reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla styczniowych maluszków!!

reklama
Imiona, które mają polską wersję, nie mogą być pisane w wersji obcej. Wszystkie te kwestie regulują „Zalecenia dla urzędów stanu cywilnego dotyczące nadawania imion dzieciom osób obywatelstwa polskiego i narodowości polskiej” […], a zwłaszcza ich punkt I.1., I.2., II.2., II.5. i II.6. […].
 
Na wesoło dodam:-) tekst który często słyszę przez okno.
A-F-R-O-D-Y-T-A bierz Ż-Y-T-O-M-I-RA i na obiad w tej chwili!!!

To dopiero kompozycja:-)

żartujesz?
tak skrzywdzić dzieci:wściekła/y:

Patrysiu co do dziewczynki wybrałaś przecudnie :-D NADIA :-D codziennie widzę taką jedną w lustrze:-p
a jeszcze co od imion psów to faktycznie ludzie przeginają moja teściowa nazwała kota Kaśka dla mnie to trochę nie smaczne :sorry:
 
a jednak atakujesz i nawet z uśmiechem tego nie piszesz tylko z wykrzyknikami czyli ze złością:sorry:ja z uśmiechem napisałam że Maks to popularne imie dla psa bo tak jest a ty z krzykiem:sorry:ja nie mam problemu do tego że duzo kobitek tu się imie Alan nie podona nawet napisały jedne że na 100% wola to a nie Alan i ja zrobiłam problem wogóle;-)a dlaczego mam robić problem przeciez to mi się musi podobać bo wkońcu to moje dziecko :tak::-)zakonczmy lepiej tą dyskusje bo nie będzie prowadzić do dobrego:sorry:
No i nadal się upierasz przy tym, że cię atakuję - a to nieprawda - nieładnie :) Ty uważasz, że cię atakuję, a ja że się obrażasz za szybko;) Nie zauważyłam w ostatniej wypowiedzi żadnego wykrzyknika, tylko znaki zapytania, a poza tym krzyczy się włączając capslocka, a ja naprawde nie jestem zła, tylko chce wyrazić swoją opinię o ludzkim imionach dla psów i tyle.. A uśmiechy wstawiam niegraficzne (z przyzwyczajenie łatwiej mi napisać dwukropek i nawias, niż klikac w te graficzne). I naprawdę nie wszystkim się muszą podobać imiona jakie wybieramy - zgadzam się z tym:tak:

Znam dziewczynkę, której pisza Victoria przez V więc nie wiem jak to jest - czy w papierach ma normalnie przez W, a rodzice ją wszędzie przez V piszą? Chyba, że jej pozwolili tak zarejestrowac córkę.
 
Na wesoło dodam:-) tekst który często słyszę przez okno.
A-F-R-O-D-Y-T-A bierz Ż-Y-T-O-M-I-RA i na obiad w tej chwili!!!

To dopiero kompozycja:-)


hihi... ło matko, czego to ludzie nie wymysla:-D

Ja nadam dziecku zwykłe imie polskie, ja se tylko wymysliłam, ze nie chce imienia, które mamy w rodzinie:-pDlatego jest Paulina Maria...
a bedzie Jan Paweł albo Małgorzata Joanna (2 imiona po nas-rodzicach)... owszem, są to stare imiona ale według mnie normalnie, Dla dziecka Jaś, Jasio, itp... dla faceta Janek, Jan... nie ma ma problemu... z Małgosia jest chyba podobnie:tak:

Patrysiu... nie ma sie co derwowac:tak:ale powiem Ci, ze ja nawet niedawno nie wiedziałam, ze Alan to imie ludzkie... tak sie wabił pies mojej bylej sasiadki i z nim kojarzyło mi sie to imie..., dopiero jak ogladalam 39 i pół i tam grał Alan Andersz to sie kapłam, ze to imie dla faceta:zawstydzona/y:ale ja taka zacofana jestem:-p
 
Najgorsze że to nie żart:-( Szkoda dzieciaków... Jeszcze szkoda że nie Zeus do tej Afrodyty:-)
 
Wiecie nam się niektóre imiona wydają zabawne, ale innym mogą się podobać :tak: Imiona to kwestia gustu, jednym się podobają, innym nie i tak już zawsze będzie. Co do tego, że Maks to popularne imię dla psa to jest też tak z innymi imionami, np. sporo zwierząt wabi się Kubuś, a to takie popularne imię ;-)
 
reklama
A Maks tak na imie ma mojego sąsiada pies :-Dmoja ciocia także co mi tylko i wyłącznie to imie pasuje do psa:-D

Patrysiu, nie obraź się, ale jak tylko przeczytałam, że chcesz dać synkowi Alan na imię, to od razu mi się z psem mojej koleżanki skojarzyło, bo miała pudelka Alana, trochę crazy psiak:-) Nie pisałam, żeby Cię nie urazić, mam nadzieję, że ok, bo każdy ma swoje skojarzenia.:tak:

A co do psów Maksów to masa ludzi tak psy nazywa, a mnie się to imię podoba strasznie dla dziecka, do tego ładnie się zdrabnia. I nawet nie tyle Maksymilian, co Maksym- piękne moim zdaniem.

A Górniak dziecko ma na imię Allan.Mówi do niego Allanku.

Tak to już jest, że mamy różne gusta:-) Rozbawiłaś mnie tym ostatnim zdaniem:-D. Ja nie lubię imion typu Jessica, Vanessa itd, kojarzy mi się to z polonią amerykańska i to tą częścią mówiącą "u nas w Ameryka". Ja wybierając imię zawsze wyobrażam sobie zarówno dziecko jak i dorosłego. No i tak na przykład wezmy imię Maja, dla dziecka super ale juz kobieta z pozycja, np pani poseł Maja, bądz babcia Maja dla mnie kicha:baffled: Moja chrześnica ma na imię Maja, nie zabierałam głosu w wyborze:zawstydzona/y:
U nas bez zmian Nina lub Gabriela. Dla chłopca podoba mi się Radek

Też tak myślę, że imię musi być dobre i dla dziecka i dla dorosłej, poważnej osoby.
No i zdrobnienie to dla mnie podstawa, np. Barbara to przepiękne imię, ale wiadomo-całe życie będzie Baśką...
Anastazja też mi ostatnio po głowie chodzi, mała byłaby Nastusią, ale strasznie długie...
 
Do góry