reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DUŻE RODZINY 3+ część 2

Nie wiem ile masz lat ale to nie dojrzałe co piszesz ze strony jako rodzic. Zastanów się. Jak dziecko podejmie decyzję, że nie będzie brało tego syropu, bo nie smakuje. Rozłoży się bardziej i w efekcie trafi do szpitala to tez powiesz mu, ze taka podjął decyzję.
Są sfery w naszym życiu i sprawy gdzie mogą przerosnąc nasze dzieci, gdzie jeszcze nie czas na podejmowanie przez nie decyzji, gdzie to, że rodzice podejmują warte sprawy, a nie one buduje u nich poczucie bezpieczeństwa.
Potrafia dokonac wyboru a jak bedzie miala pretensje to jej powiem ze sama nie chciala :-) :) :-D ale watpie zeby jakakolwiek dziewczynka nie chciala isc do komuni. Wystroic sie i ten jeden dzien byc gwiazda. Pozatym z calym szacunkiem dla wierzacych dla mnie sa to dyrdymaly wymywslone aby moc manipulowac ludzmi nie bede ich zmuszala aby brac oplatek z reki obcego goscia ktory kij wie co ta lapa przed chwila robil.
 
reklama
...w świetle ostatnich miesięcy...co masz na myśli?
Moje dzieci chodziły na religię i chodzić będą. Starszy kiedyś przebąkiwał o tym żeby go z tych lekcji zwolnić lecz poproszony o uargumentowanie swojej prośby nic mądrego nie rzekł wiec śmiga na zajęcia.
Cóz jak już napisałam drażni mnie hipokryzja Kościoła. I to co mówią Księża z ambon kłóci się z tym, jak rozumiem swoją religię, z tym co myślę i co chcę przekazać moim dzieciom.
 
Cóz jak już napisałam drażni mnie hipokryzja Kościoła. I to co mówią Księża z ambon kłóci się z tym, jak rozumiem swoją religię, z tym co myślę i co chcę przekazać moim dzieciom.
Rozumie Cię[emoji4] Najlepiej przekazywać dziecku wiarę jak najlepiej się potrafi i kultywowac nasze tradycje, a jak będzie juz dojrzałe i gorowe to samo wybierze co będzie uważało za stosowne i idące w parze z jego światopoglądem. Nie będzie wówczas w jego wyborze zakłamania.
 
Ja Cię nie atakuje. Zadałam pytanie z ciekawosci. Lubię poznawać poglady innych.
Nie odebrałam tego jako atak z Twojej strony[emoji4]. To dobrze, że lubisz poznawać inne poglądy, inne patrzenie na niektóre sprawy ważne i mniej istotne, inny światopogląd. Czasami można z tego wynieść coś mądrego, można porównać ze swoją wizja jestestwa[emoji38]zwrócić uwagę na inne aspekty na, które nie zwracało się dotąd uwagi. To nic złego, a bardzo fajne z Twojej strony.
 
Potrafia dokonac wyboru a jak bedzie miala pretensje to jej powiem ze sama nie chciala :-) :) :-D ale watpie zeby jakakolwiek dziewczynka nie chciala isc do komuni. Wystroic sie i ten jeden dzien byc gwiazda. Pozatym z calym szacunkiem dla wierzacych dla mnie sa to dyrdymaly wymywslone aby moc manipulowac ludzmi nie bede ich zmuszala aby brac oplatek z reki obcego goscia ktory kij wie co ta lapa przed chwila robil.
O pedofilii wśród księży było już kiedyś ale bylo tez o pedofilii wsrod nauczycieli i tu chyba statystyki goruja, wychowawcach kolek zainteresowan dla dzieciakow ogolnie niektore profesje, ktore maja dostep do dzieciakow. Jeśli piszesz o manipulacji to pomyśl dlaczego nagonka na księży wystrzeliła jak z procy ze stron lewicowych tuż przed wyborami do europarlamentu? Teraz temat ucichł jak sądzisz dlaczego?
Dzieci mają styczność z różnymi dorosłymi i niestety nie wiemy gdzież to oni te swoje lapy trzymali. Trzeba dziecko wyczulic na niektóre sprawy, a i musi ono wiedzieć, że może nam rodzicom ufac zawsze i wszędzie.
 
Hej. Czy Wasze dzieci chodzą na religię ( te uczęszczające do szkól oczywiście)? Czy są wśród Was osoby, które w świetle ostatnich miesiecy postanowiły zrezygnować z posyłania dzieci na ten przedmiot?
Moja najstarsza nie chodzi... A maluchy pewnie będą przynajmniej na etapie podstawówki a potem będą decydować same czy chcą czy nie, tak samo jak starsza
 
Chrzaszczyk Twój średniak wazy chyba 22kg a nie 12kg?? Bo wyszłoby na to ze najmłodszy wazy więcej;) swoją droga niezłą wagę osiągnął mały :)

Mój najstarszy nie chodzi na religie, mają w przedszkolu ale o 13:30 a ja go odbieram koło 13. A czy w szkole będzie chodził to nie wiem , chyba nie.. młodsze dzieci nie chodzą do przedszkola/zlobka
 
reklama
Rozumie Cię[emoji4] Najlepiej przekazywać dziecku wiarę jak najlepiej się potrafi i kultywowac nasze tradycje, a jak będzie juz dojrzałe i gorowe to samo wybierze co będzie uważało za stosowne i idące w parze z jego światopoglądem. Nie będzie wówczas w jego wyborze zakłamania.
Ok, zgadzam się. Nie wiem jaki jest Twój stosunek do wiary, do Kościoła, ale ja na dzień dzisiejszy nie czułabym się wobec moich dzieci w porządku, wymagając od nich uczestniczenia w lekcjach religii.
 
Do góry