reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Jak ja wam zazdroszczę, że macie już pewność co do "waszych " bijących serduszek. Ja już miałam dwa usg, przy czym piewsze jak byłam 3 dni w szpialu(zaczęłam lekko krwawić) to lekarz powiedział że nie widzi płodu tylko pusty pęcherzyk ciążowy. Kazał zrobić następne usg za 9 dni (najdłuższe 9 dni w życiu). No i tym razem było widać płód- ale nie była pewna czy serce bije i znou czekanie do pon.- to takie stresujące. A czas w domu (w łóżku) się dłuży......

Kochana przykro mi, że takie stresy musisz przechodzić, ale jestem dobrej myśli i Ty tym bardziej powinnaś być. Wiem, że to mimo wszystko dosyć trudne, trzymamy kciuki:tak:
 
reklama
witam wszystkie mamuski!!
Ale mi sie dzis pospalo. A to dlatego ze w nocy byl taki wiatr ,ze budzilam sie co pol godziny. Za to rano jak wszyscy sobie poszli (Mick do pracy a Erni do szkoly) ale udusilam komara. Do 11.30 :). A co? Nie wolno mi? :)

Nadal czuje sie dobrze choc dzisiaj mnie len ogarnal. Musze posprzatac troszke i mi sie nie chce :)

Chcialam powiedziec wszystkim tym , ktore zyja teraz w niepewnosci co z ich fasolkami , ze trzeba wierzyc , ze bedzie dobrze ale z drugiej strony zaufac naturze. Jesli cos jest nie tak czasem lepiej pogodzic sie z faktem a sprobowac za jakis czas raz jeszcze. Matka natura wie co robi . Ale wiara czyni cuda :). Trzymam za Was wszystkie kciuki i zycze duzo sily i wiary. I wspierajacych partnerow. Buzka.
 
cześć dziewczyny

Wpadam się tylko przywitać.....:-D:-D:-D
U mnie mdłości na przemian z zawrotami głowy.....:baffled::baffled::baffled:
Nie jest najlepiej....:no:

miłego dnia
 
Cześć dziewczyny i RRAAAAAATTTTUUUNNKKKUUUUU!!!

Jestem chora :wściekła/y:Strasznie się czuję. Byłam już na szczęście u mojego ulubionego lekarza i coś tam mi zalecił (płukanie nosa, jakieś inhalacje, z leków jedynie rutinoscorbin, płukanie gardła). Będę wdzięczna jak i wy poratujecie mnie jakimiś domowymi sposobami na mocne przeziębienie i zawalone zatoki.

Jeśli chodzi o usg to mam pytanie: jesteście badanie koncówką dopochwową czy przez powłoki brzuszne? Moja ginka chyba ma zepsutą końcówkę dopochwową, ale powiedziała mi że w ciąży to już nie ma znaczenia, zbada brzuszną i ponoć nawet nie muszę mieć pełnego pęcherza.

A wracając do tematu zajścia w ponowną ciążę, to podejmując decyzję starałam się jak najmniej wspominać poród, nawet teraz staram się nie myśleć. Przypuszczam, że strach mnie ogarnie jak już będę blisko. Ból może i zapomniałam, ale pamiętam, że było to dla mnie traumatyczne przeżycie (no ale urodziłam w godzinkę i stąd tak bolesne wspomnienia). Pocieszam się, że drugi ponoć lżejszy. Mimo wszystko ponownie chcę rodzić drogami natury :-)
 
Mnie podobnie jak Fasolkę ogarnęły wspomnienia i też Was czasem podczytuję, mam nadzieje ze nie macie mi za złe:-)
Tak Wam zazdroszczę brzuszków, bo dla mnie ciąża to był wspaniały i niezapomniany czas, i strasznie załuję ze już raczej sie nie powtórzy, mam już trójeczkę wiec wystarczy.
O porodach nie myślcie za wiele, ja sobie powiedziałam, ze bedzie dobrze, bo musi byc i tak było, szybko, bezstresowo, praktycznie bez bólu.

Pozdrawiam gorąco i życzę wszystkim brzuchatkom zdrówka
 
Ja się trochę boję tego porodu naturalnego, ale jak taki będę miała to przecież czego nie robi się dla dzidzi:) A jak cc to feler, że ślad zostanie, a plus to zero bólu w trakcie cesarki tylko po niej podobno ból jest z 3 dni dosyć ostry, ale to znam z opowiadań.

Mama Stacha najlepiej to herbatka z miodem i cytryną, może być mleko z miodem i czosnkiem, może też być wodzionka (pyszota!!). Coldrex do picia pewnie też Ci nie można? Bo jest skuteczny. Nie znam innych sposobów domowych.
 
Mama Stacha - na przeziębienie polecam syrop *spam*(specjalnie dla kobiet w ciąży) oraz może coś z homeopatii np.oscillooccinum albo paragrippe
Jestem farmaceutką i sama w aptece dla kobiet w ciąży polecam homeopatię (mimo że raczej nie jestem entuzjastką tego rodzaju leczenia) bo w 100% bezpieczna i naprawdę wielu osobom pomaga
Zyczę szybkiego powrotu do zdrowia

A i jeszcze jedno: na mdłości ciążowe też są granulki homeopatyczne więc jak któraś zaintersowana to służę radą
 
reklama
Witam !! Bylam dzis na usg serdusyko ladnie bilo ,dzidzia ma 29mm i wg usg to 10tc i 2 dzien ale niestetz yrobila mi pomiar karku i wyszlo 2.5 czyli nie dobrze za 2 tyg ponowny pomiar i dostane skierowanie na badania praenatarne:-( .strasznie sie martwie chac mam nadzieje ze bedzie dobrze. Pozdrowienia
 
Do góry