reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona naszych Wyczekiwanych :-)

No my po wczorajszej debacie, ustaliliśmy z mężulkiem,że jak nasza dzidzia w 100% okaże się panienką to będzie Elena, mam nadzieję, że będzie mniej dziewczynek o tym imieniu niż Zosiek, Antosiek, no i Amelek też:-):-), ale kto to wie?:-D
 
reklama
A my zaczynamy myśleć o imieniu dla dziewczynki...generalnie pomysłów brak...może Zosia, a może Antosia, ale i jedno i drugie dość teraz popularne... A poza tym podoba mi Antosia, Tosia, ale Antonina?!

telma78 ja też brałam pod uwagę te imiona, ale rzeczywiście jest ich strasznie dużo teraz... no i z Tosią - Antoniną miałam ten sam dylemat (i też mamy dość długie imię).. nie wiem jeszcze na 100%, ale nadal zostajemy przy Marii Helenie.. tyle, że jakoś nie bardzo wierzę, że moglibyśmy mieć dziewczynkę..

Strasznie nie lubie tych teorii mówiących, że determinuje nas wpływ gwiazd, księżyca, znaku zodiaku, pory roku, imienia.

remeny u nas na psychologii promotor dopuścił temat pracy magisterskiej: "Wpływ znaków zodiaku na osobowość".. badanie jest oparte na próbie 1000 osób.. i doszukują się jakiś zależności, ale to jest zależne od faz księżyca, godziny narodzin, szerokości geograficznej itp... nie wiem czy łatwiej nie byłoby stwierdzić, że zależności nie ma... zresztą ja jestem panną i jedna pani kierownik uparcie twierdzi, że panny są pedantyczne.. no i w moim przypadku to totalna pomyłka:-)

ja też rozeznaję znaczenie imion, ale właśnie tak jak remeny... etymologia, znaczenie i patroni...
 
No ja oczywiście nie wiem kto mieszka w moim brzuszku-vzxy to chłopiec czy dziewczynka:-(. Oczywiście początkowo nie chcieliśmy wiedzieć ale na ostatnim usg gdy juz ciekawość wygrała to Maleństwo wypięło się pupką i nic nie pokazało. Jakoś tak czuję (a może poporostu bym chciała) że to chłopak, ale gdyby okazało się że to dziewczynka to baaardzo podoba mi się imię Marianna, ale mój mężuś zawsze się śmieje i śpiewa mi "o Marianno , gdybyś była zakochana...";-) no i stwierdziłam że wtedy pomyslimy o tym żeby na drugie córeczka miała na imię Marianna.
Co do imienia dla chłopca, to zawsze podobało mi Mateusz, ale moja bardzo bliska koleżanka (któa tak jak ja ma na imię Kasia) dała swojemu synkowi imię Mateuszek no i jakoś tak byłoby mi dziwnie.
Tak więc jeszcze zobaczymy, a w końcu cos wybrać będzie trzeba:tak::-):-D
 
Kasia_S - moja córcia to Marianna. Ogólnie większości ludziom się podoba. Właściwie zaskoczyło mnie tylko jedno stwierdzenie "najwyżej jak nie będzie jej się kiedyś podobało, to będzie się przedstawiać Maria albo Anna" ;-). Trochę mnie to zadziwiło, bo uważam, że to bardzo ładne imię i nie trzeba zastanawiać sie jak je omijać. Muszę ci powiedzieć, zę na poczatku w rodzinie tez słyszałam tą piosenkę, ale teraz kiedy Marianna już jest, nikt nie wyobraża sobie innego dla niej imienia. Z imieniem nie ma też problemu za granicą. Brzmi bardzo podobnie w wielu językach, pisownia też jest bardzo zbliżona do polskiej.
 
doris ja tez chciąłm swojej ewentualnej córecze dac emilka:tak:moze za tydzień 3 XII sie dowiem czy tak bedzie czy moze Marcelek sie tak rozpycha w moim brzuszku:sorry2:
 
Niekat - trzymam kciuki, żebyś się dowiedziała i za wszystkie dziewczyny, które chcą wiedzieć, a jeszcze nie mogą.
U nas miał być Dawid albo Emilia i już podczas USG, jak tylko lekarz powiedział, że to dziewczynka zaczęłam myśleć, że właśnie oglądamy Emilkę. Cudowne uczucie - to już nie jest jakieś bezosobowe dziecko, ale moja Emilka. Poczułam się z nią jeszcze bardziej związana.
I jest coś w tym, że dziewczynki są wstydliwe - moja co prawda pokazała co ma między nóżkami, ale twarzy na 3D już nie chciała pokazać - cały czas zasłaniała raczkami. W końcu lekarz zrezygnował z 3D, bo umawialiśmy się że będzie, jeśli dobrze się ustawi. Dzięki temu troszkę widziałam Emilkę na 3D, a zapłaciłam za 2D.
 
a my sie ciagle nie mozemy zdecydowac czy dowiedziec sie plci czy nie dowiedziec! ciagle nam sie zmienia, jak ja chce to maz nie chce i na odwrot, zupelnie jak z ta czapla i zurawiem :-D! Juz w srode mamy usg i ciagle debatujemy. :baffled:

co do imion to dla chlopca stanelo na William Anthony a dla dziewczynki Ursula Sarah, co pewnie sie zmieni jeszcze, chyba ze sie dowiemy w srode to pewnie wtedy juz przylgnie..

Doris, tez mi sie imie Emilka podoba (tzn tu by bylo Emilie albo Emily) ale poniewaz w Anglii jest bardzo popularne i teraz same sie Emillie rodza wiec musielismy odpuscic zeby jej w szkole nie nazywali 'Emily F' dla rozroznienia. Bedzie wiec Urszulka po Polskiej babci.
 
reklama
No Niekat- nasza Mela też sie objawiła w 7 mcu i wiesz co jak tak popatrzę, to zazwyczaj tak późno sie dziewuszki pokazują. Chyba "jajka" szybciej widać:-D Tzn. nie to żeby to była jakaś potwierdzona teoria, ale takie moje obserwacje, oczywiście mamusiom, którym się marzy chłopak, a jeszcze nie wiedzą co tam się kryje niech nie biorą pod uwagę tych obserwacji! A zresztą teraz to już co ma być to będzie.
Ja sama nie wiem co bym chciała mieć- raz chłopca, raz dziewczynkę...No u nas niby na 75-80% dziewczynka, to może już powinnam kupować na różowo? nie jeszcze zaczekam, chcę mieć 100% pewności:-D
 
Do góry