reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

piszecie tyle ze jak juz przeczytam to nie mam czasu napisac:)
mamy chyba wysyp dolegliwosc:( musze odszczekac to co napisalam ostatnio bo od wczoraj cierpie na uporczywe pieczenie okolic intymnych. muslalam poczatkowo ze to infekcja pecherza (mialam juz 2) wiec szybko wczoraj rano pobieglam na analize ale nic nie wyszlo. pieklo coraz bardziej wiec wieczorem zajrzalam sobie tam i...no bagienko...candidia wrocila! czyli infekcja grzybicza. dzis rano pobieglam do mojego rodzinnego ktory jest tez ginekologiem i ublagalam go zeby mnie przyjal (chcial mnie odeslac do lekarza prowadzacego) i przepisal mi macmiror...tylko kilka godzin pozniej w 3 aptekach mi powiedzieli ze od ponad miesiaca nie ma tego w hirtowniach... no myslalam ze zwariuje! na szczescie w czwartej aptece mieli wiec juz leze z globulka i czekam az zacznie dzialac!:(((
w miedzyczasie ogarnelm troche zakupow higienicznych i jest juz na tyle dobrze ze jakbym nagle zaniemogla to z niewielka pomoca dam rade!

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
Wspolczoje grzybicy.
BOZE dwie pierwsze ciaze od pierwszych chwili do ostatnich ciazy sie z nia meczylam.
Normalnie najpierw grzybica I juz wiedzialam ze zaciazylam [emoji23] test to byl tylko formalnosc.
Teraz odpukac czysto !

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
piszecie tyle ze jak juz przeczytam to nie mam czasu napisac:)
mamy chyba wysyp dolegliwosc:( musze odszczekac to co napisalam ostatnio bo od wczoraj cierpie na uporczywe pieczenie okolic intymnych. muslalam poczatkowo ze to infekcja pecherza (mialam juz 2) wiec szybko wczoraj rano pobieglam na analize ale nic nie wyszlo. pieklo coraz bardziej wiec wieczorem zajrzalam sobie tam i...no bagienko...candidia wrocila! czyli infekcja grzybicza. dzis rano pobieglam do mojego rodzinnego ktory jest tez ginekologiem i ublagalam go zeby mnie przyjal (chcial mnie odeslac do lekarza prowadzacego) i przepisal mi macmiror...tylko kilka godzin pozniej w 3 aptekach mi powiedzieli ze od ponad miesiaca nie ma tego w hirtowniach... no myslalam ze zwariuje! na szczescie w czwartej aptece mieli wiec juz leze z globulka i czekam az zacznie dzialac!:(((
w miedzyczasie ogarnelm troche zakupow higienicznych i jest juz na tyle dobrze ze jakbym nagle zaniemogla to z niewielka pomoca dam rade!

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
Ja wlasnie wcz zakonczalam 12 dniowa kuracje macmiror :/ teraz kolej na 7 dni z lactovaginal... To juz druga przygoda z grzybica w ciazy, ale zawsze mialam sklonnosci :(
Powodzenia w walce :)
 
Moja chrzestna ponad 30 lat temu miała nierozpoznaną gestozę i niestety skończyło się tragicznie :( Miała i za wysokie ciśnienie, i puls, i obrzęki i białkomocz. Lekarz zbagatelizował to. Odkleiło się łożysko, zrobili cc, reanimowali pół godziny dziecko. Przeżyło ale teraz jest kaleką.

@anio0 zwróć najlepiej lekarzowi uwagę na te obrzęki. Ja w obu ciążach mocno puchłam (finał w sierpniu i wrześniu więc upały były winne takiemu stanowi rzeczy) ale rano w miarę wyglądałam :p Co prawda dopiero z dobę po porodzie jak się zobaczyłam w lustrze to stwierdziłam " to ja miałam taką szczupłą buzię???" :D I żadnego zatrucia nie miałam. Ale też żadnych innych objawów - więc bym się na Twoim miejscu nie martwiła zanadto.

Okno mam wymienione :D czad normalnie! Nie powinnam, ale je przemyłam :p

Ja teraz też co rusz infekcje pochwy... Póki co sam lactovaginal, ewentualnie z pomocą apivaginum wystarczał. Jutro awaryjna wizyta u gina na 14. Ciekawam jak tam ta szyjka moja zazwyczaj żelazna...

Dziś w nocy już niemąż wraca <3 woo hoo
 
Ja też się pochwalilam za wczesnie i niestety coś mnie zaczyna swedziec i delikatnie piec, oczywiście moj ginekolog na sympozjum. Zadzwonilam do niego, kazał mi zastosować masc clotrimazol jeżeli nie pomoze to dzwonic.
 
bylam w salonie, pojezdzilam barletta, jestem zakochana! w tym lub w przyszlym tygodniu jedziemy zaplacic rezerwacje i do konca listopada wozek bedzie do odbioru, fotelik chce cybex aton, nie wiem czy zamowie na allegro czy u nich razem z wozkiem, sie okaze :)
 
Chyba zapamietacie mnie jako "ta od ZUS-u" od dwóch msc nie dostałam żadnej wpłaty z ZUS Zadzwonilam dopytac, okazało się ze nie wpłynęło do nich przedłużenie zwolnienia od 18 lipca. Ja mam dosc
 
Chyba zapamietacie mnie jako "ta od ZUS-u" od dwóch msc nie dostałam żadnej wpłaty z ZUS Zadzwonilam dopytac, okazało się ze nie wpłynęło do nich przedłużenie zwolnienia od 18 lipca. Ja mam dosc
ja wlasnie dzis zaczelam l4, ciekawe kiedy kasa wplynie, ja pracuje u rodziny wiec wiem, ze oni dostarcza zwolnienie na czas
 
Zwykłe z tym ze mam stelaż i do niego musze dokupic bo poprzednia mi pękła.

Antiope zdrowka dla małego. Współczuję ze oboje musicie zmagac sie z dieta i pilnowac tak wszsytkiego.

Ja tez z mezem sie poklocilam wieczorem. On uwaza ze za duzo robie w domu a ja nie mam wyjscia. Jak go nie ma to kto ma się opiekowac malym i wszsytko przy nim robic? Sam sie soba nie zajmie.

Noc też mialam do d ... Pobudki co dwie godziny na siku. Albo miałam dreszcze i bylo mi zimno albo cholernie gorąco. I tak na zmiane. Do tego rozbolal mnie tak kregoslup ze myślałam ze sie zaczyna. Z synem też mialam bole z krzyża jak rodziłam i wlasnie tak sie zaczęło. Na szczescie przeszlo i usnelam nad ranem.

Mlody odrzucony do przedszkola teraz jade chwile sie polozyc obiad i musze znowu go odebrac. I kiedy mam odpoczac ja sie pytam :( zeby jeszcze mial kto pomoc to by inaczej bylo :(


Bidulko. Współczuję samopoczucia.

Antiope zaraz wyjdzue sloneczko. Bardzo cueplo ma byc w kraku. Biedny maly niech przysla Ta co jadl I z czego zrobione.moze dodali jakies tansze odpieiedniki albo przyprawe wrzucili jakas "sztuczna" sama zaraz na pewno dojdziesz co zaszkodzilo . To dzisiaj chlopczyk w domu

Aneta ja odwoze na 8sma z powrotem robie zakupy I do 11.30 mam czas odpoczas Bo starszak o tej konczy . Mi sie wydaje ze to duzo. Da rade odpoczac. Trzeba sie z tego cieszyc ze chociaz tyle
No wypogodziło się to fakt.
Natomiast ja dziś przez pół dnia próbowałam się skontaktować z firmą cateringową, żeby mi jego jadłospis dali (kilka maili i telefonów). No i przysłali jadłospis i mam 2 podejrzanych. Zamiast masła dają mu margarynę, a to przecież najgorszy syf. No i dżem mu dają, a w takim kupnym, to nie wiadomo co jest. Ech. mały poszedł dziś do przedszkola, bo u niego biegunka nie łączy się ani z gorączką, ani bólem brzuszka, po prostu robi luźne kupy i tyle. Odstawiłam go w pieluszce w razie czego, ale przez cały dzień już nic nie zrobił.
Za to miał wypadek i ma rozwalony nos. Nie wygląda to ładnie i zastanawiam się, czy nie jechać z nim na szycie, czy coś. Pani do mnie dzwoniła kiedy się to stało, ale z jej słów wynikało, że to drobiazg, więc odebrałam go normalnie. Mam dość dzisiejszego dnia...

Puchną Wam nogi tak w ogóle? Pytam, bo mnie wczoraj położna nastraszyła zatruciem ciążowym :szok: wspominała, że jeśli stopy puchną po całym dniu to jeszcze jest to do zaakceptowania, ale jeśli się kobieta budzi z obrzękami i ma je już od rana, to może to zwiastować, że pod koniec ciąży mogą być problemy z zatruciem i wysokim ciśnieniem... Słyszałyście o takiej teorii? :confused:
Mnie nic nie puchnie, ani rano, ani wieczorem.

A jeszcze nie pamiętam czy pisałam mąż mój po rozmowie o pracę zadowolony z jej przebiegu. Zobaczymy czy przejdzie do drugiego etapu rekrutacji. Proszę wciąż o kciuki :)

cb7wugpju04jz4q8.png
Kciuki zaciśnięte

Mi puchną tylko dlonie i tylko rano po spaniu.

Kochane, mąż wymyslil ze jak tak bardzo chce jechac na pogrzeb to pojdziemy tylko do kosciola a na cmentarz juz nie. Godzinke w kosciele wysiedze, zreszta i tak co ktoras niedziele jezdzimy przeciez do kosciola to i teraz dam rade.. Ale i tak mąż zaznaczyl ze jak tylko bede sie choc troche zle czula to mnie nie zabierze.. mam czas do jutra zeby pomyslec czy jechac na pogrzeb.. znalam tego wujka, lubilam go, jeszcze nie dawno byl u nas z wnuczką kurcze :( i tak sie to potoczylo :(

Ogolnie dzis czuje sie dobrze, sypialnia gotowa na przyjscie maluszka ;) znaczy jeszcze tylko materacyk do lozeczka i pare drobiazgow, ale lozeczko juz stoi na miejscu [emoji4]

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
Super, że Twój mąż tak o Was dba. Słuchaj go.
 
Ja pracuje w dużej firmie także dostaje od pracodawcy przelew co miesiąc (niezależnie za jaki okres jest L4) a ten odbija to sobie z składek wpłacanych do ZUS , także KAROLINA współczuje serdecznie tego użerania się z nimi tyle czasu:( ta niepewność najgorsza ile to jeszcze potrwa.

ANIA0 ja podobnie jak Bonusowa wodę trzymałam od 24 tyg miałam obrzęki i zatrucia nie było. Dla spokojnego sumienia kupiłam dobry ciśnieniomierz i mierzyłam ale wszystko do końca było pod tym kątem dobrze!
 
reklama
Do góry