reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2024

reklama
Na pewno wszystko będzie dobrze, trzeba być dobrej myśli 🥰 chociaż sama wiem jak jest, ciągle obawy.

Trzymam kciuki, żeby się udało ocenić tą płeć 😉
 
Ale 12+5 to nie końcówka 13?
Nie, liczy się tygodniami skończonymi ciążę :) Teraz np mam 10+6 i w opisie USG mam że 10 tydzień ciąży. Pani doktor też tłumaczyła że robimy od 11 do 13 czyli od 11+0 do 13+6 ale ona poleca drugą połowę 12, bo ma sporo pacjentek które idą w 11, a potem muszą powtórzyć bo jeszcze nie wszystko widać.
 
Moja Pani doktor kazała zapisać się na prenatalne do niej między 12tc a 13tc. Więc zapisze się chyba na 18.06 bo wtedy będzie dokładnie 13tc.

Co do samopoczucia to u mnie różnie z tym bywa raz lepiej raz gorzej ale jakoś daje rade.
 
Nie, liczy się tygodniami skończonymi ciążę :) Teraz np mam 10+6 i w opisie USG mam że 10 tydzień ciąży. Pani doktor też tłumaczyła że robimy od 11 do 13 czyli od 11+0 do 13+6 ale ona poleca drugą połowę 12, bo ma sporo pacjentek które idą w 11, a potem muszą powtórzyć bo jeszcze nie wszystko widać.
Ok, dla lekarza ważny jest skończony tydzień i dzień lecącego, ale dalej jest to końcówka 13 w takim przypadku, a nie 12, bo cały 12 się już skończył i zleciało wtedy 5 dni z 13:) Dlatego zawsze u lekarzy mówimy dokładnie, ile tygodni i dni za nami.
 
reklama
Ok, dla lekarza ważny jest skończony tydzień i dzień lecącego, ale dalej jest to końcówka 13 w takim przypadku, a nie 12, bo cały 12 się już skończył i zleciało wtedy 5 dni z 13:) Dlatego zawsze u lekarzy mówimy dokładnie, ile tygodni i dni za nami.
Ok, to czemu na logikę genetyczne zaleca się na tygodnie 11 do 14, ale de facto oznacza to 11+1 do 14+0 ? Idąc ta logika 11 tydzień to powinno być badanie od 10+0 do 10+6 a nie od 11+1 a gwarantuje że nikt się nie podejmie genetyczne w 10+cokolwiek.
 
Do góry