reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dzierżoniów Bielawa i okolice

ja chusteczki też zmienię pewnie z czasem, ale na początku Pampersa są najlepsze /przynajmniej mi sprawdziły się przy synku/, a idzie ich faktycznie sporo. Poduszkę do spania taką długą w kształcie litery C mam od początku ciąży, nie wyobrażam sobie snu bez tej poduchy, mam z wypełnieniem z kulek styropianowych - świetnie się układają i śpi się super wygodnie. Kasia, a który to lekarz rozdaje Aventy? Wózek już masz upatrzony? Jeśli nie to zastanów się nad używanym głębokim i nową spacerówką - wyjdzie taniej a głęboki używa się dosłownie chwilę, zwłaszcza że rodzisz w październiku - ja swój głęboki wózek sprzedałam jak nowy, urodziłam synka również pod koniec września tak jak mam teraz termin, w większości woziliśmy go samochodem w foteliku-nosidełku i wózek praktycznie był używany tylko jak było w miarę ciepło, a od marca kupiłam fajną spacerówkę i głęboki był zbędny.


aha, jak chcecie tanio kupować w aptece kosmetyki dla dziecka to na stronie www.doz.pl można się zarejestrować i wypełnić zgłoszenie na "Kartę rabatową dla Mamy i Maluszka", ja na tej stronie zamawiam sobie witaminy na czas ciąży i karmienia a odbieram w aptece w Bielawie, płacę prawie 15 zł mniej niż normalnie kosztują w aptece, są też kosmetyki dla noworodków w fajnych cenach. Moim zdaniem warto.
 
Ostatnia edycja:
reklama
MEGAZESTAW 12x Chusteczki PAMPERS BABY FRESH 72szt (1634400116) - Aukcje internetowe Allegro - kurcze, ta aukcja konczy się o 12!!! Ale miała wzięcie- zobaczcie ile sprzedanych!! Ja też jestem za taką opcją, że na początku Pampers a później mozna kombinować i szukać tańszych zamienników.

Co do zakupów- większość rzeczy dla maluszka kupuję na Allegro - jakby nie było wychodzi najtaniej (bez marży sklepowej). Witaminy też teraz już szukam na allegro (tylko 1 raz się dałam nabić na Femibionie, którego w bielawskiej aptece bardzo przepłaciłam i od tamtej pory jestem uważna). Oczywiście sprawdzę też tą opcję, którą poleca Klementyna:-)

IZA - Ty polecałaś jakieś witaminy z kwasami omega, ale nie pamiętam nazwy - możesz przypomnieć??

NATALIA - where are U ??
 
ma-mi: pewnie jeszcze będą mieli te aukcje wiec zdążę kupić, zazwyczaj jak jest sporo kupujących a sprzedawcy sie opłaca to wystawia taką aukcję ponownie i znowu zarabia :-).
Ja kupuję teraz Pharmaton Matruelle 30 kapsułek /chyba tak sie to pisze/, one mają kwasy DHA i Omega i chyba jako jeden z nielicznych mają również pełny zestaw witamin - zazwyczaj spotykałam zestawienia niby dla kobiet w ciąży omega i DHA ale nie było nic poza tym i i tak trzeba było kupić np. Prenatal Classic żeby uzupełniać pozostałe witaminy i minerały. Za ten Pharmaton płaciłam w zamówieniu na DOZ niecałe 40 zł właśnie z ta kartą rabatową a cena jak się pytałam w aptece to 56 zł.
 
Mami mówiłam właśnie o Pharmaton Matruelle,jak widze Klementyna je bierze;-)
Natalie coś nam porwało,jest zajęta,ale wszystko u niej dobrze
 
będę miała drugiego synka :szok::-D:-D:-D


na 80%, potwierdzenie 28 czerwca :-) czyli mój małżon się nie mylił stwierdzając, że będzie syn bo "wiedział co robi" :-D:-D:-D
 
kasiadz no jak to teście sponsorują to korzystaj, wózek fajny tylko ja bym się bała tych małych kółeczek z przodu, tutaj https://www.babyboom.pl/forum/wrzesien-2011-f399/wszystko-o-wozkach-47836/ dziewczyny piszą sporo o wózkach, troszkę niezbyt o doświadczeniach właśnie z tymi małymi kółeczkami obrotowymi, warto poczytać. Ale ten zielono-czarny super! I w sumie taki unisex, zwłaszcza jak chcecie zostawić dla drugiego dzidziusia /może będzie synuś :-)/.

Na doz normalnie zamawiasz na receptę /wyskoczy Ci okienko z receptą, trzeba pozaznaczać który oddział NFZ itp i obierasz w aptece zostawiając receptę przy odbiorze leków/.

Napisz coś więcej o tej szkole rodzenia, może ja też bym się wybrała? Chociaż pewnie fajniej jest tam chodzić z małżem a mój pracuje po 16 godzin na dobę więc odpada :-(

W sklepie chusteczki Pampersa kosztują około 8 zł za paczkę, te z aukcji są jakieś inne troszkę niż te, które widziałam w sklepach /choć może tylko różnią się opakowaniem/, ja na początek skłaniałabym się bardziej nad białymi sensitive ale widziałam je też na aukcjach u tego sprzedawcy, którego link podała ma-mi i tez nie były drogie.


Dziewczyny wam też jest tak gorąco??? Mam wrażenie, że w domu i na dworze jest z 50 stopni.:szok:
 
Ostatnia edycja:
Mi to gorąco jest przez cały czas nawet dzisiaj,a tu jeszcze całe wakacje przed nami:-(
Co do szkoły rodzenia też się zastanawiałam nad tym,może wszystkie razem się tam wybierzemy;-)
 
reklama
Nie chodziłam do szkoły rodzenia ale pani Ania Sykuła jest moją położną środowiskową. Super babka- zawsze służy pomocą. Położna z powołania a nie babsko, które przychodzi odbębnić wizytę patronażową tylko po to aby odnotować ją w papierach ;-)
 
Do góry