reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych dzieciaczków

co do ciagniecia .. to ja przewaznie kwasne i slone. Ale czesto tez mnie ciagnie na tort. Taki śmietanowy.

Karola siostra bedzie miala dziewczynke i wpiernicza caly czas slodkie..
Takze juz sama sie gubie w tych przesadach :-)

Ide na "Na wspolnej":-D
 
reklama
FallenAngel gratulacje :)

Ja tez mysle ze bedzie syn. Chociaz z dziewczynki bym sie ucieszyla bardzo , no bo Synka juz mam :)

Dziewczyny a Wy wierzycie w to ze na chlopca to slone a na dziewczynke to jakies tam ... ja w to nie wierze kompletnie
Bardziej wierze w to co mamom naszym sie wydaje :) matki maja czesto dobre przeczucia co do swoich dzieci :-)
 
muszę wybrać imiona międzynarodowe(...) żeby nie komplikować dziecku życia tutaj imię musi być uniwersalne (...)

Mam ten sam dylemacik. Chce, aby imie mojego Malenstwa bylo uzywane i w Polsce i w Danii - to jednak duzy problem nie jest. Problemem jest wymowa imion.W Danii wiele liter "polyka sie" i czasami, imiona dobrze znane w Polsce, tutaj bardzo smiesznie brzmia. Hm... Zawsze to jednak lepsze, anizeli calkowita niemoznosc wypowiedzenia imienia (polskiego) przez Dunczykow :-)
 
Mi też bradzo podoba się imię Oliwier ale moja rodzinka nie podziela zachwytu:-)

Ja też mam mały problemik z rodzinką. Mi także podoba mi się Oliwier (już wiadomo że będzie chłopiec), ale moja ciocia stwierdziła, że zrobię dzidzi krzywdę i że będą go oliwa przezywać. Zapowiedziała także, że będzie mi to imię wybijać do końca...:crazy: Mi się podoba bardzo, mój mąż też to imię zaakceptował. Już nawet mówimy do brzusia Oliś lub Oli. Wiem że to nasza decyzja- ale takie gadanie jest irytujące...!
 
Gratulacje;) noo to jakie imie będzie nosił??? ja tak chciałam Michałka...a tu córcia i teraz mamy już drugi tydzień dylemat jak jej dać na imię.

Pozdrowienia
Kochana no to jak miał byc Michał to dziewczynka może byc Michalinka:tak::-) Nasi znajomi dali tak na imię dziewczynce i mozna ladnie zdrabniac: Misia, Miśka:-)
 
Mam ten sam dylemacik. Chce, aby imie mojego Malenstwa bylo uzywane i w Polsce i w Danii - to jednak duzy problem nie jest. Problemem jest wymowa imion.W Danii wiele liter "polyka sie" i czasami, imiona dobrze znane w Polsce, tutaj bardzo smiesznie brzmia. Hm... Zawsze to jednak lepsze, anizeli calkowita niemoznosc wypowiedzenia imienia (polskiego) przez Dunczykow :-)

Znam ten ból połykania liter lub niemożliwości prawidłowego wypowiedzenia imienia :-) Nawet z moim imieniem Hiszpanie mają problem chociaż zawsze wydawało mi się że Iza to dość proste imię jednak w ich wykonaniu brzmi to Isa :laugh2:na początku ich poprawiałam jednak szybko dałam sobie spokój. A co do wypowiedzenia nazwiska.... no cóż z tym to nawet nie to że mają problem, tego po prostu nie da się wypowiedzieć :laugh2::laugh2::laugh2:


Ja też mam mały problemik z rodzinką. Mi także podoba mi się Oliwier (już wiadomo że będzie chłopiec), ale moja ciocia stwierdziła, że zrobię dzidzi krzywdę i że będą go oliwa przezywać. Zapowiedziała także, że będzie mi to imię wybijać do końca...:crazy: Mi się podoba bardzo, mój mąż też to imię zaakceptował. Już nawet mówimy do brzusia Oliś lub Oli. Wiem że to nasza decyzja- ale takie gadanie jest irytujące...!

Masz rację to jest bardzo irytujące jednak nie daj się "zastraszyć" to jest wybór rodziców dziecka a nie dziadków, ciotek czy innych członków rodziny. Jeżeli się podporządkujesz i weźmiesz imię które zaproponowała ci ciocia to imię nigdy do końca nie będzie ci się podobać :no: Ja bym się twardo trzymała przy swoim wyborze. Zapytaj się jej czy jej dzieciom też ktoś wybierał imiona.
Poza tym kilkanaście lat temu o imionach takich jak Adrian, Konrad czy Mateusz też się mówiło że skrzywdzą dzieci..... niestety nie sprawdziło się, a imię Oliwier ostatnio coraz częściej się nadaje.


A my chyba znaleźliśmy złoty środek :-) O dziewczynce myślałam że już zostanie Marta jednak ostatnio wpadłam na imię NIKOLA, i o dziwo nie spotkało się ono z całkowitą dezaprobatą tak jak myślałam a nawet dostało "błogosławieństwo" mojego faceta :-D A co do chłopaka na razie stanęliśmy na imieniu DENIS :cool: Do końca zostało mi jeszcze prawie 6m-cy także na pewno coś się jeszcze zmieni ;-)
 
reklama
mi imiona jakie się podobają to Agatka, Zuzia i Ewa a dla chłopczyka to Rafał.:-) Natomiast mojemu K. takie jak Weronika,Wiktoria, Julia czyli takie "oklepane" wg mnie. Ostatnio zaproponowałam dominikę dla dziewczynki i nawet mu to przypasowało :)) ogólnie cięzko nam dojść do porozumienia w kwestii imion :(
 
Do góry