reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2024

Czytałam kiedyś trochę o planowaniu płci i różnych teoriach . Myśle, że będę miała teraz córeczkę , a usg określające płeć mam dopiero 18 lipca .
Dziewczyny, myślicie, że te teorie o planowaniu płci rzeczywiście się sprawdzają? Albo czy z Waszych doświadczeń rzeczywiście tak było? Czytałam o tym, ale jestem ciekawa jak ma się to w praktyce
 
reklama
U mnie również kalendarz chiński się nie sprawdził.


Mam pytanie jak lekarz zapisuje wam tygodnie ciąży w karcie? Bo tak rozmawiam ze znajomą i lekarz pisał jej skończone tygodnie pełne a mi zaokrągla np. 10+4 on wpisuje 11.
 
U mnie również kalendarz chiński się nie sprawdził.


Mam pytanie jak lekarz zapisuje wam tygodnie ciąży w karcie? Bo tak rozmawiam ze znajomą i lekarz pisał jej skończone tygodnie pełne a mi zaokrągla np. 10+4 on wpisuje 11.
U mnie się liczą skończone tygodnie . Ja sama też tak liczę . Jak ktoś pyta ile to tygodni to mówię że 13 , a jestem dziś w 13+2 z OM .
 
Dziewczyny, myślicie, że te teorie o planowaniu płci rzeczywiście się sprawdzają? Albo czy z Waszych doświadczeń rzeczywiście tak było? Czytałam o tym, ale jestem ciekawa jak ma się to w praktyce
W pierwszej ciąży bardzo chciałam synka , czytałam o różnych teoriach ale jak się okazało że zajście w ciąże do łatwych nie należy to dałam sobie spokój i po prostu robiłam wszystko żeby w ogóle w ciąży być . W sumie teraz miałam bardziej na myśli, że są różne teorie na podstawie których można ,, zgadnąć ,, płeć płodu przed czasem kiedy jest to możliwe z usg . Z kształtu czaszki , tętna płodu, wyrostka płciowego myśle że teraz będę miała córkę . Zobaczymy czy się potwierdzi . Raczej planowanie płci to loteria według mnie . Jednym się udaje , innym nie .
 
Dziewczyny nie mogę się doczekać pierwszych ruchów . W pierwszej ciąży poczułam je w 17 tygodniu, myślę że to dosyć szybko . Mam nadzieje że teraz też tak zacznę je czuć, może nawet trochę wcześniej .
 
Dziewczyny nie mogę się doczekać pierwszych ruchów . W pierwszej ciąży poczułam je w 17 tygodniu, myślę że to dosyć szybko . Mam nadzieje że teraz też tak zacznę je czuć, może nawet trochę wcześniej .
Podobno w kolejnej ciąży jest szybciej to indywidualna sprawa. Ja ostatnio miałam dziwna sytuację wydająca się aż niemożliwa... Leżałam na plecach w którymś momencie w jednym miejscu stwardniał mi brzuch i był z tej strony wyżej chwilę później przesunęło się w dół po prawej stronie 🙈 mówią że jelita a ja wiem swoje nigdy moje jelita tak nie robiły choć często miałam problemy 🙈 a jeszcze wcześniej była sytuacja w podbrzuszu puknelo od środka mnie trzy razy aż się podniosłam z wrażenia 😊
 
U mnie się liczą skończone tygodnie . Ja sama też tak liczę . Jak ktoś pyta ile to tygodni to mówię że 13 , a jestem dziś w 13+2 z OM .
W takim razie moja droga jesteśmy w tym samym dniu i tygodniu 😁 nie rozumiem już może mi z usg ciąża wychodzi na większą i dlatego lekarz mi tak pisze ? Patrzyłam na USG z 10+4 i jest tam wpisane 11 tydzień.
 
W takim razie moja droga jesteśmy w tym samym dniu i tygodniu 😁 nie rozumiem już może mi z usg ciąża wychodzi na większą i dlatego lekarz mi tak pisze ? Patrzyłam na USG z 10+4 i jest tam wpisane 11 tydzień.
Wow ale fajnie . Też miałaś ostatnią miesiączkę 24 marca ? Nie wiem dlaczego wszystkie aplikacje wyliczyły mi termin porodu na 29 grudnia , skoro żeby tą datę wyliczyć to do daty OM dodaje się 7 dni i odejmuje 3 miesiące 🤔 ja i lekarz trzymamy się terminu 31 grudnia. Taki mam też wpisany w kartę ciąży.
 
reklama
Wow ale fajnie . Też miałaś ostatnią miesiączkę 24 marca ? Nie wiem dlaczego wszystkie aplikacje wyliczyły mi termin porodu na 29 grudnia , skoro żeby tą datę wyliczyć to do daty OM dodaje się 7 dni i odejmuje 3 miesiące 🤔 ja i lekarz trzymamy się terminu 31 grudnia. Taki mam też wpisany w kartę ciąży.
Miesiączka tak 24 marca 😁 testy wychodziły mi 2 dni przed miesiączką. U mnie położna wpisała w kartę 29 grudzień 😊 znając mnie to pewnie w święta będziemy w szpitalu 😅 syna 12 lat temu też urodziłam wcześniej 😊
 
Do góry