reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Jestem już po wizycie, ciąża 6+5 jest młodsza niż wychodzi z OM, jest też zarodek i serduszko ale pęcherzyk ciążowy jest umiejsciwniony w rogu macicy.. Pani dr założyła kartę ciąży i powiedziała że liczy na to że dziecko rozepcha macicę i się przesunie.. Ale ja już panikuje i się boję że znowu się nie uda...no i znowu pozamaciczna :(
Kurczę, mam nadzieję, że jednak nie będzie pozamaciczna... Musimy być dobrej myśli! Tulę mocno ❤️

Hej, można się dołączyć? Tak w sumie na spokojnie, bo jeszcze za bardzo nic nie wiem 🤷‍♀️ 2 testy pozytywne, jeden z bladziutką kreseczką, powtórzony po kilku dniach z mocniejszą, wbiłam się do gina "bez numerka", gdzie kompletnie nic a nic nie było widać 🤷‍♀️ (poza jakimiś żylakami 😱) i kazał wrócić za 2-3tyg, dostałam skierowanie na betę i niby wyszła na poziomie 5 tyg, z jakiegoś kalkulatora termin wychodzi na 27 grudnia. Nie wiem na ile to wszystko realne 🤷‍♀️
Witamy! Gratulacje! 💕 Dla mnie ciąża jak nic, no ale wiadomo, że dopiero po usg jest 100% pewności. W każdym razie rozgość się :) Jak się czujesz?
 
reklama
Kurczę, mam nadzieję, że jednak nie będzie pozamaciczna... Musimy być dobrej myśli! Tulę mocno ❤️


Witamy! Gratulacje! 💕 Dla mnie ciąża jak nic, no ale wiadomo, że dopiero po usg jest 100% pewności. W każdym razie rozgość się :) Jak się czujesz?
Dziękuję bardzo 😊
Ogólnie ok, test zrobiłam w sumie, bo zgaga mnie męczyła - taki pierwszy objaw ciąży. Trochę mnie mdli czasami (na przekór zajadam to 🤣). Jakieś wahania temperatury mam: zimno/gorąco 🙄 z przewagą na 'zimno mi' ,a ja i tak jestem zmarźluchem, więc teraz masakra 🙈
Usg dopiero za 2,5 tygodnia...
 
Dziękuję bardzo 😊
Ogólnie ok, test zrobiłam w sumie, bo zgaga mnie męczyła - taki pierwszy objaw ciąży. Trochę mnie mdli czasami (na przekór zajadam to 🤣). Jakieś wahania temperatury mam: zimno/gorąco 🙄 z przewagą na 'zimno mi' ,a ja i tak jestem zmarźluchem, więc teraz masakra 🙈
Usg dopiero za 2,5 tygodnia...
Taak, te objawy są w tym wątku już dobrze znane, pasujesz tu ;) 2.5 tygodnia szmat czasu kiedy się czeka, ale jakoś damy radę. Ja teraz dopiero 26.05 (na dzień matki :D ) drugie usg i prenatalne, trzeba się uzbroić w cierpliwość...
 
Taak, te objawy są w tym wątku już dobrze znane, pasujesz tu ;) 2.5 tygodnia szmat czasu kiedy się czeka, ale jakoś damy radę. Ja teraz dopiero 26.05 (na dzień matki :D ) drugie usg i prenatalne, trzeba się uzbroić w cierpliwość...
Mi to zwłaszcza nie pasuje, że tak późno, bo za tydzień mam rozmowę o powrocie do pracy 🙈 bo jutro kończy mi się macierzyński i zaczynam zaległy urlop i nie wiem co powiedzieć 🤷‍♀️ a jak skończę urlop to pi razy drzwi akurat też 1 trymestr mi się skończy 🙊
 
Sup
Ja też melduje się po wizycie, tym razem spokojna 😍 Wszystko w jak najlepszym porządku, umówiłam się na genetyczne w to samo miejsce. Zastanowię się nad zmianą lekarza prowadzącego, bo nie podoba mi się to jak olewczo podchodzi do tych wizyt, do USG... Dzisiejsza była prywatna, a u siebie chodzę na NFZ, niebo a ziemia! Szkoda, że ten lekarz z dzisiaj przyjmuje 100 km ode mnie, bo chętnie bym się do niego przeniosła. Dam mojemu ostatnią szansę i zobaczymy
Super widok 😍
 
Hej dziewczyny, majówka u mnie intensywnie, dlatego też mało się odzywam, ale powoli trzeba wracać do rzeczywistości:)
 
Nie skończyłem postu i mi się klikneło 😁 ja mam kolejną wizytę w czwartek to będzie 8+2, mam nadzieję, że wkoncu będą jakieś konkrety, na ostatniej wizycie wychodziło, ze ciąża młodsza o tydzień, ale z wizyty na wizytę widzę progres więc staram się tym nie stresować, ale mam nadzieję, że tym razem już będą konkrety tj. Mocno bijące serduszko ❤❤❤ z objawów to mam strasznie bolace piersi i spadek formy
Jak u Was majówki?
 
Hej Kobietki❤️

Ale piękna majówka w tym roku. Ja cały czas Was czytam i jestem na bieżąco, nie pisałam co u mnie i nie odp, bo byłam trochę zajęta i się średnio czułam. Oprócz tego, że jestem non stop śpiąca i mam ultra nasiloną alergie z non stop zatkanym nosem doszły mi jakieś niesamowite duszności. Nie wiem czy to zaostrzenie astmy czy coś innego, ale jest mi bardzo duszno, szczególnie jak się kładę, albo po śmianiu i po prysznicu. Coś tam odkasłuje przy tym i świszczy mi w gardle. Alergolog podwoiła dawkę sterydów i niestety to nie działa :(

Oprócz astmy mam chorobę autoimmunologiczna - toczeń i boje się czy przypadkowo ciąża także nie uruchomiła tego…

Któraś z Was ma podobny problem? Co tu robić? Kolejna konsultacja?
 
reklama
Mam pytanie do przyszłych mam robiących doktorat. Czy w razie wzięcia L4 w okresie ciąży przepada mi stypendium naukowe, jako dodatkowe źródło zarobku? Stypendium jest nagrodą za poprzedni rok akademicki, a więc teoretycznie nie jest to dodatkowe źródło utrzymania, ale nie wiem jak ZUS i prawo pracy to traktują.
 
Do góry