reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla styczniowych maluszków!!

reklama
A mi się wydaje ze teraz Franków jest sporo co rusz w piaskownicy słyszę
Franek, Franeczek, Franio ;-)

i jest to imię które jest w rankingu obecnie popularnych :tak:
Ja też mam znajomych małych Franków i to imię jest teraz bardzo popularne, a poza tym jest polskie i nie udziwnione.
Ostatnio słyszałam, jak mama woła na synka Ariel, niby ładnie, ale tylko z proszkiem się kojarzy.
 
Wymyśliłam sobie... :-) Kaja i odczepić się nie mogę a wcale nie mam pewności, że będzie córeczka. Tylko przeczucie.
Kaja to imię jakie nosiłam wiele lat - potocznie w rodzinie wołana jako zdrobnienie od Karolina. Buntowałam się jako nastolatka i z trudem ale zaczęto do mnie mówić tak jak chciałam,
Terez mi się marzy córeczka Kaja.
Jeśli chodzi o chłopca - pojęcia nie mam ;-) Muszę pomyśleć.
 
Wymyśliłam sobie... :-) Kaja i odczepić się nie mogę a wcale nie mam pewności, że będzie córeczka. Tylko przeczucie.
Kaja to imię jakie nosiłam wiele lat - potocznie w rodzinie wołana jako zdrobnienie od Karolina. Buntowałam się jako nastolatka i z trudem ale zaczęto do mnie mówić tak jak chciałam,
Terez mi się marzy córeczka Kaja.
Jeśli chodzi o chłopca - pojęcia nie mam ;-) Muszę pomyśleć.
Kaja bardzo mi się podoba, ale budzi jednoznaczne skojarzenia z wokalistką za którą nie przepadam... Karolina- ślicznie!
 
Kaja bardzo mi się podoba, ale budzi jednoznaczne skojarzenia z wokalistką za którą nie przepadam... Karolina- ślicznie!

Za wokalistką też nie przepadam :-) Mnie się kojarzy ze mną samą w dzieciństwie, stąd sentyment.
Miałam moment, że myślałam Kaja Karolina - ale mysle, że przesadziłabym,:-D pozostanie Kaja - ale czy się sprawdzi zobaczymy :-)
W wersji chłopca polecam Kaj, ja niestety nie mogę, ma synka moja siostra.
 
Ja też mam znajomych małych Franków i to imię jest teraz bardzo popularne, a poza tym jest polskie i nie udziwnione.
Ostatnio słyszałam, jak mama woła na synka Ariel, niby ładnie, ale tylko z proszkiem się kojarzy.

Ariel to już chyba duża przesada :happy: Poza tym, z tego co wiem, to chyba żydowskie imię. Oczywiście nie jestem antysemitką - chodzi mi tylko o zachowanie pewnych granic w wyborach.


Kaja bardzo mi się podoba, ale budzi jednoznaczne skojarzenia z wokalistką za którą nie przepadam... Karolina- ślicznie!

ja jestem Karolina i powiem Wam, że kiedyś bardzo nie lubiłam swojego imienia, ale od jakiegoś czasu zmieniłam zdanie, nawet bardzo :happy: poza tym lubię, jak mówi się do mnie Karola :-) podoba mi się ta forma
 
Ariel to już chyba duża przesada :happy: Poza tym, z tego co wiem, to chyba żydowskie imię. Oczywiście nie jestem antysemitką - chodzi mi tylko o zachowanie pewnych granic w wyborach.




ja jestem Karolina i powiem Wam, że kiedyś bardzo nie lubiłam swojego imienia, ale od jakiegoś czasu zmieniłam zdanie, nawet bardzo :happy: poza tym lubię, jak mówi się do mnie Karola :-) podoba mi się ta forma
Mi sie zawsze imię Karolina podobało i zdrobnienie Karola jest super! Karolcia też!
 
ja jestem Karolina i powiem Wam, że kiedyś bardzo nie lubiłam swojego imienia, ale od jakiegoś czasu zmieniłam zdanie, nawet bardzo :happy: poza tym lubię, jak mówi się do mnie Karola :-) podoba mi się ta forma[/QUOTE]
Tez mam na imie Karolina i rowniez jak bylam mala za bardzo nie podobalo mi sie moje imie. Zwlaszcza nie znosilam jak sie do mnie mowilo Karolinko:wściekła/y:.
Jednak z czasem (i z wiekiem heh) polubilam to imie i teraz je uwielbiam i bardzo dobrze sie z nim czuje.
Karola tez mi se podoba, a jeszcze bardziej lubie jak sie do mnie mowi Karolcia i Karolka, natomiast moja przyjaciolka mowi do mnie Karol.
 
hmm a nie boisz się że dziecko z takim imieniem będzie za bardzo odstawać :eek:wiesz teraz te imiona to już nie na czasie i wogóle takie dziadkowe imie:sorry:hmm nie wiem ale ja jakoś niewyobrażam sobie aby mój synek miał na imie Franek Zygmunt czy Czesław itp.:sorry:

nie obraź się Patrysiu, ale ja np wolała bym dać 100 razy bardziej Franek niż Alan:zawstydzona/y:
każda z nas ma swoje guściki;-)

mi też się podoba Franek, ale jak mój T. usłyszał to zabił mnie wzrokiem:-p jemu podoba się znowu np. Vanessa a dla mnie coś okropnego, powiedziałam mu jak sam sobie urodzi to może tak nazwać:-p
 
reklama
Tez mam na imie Karolina i rowniez jak bylam mala za bardzo nie podobalo mi sie moje imie. Zwlaszcza nie znosilam jak sie do mnie mowilo Karolinko:wściekła/y:.
Jednak z czasem (i z wiekiem heh) polubilam to imie i teraz je uwielbiam i bardzo dobrze sie z nim czuje.
Karola tez mi se podoba, a jeszcze bardziej lubie jak sie do mnie mowi Karolcia i Karolka, natomiast moja przyjaciolka mowi do mnie Karol.
hehe, też nie znosiłam, jak się do mnie mówiło Karolinko :-D
:-) kilka osób w pracy również zwraca się do mnie Karol albo Karo :-)


nie obraź się Patrysiu, ale ja np wolała bym dać 100 razy bardziej Franek niż Alan:zawstydzona/y:
każda z nas ma swoje guściki;-)
no właśnie, ja również wolałabym Franek niż Alan - ale tak, jak już pisałam, każdy ma prawo do swoich myśli i trzeba to uszanować :happy:

mi też się podoba Franek, ale jak mój T. usłyszał to zabił mnie wzrokiem:-p jemu podoba się znowu np. Vanessa a dla mnie coś okropnego, powiedziałam mu jak sam sobie urodzi to może tak nazwać:-p
:-D ja również nie należę do fanów imion typu Vanessa itp.
ale mnie rozbawiłaś tym, co odpowiedziałaś swojemu T. - urocze :-)
 
Do góry