reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2024

Ponoć to tylko w Polsce taki kult wapnia na alergię 😂 i właśnie wszyscy polecają, a naukowo nie ma to żadnego uzasadnienia
Ale zaszkodzić pewnie też nie zaszkodzi, no chyba, że ktoś będzie brał ciągle i będzie miał za wysoki poziom, a to też zdrowe nie jest

Ogólnie najbezpieczniej poczekać do 2 trymestru, ale jeśli jest duży ból to lepiej zrobić w 1 niż czekać. Tak ogólnie dentysci zalecają. W necie poczytaj zresztą może 🤔
Mam umówionego chirurga na 6.05. Wtedy miałam usuwać tą drugą ósemkę. Zapytam gina na wizycie i potem chirurga czy i kiedy by się podjął w ciąży. Ogólnie to poprzednia wyszła gładko. Nawet proponował, że może 2 na raz usunąć 😅 Ale nie wyobrażałam sobie wtedy jedzenia i nie zdecydowałam się na takie combo😅
 
reklama
I zaraz się zabieram za zamówienie w aptece. Powiedzcie mi czy coś zamówić na mdłości beż recepty? Jaki magnez? Bo z witaminek prenatal uno ;)
Coś warto jeszcze zamówić? Wapno na alergie?
Ja brałam w poprzedniej ciąży, ale to już w 2 trymestrze loratadynę. Alergolog mówiła, że bezpieczna, potem gin potwierdził, że lepiej brać niż męczyć dziecko w czasie alergii 😉
 
Słuchajcie, mam problem z ósemkami. Zostały mi dwie, jedna to pełna chirurgia, bo to dolna ósemka i jest poziomo pod kością. Ale to nie boli i pamiętając poprzednią jaki to ból po zabiegu - odwlekam w czasie😅 Za to niedawno zaczęły mi się problemy z górnymi. One wyszły nad dziąsła, ale nie mają miejsca, strasznie się rozpychają, już byłam przez to na antybiotykach 2 razy. Jedną usunęłam prawie 2 tygodnie temu (krótko po owulacji, nie wiedziałam o ciąży i mam nadzieję że nic nie zaszkodziło). Bez komplikacji, po zabiegu prawie bez bólu i wszystko super. Została mi druga górna, okolica mnie pobolewa, czuję że się rozpycha 😞 pewnie będę musiała poczekać do 2 trymestru? Miała któraś z Was taką sytuację?
Ja w połogu już miałam robione, ale nie to żebym pytała wcześniej. Po prostu sama się bałam w ciąży udać do chirurga szczękowego.
 
A jeszcze odnośnie zębów, to jak się już ma książeczkę ciąży to teoretycznie na nfz kobieta w ciąży ma robione zęby? Nawet kanałowo i te powyżej trójek?
 
reklama
W sumie nie jest tak, se tylko w teorii? Albo nawet nie? Bo usuwają chyba tylko za darmo niestety ;/ Ja odkąd skończyłam 18 lat to nawet teoretycznie w gabinecie gdzie było na nfz płaciłam.
W praktyce też, nie ma z tym żadnego problemu.
Ósemki mąż niedawno usuwał u chirurga na NFZ. Dwie na jednej wizycie. Zero problemu.
Powyżej trójek jak najbardziej każdy stomatolog na NFZ też zrobi, minus jest jeden - powyżej trójek są srebrne plomby. Białe są tylko na 1, 2 i 3. Kanałowe też bez problemu na NFZ. A w gabinecie trzeba zaznaczyć, że interesuje nas tylko leczenie na fundusz. Jeśli tego nie powiemy, a przyjmują prywatnie, to pewnie, że policzą. 🤣 No i są oddzielne kolejki w gabinecie, mimo że to jeden gabinet, jest osobna kolejka na NFZ, kolejna prywatnie. A i znieczulenie jak najbardziej też jest na NFZ. :)
 
Do góry