reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dzierżoniów Bielawa i okolice

reklama
dzięki za info kasiadz. Byłam w Rosmanie i chusteczki kupiłam :-), cena faktycznie super, pytałam czy często są te promocje na chusteczki Pampers i Pani z obsługi powiedziała że tak, więc zapasów nie robiłam. Na początek wystarczy 6 opakowań Pampers Sensitive :-)
Zastanawiam się nad pieluchami, czy kupować "1" czy od razu "2" :eek: ? bo moje dzieciątko to raczej duuuuże będzie. Na alle widziałam fajne zestawy startowe, 5 x 5 lub 6 pieluch różnych firm żeby spróbować i wybrać sobie najlepsze bez kupowania całej paczki, bo wiadomo że często każdemu odpowiada coś innego. Co sądzicie na ten temat?
 
chusteczki też mam zamiar kupić
a co do pieluch to jeszcze się nie zastanawiałam za bardzo, ale wydaje mi się że na początek pójdziemy w pampersa, a ewentualnie jak mała podrośnie to będziemy kombinowali. Słyszałam że przy niemowlaku nie można używać zbyt wielu marek kosmetyków nie wiem czy to też do pieluszek się odnosi?
 
Cześć Kobitki :)
Chusteczki faktycznie w b. dobrej cenie:)
Jeśli chodzi o pieluchy to rzeczywiście na początek Pampersy. Wydaje mi się, ze dobrze zacząć od jedynek- chociaż jednej paczki bo taki noworodek nie ma jeszcze "ciałka" i troszkę się topi w większych. Jednak nie ma co za dużo kupować na zapas bo dzieci szybko rosną i później okazuje się, że zostają całe paczki bo dziecko potrzebuje już wiekszy rozmiar. Mi tak została cała paka Pampersów 2 bo muszę już przejść na 3.
I jeszcze jedno - na początku przetestowałam jeszcze Huggiesy Newborny (małą paczke), ale Piotruś miał cały czas tyłek czerwony- minęło jak przeszłam na Pampersy. :)

A co do kosmetyków- polecam Emolium (emulsja do kąpania 400ml na allegro w b. dobrej cenie)- nie trzeba po niej już używać żadnych oliwek czy balsamów. Raz, dwa dziecię wykąpane i mięciutkie :-) Oilatum też fajny, ale drogi!!!
 
Ostatnia edycja:
to chusteczki kupione
co do emolium to myślę że na początek zacznę używać bardziej popularnych kosmetyków dla dzieci czyli niwea lub johnson (nie wiem jak to się pisze). emolium wydaje mi się jest przeznaczone dla dzieci z alergiami a mam nadzieje że ich unikniemy - oby :)
 
kasiadz na początek polecam bardziej np Ziaja Ziajka płyn do kąpieli dla dzieci natłuszczający 200ml - porównaj ceny - NOKAUT.pl albo Linomag /jest fajna seria do kąpieli dla noworodków/ , Nivea i Johnson lubią uczulać, zwłaszcza Johnson - są dobre dla większych już dzieci ale nie dla noworodków.
Ja Emolium kupię na początek, potem przejdę na Ziajkę. Choć bardzo dobre opinie słyszałam o tej emulsji do kąpieli, jest bez parabenów , alergenów i mydła http://www.doz.pl/apteka/p54148-Flos-Lek_For_Baby_emulsja_do_kapieli_dla_dzieci_250_ml
 
Ostatnia edycja:
reklama
myślę, że na początek szampon nie będzie potrzebny, przynajmniej ja nie używałam przy kąpaniu synka. Włoski nie są jeszcze nie wiadomo jak bujne i wystarczy im umycie w wodzie z emulsją do kąpieli. Można też delikatnie myć nawilżającym mydełkiem do kąpieli dla noworodków. Ja tak właśnie myłam i synuś zawsze miał ładne włoski i nie miał problemu ze skórą na głowie. A później można spróbować coś z Ziajki lub Nivea. Ale to jak już włoski troszkę urosną i nie będzie już ciemieniuchy.
 
Do góry