reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

U mnie to się nazywa LECZO pieczarkowe ;)

cb7wugpju04jz4q8.png
Też o leczu pomyślałam, ale u nas się to inaczej robi nieco ;)
 
reklama
Puchną Wam nogi tak w ogóle? Pytam, bo mnie wczoraj położna nastraszyła zatruciem ciążowym :szok: wspominała, że jeśli stopy puchną po całym dniu to jeszcze jest to do zaakceptowania, ale jeśli się kobieta budzi z obrzękami i ma je już od rana, to może to zwiastować, że pod koniec ciąży mogą być problemy z zatruciem i wysokim ciśnieniem... Słyszałyście o takiej teorii? :confused:
 
Puchną Wam nogi tak w ogóle? Pytam, bo mnie wczoraj położna nastraszyła zatruciem ciążowym :szok: wspominała, że jeśli stopy puchną po całym dniu to jeszcze jest to do zaakceptowania, ale jeśli się kobieta budzi z obrzękami i ma je już od rana, to może to zwiastować, że pod koniec ciąży mogą być problemy z zatruciem i wysokim ciśnieniem... Słyszałyście o takiej teorii? :confused:
Jak najbardziej ma rację. Obrzęki powinny zejść po nocnym odpoczynku. Masz problemy z krążeniem? Żylaki? Jakie masz ciśnienie?

cb7wugpju04jz4q8.png
 
Jak najbardziej ma rację. Obrzęki powinny zejść po nocnym odpoczynku. Masz problemy z krążeniem? Żylaki? Jakie masz ciśnienie?

cb7wugpju04jz4q8.png

O matulu! A ja myślałam, że przesadza... Często mi nogi puchną, więc nawet nie przywiązywałam do tego zbyt dużej wagi. Przez problemy z tarczycą miałam też dość często obrzęki twarzy i wieeeelkie powieki, ale jakoś do tego przywykłam. Teraz chyba rzeczywiście skonsultuję to wszystko z lekarzem podczas następnej wizyty, bo chyba nigdy mu nie wspominałam o puchnących stopach. Tak już niestety ze mną jest, że jeśli mnie ktoś nie wypyta, to sama albo zapomnę, albo uznam jakiś objaw za normalny. Tylko dzięki porządnemu wywiadowi wykryto u mnie Hashimoto i niedoczynność tarczycy, bo myślałam, że wszystkie (jak się okazało) objawy choroby są po prostu częścią mnie, bo "tak już mam".
Ciśnienie mam przeważnie 80/120, więc ładne :) puls mam za to dość wysoki, bo wiecznie w okolicach 80-90, ale nikt nigdy nie zwrócił mi na to uwagi. Z krążeniem problemy mam od zawsze, ale lekarze w końcu połączyli to z tarczycą i nie drążyli dalej w temat wiecznego uczucia zimna, a żylaki... nie wiem sama. Serio. Mąż mi kiedyś powiedział, że to co uważałam za żylaki jest tylko taką widoczną fioletową żyłką, więc pojęcia zielonego nie mam czy ostatecznie żylaki mam czy nie.
Kurcze, zaczęłam się teraz martwić...

A jeszcze nie pamiętam czy pisałam mąż mój po rozmowie o pracę zadowolony z jej przebiegu. Zobaczymy czy przejdzie do drugiego etapu rekrutacji. Proszę wciąż o kciuki :)

cb7wugpju04jz4q8.png

Kciuki zaciśnięte! Jeśli mąż zadowolony, to podświadomie przeczuwa, że wszystko poszło idealnie :) Naprawdę, coś w tym jest...
 
Puchną Wam nogi tak w ogóle? Pytam, bo mnie wczoraj położna nastraszyła zatruciem ciążowym :szok: wspominała, że jeśli stopy puchną po całym dniu to jeszcze jest to do zaakceptowania, ale jeśli się kobieta budzi z obrzękami i ma je już od rana, to może to zwiastować, że pod koniec ciąży mogą być problemy z zatruciem i wysokim ciśnieniem... Słyszałyście o takiej teorii? :confused:
Oczywiscie Sama przeszlam gestoze [emoji17]
Najpierw Duzo przebieralam na wadze. Cisnienie podwyzszone ale znosne.
Pozniej zaczelam puchnac .doslownie nogi rece twarz. Kiedy w 4 tyg ( od wizyty do wizyty) przytylam 4,5 kg . Cisnienie juz wysokie mialam.
Lekarz wyslal mnie do szpitala na oddział. Tam trzymali mnie tydzien faszerujac lekami na cisnienie które nie dawaly rady zbic mi do wartosci normalnych. Codziennie ktg. Dieta bez soli .
Nic nie dalo ktoregos razu wieczorem na ktg tetno malego zaczelo zanikac a ja bylam Bliska stanu przedrzucawkowego.
Na cito wykonali cc.
Filip urodzil sie 36 tyg ciazy.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
O matulu! A ja myślałam, że przesadza... Często mi nogi puchną, więc nawet nie przywiązywałam do tego zbyt dużej wagi. Przez problemy z tarczycą miałam też dość często obrzęki twarzy i wieeeelkie powieki, ale jakoś do tego przywykłam. Teraz chyba rzeczywiście skonsultuję to wszystko z lekarzem podczas następnej wizyty, bo chyba nigdy mu nie wspominałam o puchnących stopach. Tak już niestety ze mną jest, że jeśli mnie ktoś nie wypyta, to sama albo zapomnę, albo uznam jakiś objaw za normalny. Tylko dzięki porządnemu wywiadowi wykryto u mnie Hashimoto i niedoczynność tarczycy, bo myślałam, że wszystkie (jak się okazało) objawy choroby są po prostu częścią mnie, bo "tak już mam".
Ciśnienie mam przeważnie 80/120, więc ładne :) puls mam za to dość wysoki, bo wiecznie w okolicach 80-90, ale nikt nigdy nie zwrócił mi na to uwagi. Z krążeniem problemy mam od zawsze, ale lekarze w końcu połączyli to z tarczycą i nie drążyli dalej w temat wiecznego uczucia zimna, a żylaki... nie wiem sama. Serio. Mąż mi kiedyś powiedział, że to co uważałam za żylaki jest tylko taką widoczną fioletową żyłką, więc pojęcia zielonego nie mam czy ostatecznie żylaki mam czy nie.
Kurcze, zaczęłam się teraz martwić...



Kciuki zaciśnięte! Jeśli mąż zadowolony, to podświadomie przeczuwa, że wszystko poszło idealnie :) Naprawdę, coś w tym jest...
Spokojnie :) położna powinna cię pytać o żylaki i ciśnienie mierzyć na każdej wizycie a przynajmniej lekarz powinien monitorować. Plusem jest że rodzimy w zimie więc może nie będzie tych obrzęków.
Odpoczywaj z nogami na poduszce wyżej niż biodra.

cb7wugpju04jz4q8.png
 
Do góry