reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

reklama
U Ciebie w normie ta glukoza wszędzie, jak widzę? A w pierwszej ciąży co zrobili z takimi wynikami? Samą dietą Ci się udało zbić te wyniki?
Mi lekarz powiedział, że "jeszcze nie jest tak źle", ale jeśli w przyszłym tygodniu wyniki również będą złe, to coś wspomniał o szpitalu w Gdańsku! Kurde, gdzie ja do Gdańska... :o
Nie jest w normie. Na czczo jest za duzo. Teraz wstrzykuje sobie rano 16 jednostek insuliny do obiadu 8 j a przed snem 6. W pierwszej ciazy mialam do sniadania 22 jednostki insuliny a przed snem 6. U mnie jest troche inaczej niz u was. To moja 3 ciąża z cukrzyca i nie pojawia sie miedzy 24 a 28 tyg. To wyniki z 9 tyg ciazy. Teraz gdybym robila obciążenie bylo by juz duzo duzo wyzej. Ja przed ciąża mam stan przedcukrzycowy zawsze. Cholernie duzo diabetykow z obu stron rodziny mam. I jak zachodze w ciaze to juz po tyg od testu ciazowego cukier na czczo utrzymuje się w granicach 115. Czyli dużo za duzo. Nie sugeruj sie Aniu moimi wynikami. A dieta cukrzycowa da sie przeżyć. Ile Ci zostalo 10 -12 tyg? Ja zawsze ponad 30 tyg musze ja trzymac i zastrzyki robic. Da sie przyzwyczaic. Martwie sie tylko o małą zeby sie dobrze rozwijala ale jak idzie ze wzrostem na polowie siatki centylowej to jest dobrze :)

Zobacz moj synek cala ciaze byl zdrowy i wogole wszystko ok a teraz ma zaburzenia rozwoju i musimy chodzic na terapie. I co zrobie bede kochac go mniej? Boli mnie serce jak wiedzę ze nie moze dogadac sie z rowiesnikami a z drugiej strony robimy wszystko zeby mu pomoc. Tak ze nie zalamuj sie. Mysl pozytywnie bo malutka czuje jak przezywasz stres. Zdrowka dla męża:) zobaczysz bedzie dobrze urodzimy obie zdrowe córeczki:)


 
Nie jest w normie. Na czczo jest za duzo. Teraz wstrzykuje sobie rano 16 jednostek insuliny do obiadu 8 j a przed snem 6. W pierwszej ciazy mialam do sniadania 22 jednostki insuliny a przed snem 6. U mnie jest troche inaczej niz u was. To moja 3 ciąża z cukrzyca i nie pojawia sie miedzy 24 a 28 tyg. To wyniki z 9 tyg ciazy. Teraz gdybym robila obciążenie bylo by juz duzo duzo wyzej. Ja przed ciąża mam stan przedcukrzycowy zawsze. Cholernie duzo diabetykow z obu stron rodziny mam. I jak zachodze w ciaze to juz po tyg od testu ciazowego cukier na czczo utrzymuje się w granicach 115. Czyli dużo za duzo. Nie sugeruj sie Aniu moimi wynikami. A dieta cukrzycowa da sie przeżyć. Ile Ci zostalo 10 -12 tyg? Ja zawsze ponad 30 tyg musze ja trzymac i zastrzyki robic. Da sie przyzwyczaic. Martwie sie tylko o małą zeby sie dobrze rozwijala ale jak idzie ze wzrostem na polowie siatki centylowej to jest dobrze :)

Zobacz moj synek cala ciaze byl zdrowy i wogole wszystko ok a teraz ma zaburzenia rozwoju i musimy chodzic na terapie. I co zrobie bede kochac go mniej? Boli mnie serce jak wiedzę ze nie moze dogadac sie z rowiesnikami a z drugiej strony robimy wszystko zeby mu pomoc. Tak ze nie zalamuj sie. Mysl pozytywnie bo malutka czuje jak przezywasz stres. Zdrowka dla męża:) zobaczysz bedzie dobrze urodzimy obie zdrowe córeczki:)


Lekarz Cię nigdy szpitalem nie straszył? I dziękuję Ci bardzo za słowa otuchy. Chyba najbardziej potrzebuję tego, żeby mną ktoś potrząsnął. Mąż mi cały czas powtarza, że Mała będzie zdrowa, bo on to czuje i tyle. Tak ma być ;) I w to chciałabym wierzyć już do końca.
 
O jezu na prawde nie mam pojecia. My łóżko doatalismy na nowe mieszkanie od ciotki i ona kupowała. One wyglądają w ten sposob ze odsuwa sie dookoła materaca zamek zdejmuje ten caly material a w srodku jeat gąbka.

Anio masz zdjecie moich wynikow. Ale to sa z krwi i sa niższe niz z palca. To raz. A dwa ze nie ma co sie nimi sugerowac bo u mnie zaczyna sie od cukrow na czczo a potem im wyzej w ciazy jestem tym wyzej mi cukier leci.

W pierwszej ciazy mialam na czczo. 106 po 1 h 208 a po dwoch 153 bodajże.

Zobacz załącznik 773967


Masz lepszy wynik ode mnie, a diety puki co nie mam. Być może dlatego że w pierwszej ciąży miałam gorzej.
 
Lekarz Cię nigdy szpitalem nie straszył? I dziękuję Ci bardzo za słowa otuchy. Chyba najbardziej potrzebuję tego, żeby mną ktoś potrząsnął. Mąż mi cały czas powtarza, że Mała będzie zdrowa, bo on to czuje i tyle. Tak ma być ;) I w to chciałabym wierzyć już do końca.
Nie straszyl mnie. On w ogole nie patrzy na moją cukrzyce. Mam wizyty co dwa tyg u diabetologa i tam dokladnie sprawdzaja moje cukry i dobieraja poziom insuliny. Jedyne co to raczej w 40 tyg da mi skierowanie na wywolanie jak nie urodze wczesniej. Tak samo bylo z synkiem. Zaraz po terminie musialam sie stawic w szpitalu. Cisnienie mam dobre nie mam cukrow w moczu dziecko rozwija się dobrze wiec na razie nie ma powodu. Zresztą wiesz ze ja vo jakis czas sama szpital odwiedzam ;) tam mam zawsze komplet badan


 
Wstawiam moje wyniki glukozy. Wszystko wygląda dobrze więc czcze to właśnie knedlami,które zrobila mi babcia :) :) :)
ATTACH]


Napisane na GT-I9515 w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • 1474379412860.jpg
    1474379412860.jpg
    44,5 KB · Wyświetleń: 15
Zapomniałam się pochwalić że robię coś w kierunku wyprawki. Kupiłam już 2 paczuszki pieluszek Pampers premium care, są idealne dla nowo narodzonej pupy dzidziusia. Kupiłam w kaufie, ale widzę że na Allegro znacznie tańsze są. Zamówię jeszcze raz jedynkę i dwójki. Kupiłam też pierwsza butelkę i mleko początkowe oraz 3 tetry.
To dużo jak na mnie.

Uwaga w kaufie promocja na chusteczki kindi, wychodzi 5 gr za sztukę.
10 zł za 3 opakowania.
 
reklama
Lekarz Cię nigdy szpitalem nie straszył? I dziękuję Ci bardzo za słowa otuchy. Chyba najbardziej potrzebuję tego, żeby mną ktoś potrząsnął. Mąż mi cały czas powtarza, że Mała będzie zdrowa, bo on to czuje i tyle. Tak ma być ;) I w to chciałabym wierzyć już do końca.

Ania jasne, że wasze dzidzie będą zdrowe!!! Ale doskonale wiem co przeżywasz bo w pierwszej ciąży Pani doktor nie chciała chyba mojego budżetu nadwyrężać i badania na cytomegalie igg i ige robiłam w II trymestrze i oczywiście wyszło, że przechodziłam, dorabiałam te awidności czy jak to się nazywa i wszystko było na styk - chorowałam na cytomegalie zaraz przed lub najprawdopodobniej już w trakcie ciąży.... czego ja się nie naczytałam, ile nie naryczałam i w końcu mądry lekarz zakaźnik kazał dać sobie siana z tymi lamentami bo tylko szkodzę ciąży... mała jest zdrowa nawet jej po porodzie nie robiłam przeciwciał na cytomegalie - czy rzeczywiście miałam już ją w ciąży, rozwija się ok, oczywiście dzieckiem by nie była gdyby się czegoś nie dało znaleźć;) jakiś problemów neurologicznych itd ale haloooo jak to dziecko;) bardzo niedawno koleżance na USG przed porodem wyszła wada serca u dziecka, lamenty, płacze, wada w 60 % powiązana z wadą genetyczną - zespołem Downa - niby wszystkie badania w ciąży wychodziły dobrze ale większość lekarzy ją później badających twierdziło, że to prawie wyrok, że trisomie ma, oczywiście okazało się po porodzie, że dziecko prawie zupełnie zdrowe a niewielki ubytek w serduchu najprawdopodobniej sam zarośnie.... dziewczyna w ostatnim tygodniu ciąży schudła z nerwów do wagi sprzed..... jej mąż 12 kg.
 
Do góry