reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Co do włosów to też mi się okropnie przetłuszczają..
A może ma któraś jakaś złotą radę na wypadanie włosów..?
Aż strach dotykać i myć, bo całe ręce we włosach, nie wiem czy lecą tak po porodzie czy przez ciążę, albo skumulowało się i ciąża i poród.. Używam wcierek, olejków itp i lecą dalej..
 
reklama
Taaaa.... uwielbiam te teksty 🤬 i poród też się już chwilę po zapomina, a potem to już się w ogóle nie pamięta 😒 No to ja może jakaś dziwna jestem, ale jednak pamiętam 😖

Rozumiem, też pracowałam w takiej firmie - wieczne ale, że ja zwolnienia na dziecko biorę, przytyki i w ogóle - w końcu znalazłam inną pracę i się stamtąd zwolniłam. A jak mi dawali świadectwo pracy to się okazało, że przez kilka lat wzięłam na dziecko w sumie 7 dni zwolnienia !
W obecnej wszystko zależy od konkretnego szefa - miałam takiego co to uważał, że rodzina najważniejsza, a nie praca i wtedy było aż za bardzo ok 🤪 przy ostatnim to do mnie całą ciążę wydzwaniał czy wracam ze zwolnienia czy nie jak się tylko kończyło 🤦‍♀️

No właśnie. Najlepiej to w ogóle być całym w Skowronkach i w ogóle. Nie marudzić nie mówić o odczuciach bo jak tak można. Bo to bo tamto. A później się dziwią, że kobiety mają depresje ciążowe albo poporodowe. Sama się tego obawiam.

Ja tam Cie rozumiem, a moje objawy nie sa nawet az tak upierdliwe. Ale wystarczajaco, zeby chciec juz “wrocic do siebie”. Ciesze sie na dziecko, ciesze sie ciaza, ale zdecydowanie wole siebie w normalnym stanie. Moze pozniej mi sie odmieni 🤷‍♀️ Gdybym sie az tak zle czula, jak Ty, to ostatnie, o czym bym myslala, to kolejna ciaza.
Ja też się cieszę. Ale właśnie chciałabym być już sobą z powrotem.. Żeby tak się dało teleportować choć do porodu. 😅

Dziękuję dziewczyny za wasze słowa ❤️

@Blackoliwka ja nie mam pryszczy na razie odpukać. Mam cerę idealną można rzec, ale nie chce chwalić dnia przed zachodem słońca. Natomiast włosy jakby szybciej tracą świeżość ☹️
 
Lepiej niech miną bo wpadnę w depresje. Ja już Teraz ledwo żyję.. Jakbym miała tak całą ciążę mieć to ja dziękuję. Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Mam lepsze chwile. Ale to są tylko chwile.
I wcale nie będę się martwić czy wszystko w porządku jak miną. Będę wniebowzięta. Ja już powiedziałam mężowi, że to moja pierwsza i ostatnia ciąż

No właśnie. Najlepiej to w ogóle być całym w Skowronkach i w ogóle. Nie marudzić nie mówić o odczuciach bo jak tak można. Bo to bo tamto. A później się dziwią, że kobiety mają depresje ciążowe albo poporodowe. Sama się tego obawiam.


Ja też się cieszę. Ale właśnie chciałabym być już sobą z powrotem.. Żeby tak się dało teleportować choć do porodu. 😅

Dziękuję dziewczyny za wasze słowa ❤️

@Blackoliwka ja nie mam pryszczy na razie odpukać. Mam cerę idealną można rzec, ale nie chce chwalić dnia przed zachodem słońca. Natomiast włosy jakby szybciej tracą świeżość ☹️
Ja zawsze pragnęłam mieć 2 dzieci. Pierwsza ciąża wymioty do samego porodu i rwa kulszowa. Myślałam że druga ciąża będzie lżejsza i jest to samo jeśli chodzi o mdłości i wymioty. Teraz jest lżej już troszkę , zaczęłam 12 tc.. liczę na to że będzie łatwiej :) ale po drugiej ciąży wiecej dzieci nie chce

U mnie pierwszym objawem właśnie był problem z włosami. Zaczęły być brzydkie. Mimo że o nie dbam , myje metoda omo , oleje nakładam , peelingi skóry głowy itd.. to nagle zaczęły być tłuste u nasady a reszta włosów sucha. Na szczęście od jakiegoś tygodnia wszystko wróciło do normy , cera też ładna. Poza ciąża polecam wcierke banfi + masażer do skóry głowy. Działa to cuda !
 
Ostatnia edycja:
No właśnie. Najlepiej to w ogóle być całym w Skowronkach i w ogóle. Nie marudzić nie mówić o odczuciach bo jak tak można. Bo to bo tamto. A później się dziwią, że kobiety mają depresje ciążowe albo poporodowe. Sama się tego obawiam.
Ja tez sie obawiam depresji, tym bardziej, ze mialam juz z nia osobiscie stycznosc. I moze dlatego teraz nie mam zamiaru “rzygac tecza”, kiedy sie na to nie czuje;) Niestety nadal pokutuje jakis kult macierzynstwa na zasadzie, ze wszystkim trzeba sie cieszyc, albo przynajmniej nie mowic o tych gorszych aspektach. Masz absolutne prawo czuc to, co czujesz, i nie daj sobie wmowic inaczej. To tak, jakbysmy mialy byc gorszymi kobietami, bo nas wkurzaja bole okresowe, bo okres to przeciez taka kobieca rzecz i jak to tak sie nie cieszyc, ze wszystko funcjonuje jak trzeba ;)
 
Nigdy nie jadłam z kluskami, ale że jakie te kluski? 😛. Zawsze fryty albo ziemniaki. No ale ogólnie to mi ziemniaki nie podchodzą ostatnio. Wczoraj u mojego siostry byliśmy na obiedzie to zjadlam tyle ziemniaków co jej córeczka 🤣🤣 ba chyba ona więcej zjadła ode mnie. No i jak na nieszczęście nie mam nic "związanego z ziemniakami" w zamrażarce 🤣
No świderki, penne - jakiś makaron co jest pod ręką
 
No świderki, penne - jakiś makaron co jest pod ręką
Brawo ja 😁 a chyba Z ryzem zrobię bo jakoś makaron do mnie nie przemawia. Aa dlatego zapytałam bo dla mnie kluski to albo śląskie albo coś w ten deseń. A tak to makaron 😁😁 jakoś tak ciężkie mam myślenie i nawet mój mąż mówi, że się martwi bo ciągle czegoś nie pamiętam, nie wiem, zapominam 😁😁
 
Macie co noc sny ?

Jejcia mi się dziś takie głupoty śniły że szok 🙈 otóż śniło mi się że wynaleźli moja ciążę w ....nodze ! Serio 🙈🤣 wogole to jakieś operacje mi się śniły i inne głupoty ...

Ja tez codziennie mam tak porąbane sny, że szok. Ogólnie jestem człowiekiem znanym z totalnie nienormalnych głupot w kwestii snów, ale odkąd jestem w ciąży to pamietam każdy jeden 😅 wcześniej sporadycznie
Jak to przeczytałam, przypomniałam sobie o tym, że poziom edukacji seksualnej i ogólnie przygotowania do posiadania rodziny w naszym kraju jest tak wysoki, że do późnonastoletnich czasów byłam przekonana, że ciąża pozamaciczna to ciąża, która może pojawić się np. w kolanie 😆😆
 
Macie co noc sny ?

Jejcia mi się dziś takie głupoty śniły że szok 🙈 otóż śniło mi się że wynaleźli moja ciążę w ....nodze ! Serio 🙈🤣 wogole to jakieś operacje mi się śniły i inne głupoty ...
Ja właśnie jakoś ostatnio nie mam w ogole żadnych snów, tak jakoś spokojnie śpię 😁🙈 co aż dziwne bo ja nie będąc w ciąży potrafiłam mieć czasem takie sny dziwne ze masakra 🙈
Dziewczyny czy u was tez pojawiły się pryszcze? Zawsze miałam piekna gładka skore żadnych krost,No raz na rok przed okresem a teraz codziennie jakieś paskudztwo :(
Ja zawsze miałam jakieś pojedyncze w ciągu miesiąca ale na twarzy a teraz z kolei na twarzy jest ok za to na lini żuchwy i szyja to co chwile coś wyskakuje 🧐
Mi się strasznie szybko przetłuszczają włosy - wczoraj popołudniu myłam, a już czuję, że nieświeże i że bym znowu umyła 🙄
o a myślałam ze tylko ja tak mam 🙄 wieczorem umyje a kolejnego dnia popołudniu juz takie jakbym z 3dni nie myła 🤭
 
Co do włosów to też mi się okropnie przetłuszczają..
A może ma któraś jakaś złotą radę na wypadanie włosów..?
Aż strach dotykać i myć, bo całe ręce we włosach, nie wiem czy lecą tak po porodzie czy przez ciążę, albo skumulowało się i ciąża i poród.. Używam wcierek, olejków itp i lecą dalej..
raczej po porodzie - mi leciały strasznie, przeszło dopiero jak mały miał ok 9 miesięcy.
 
reklama
raczej po porodzie - mi leciały strasznie, przeszło dopiero jak mały miał ok 9 miesięcy.

Moje włosy też strasznie wychodzą i nie wiem dlaczego? Ostatnio niemal od 5 tygodnia zobaczyłam poprawę. Co do przetłuszczania to masakra, ale zawsze miałam tendencje i myłam codziennie rano, ale teraz to umyje, a 3 godziny później już nie wyglądają tak super świeżo.
 
Do góry