reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DUŻE RODZINY 3+ część 2

[emoji32][emoji32][emoji32][emoji32][emoji32][emoji44][emoji44][emoji44][emoji44][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]ten Wasz ksiądz chyba za dużo czasu spędził przed TV oglądając Koronę Krolow. Ostro przesadził.
Ja dwójkę starszych chrzcilam w kościele X, a najmłodszego w kościele Y bo się przeprowadziliśmy. Ksiądz na chrzcie na głos do wszystkich ludzi powiedział że chrzci dziecko pogan. Dlatego że mamy ślub cywilny a nie kościelny.. więc bardzo bardzo słabe to było.
 
reklama
Dziewczyny, mam pytanie i pytam serio: czy czytaliście kiedyś na spokojnie formułę przyjęcia Chrztu Świętego? W domu, sami i analizowaliscie co tam jest? Czytaliście co tam PRZYRZEKACIE i DO CZEGO SIĘ ZOBOWIAZUJECIE względem Boga i kościoła, dziecka? Czy wiecie na czym polegają obowiązki rodziców/ rodzica chrzestnego? Co on również ślubuje? W czym ma pomagać?
...nic o prezentach nie ma, ani o tym ile zarabiają, jakimi autami jezdzą ani gdzie kolację i z kim jadają. Tam są inne standardy wyboru rodzica chrzestnego....

Czy nie jest to dla Was istotone i ważne, że jest to słowo dane Bogu, temu dziecku ? Przecież to jest tak bardzo istotne. Przecież jeśli wiesz, że slowa nie dotrzymasz to po coż Ci sakramnet przyjęty pp swietokradzku? Czyż nie lepiej bedzie przyznać przed sobą, że to nic nie znaczy i po prostu nie kłamać? To jest bardzo smutne, że ludzie przyzekają, obecują i później zwyczajnie tego nie dotrzymują, łamiąc dane słowo...
 
Może o dziecko chodziło, bo dziecko przed chrztem jest poganinem ?Nie o Was, no nie wiem. Powiedział, że jesteście poganami, bo ślubu nie macie kościelnego?
Może nie wiedział co to poganin.
Nie wiem, dziwne.

Buty kupiłam dzieciom do szkoły, zobaczmy jakie przyjdą.
Jeszcze spodnie.

Co u Was?
Dzieciaki do szkoły pójdą to i troszkę więcej czasu będzie może na forum, chociaż mam wraże
nie, że odżyło trochę.
 
Czekamy na ten wrzesień jak na gwiazdkę i Mikołaja [emoji1787][emoji1787][emoji23]
Może pomyślimy o zamkniętym jak już sprawimy te nasze szczęścia do szkół i przedszkoli. I nas wyprawka powoli bo nie wiem co przedszkole będzie chciało. Ciuchy, buty pokupione w 90% na start jest potem się dokupi. W środę i czwartek mamy dni adaptacyjne.
 
Ja dwójkę starszych chrzcilam w kościele X, a najmłodszego w kościele Y bo się przeprowadziliśmy. Ksiądz na chrzcie na głos do wszystkich ludzi powiedział że chrzci dziecko pogan. Dlatego że mamy ślub cywilny a nie kościelny.. więc bardzo bardzo słabe to było.
Słabe :/ Dobrze, że jeszcze palcem nie wskazał :p
 
Jaasna haha nie musiał, tylko my w tym dniu chrzcilismy ;)

Ja tez już mam prawie wszystko do przedszkola;) strasznie szybko leci ten czas.. dopiero był początek czerwca i cieszyłam się ze wolne od przedszkola a już zaraz wrzesień.. trzeba będzie się na nowo przyzwyczajać, wstawać wcześniej, szykować wszystkich na hura.. a tak fajnie było :D
 
reklama
Hej.
Ale to zleciało, dzieci już w domu :) wreszcie wróciła normalność, choć..... Czasami cisza też jest fajna :D ale w domu pełnym dzieci to cisza będzie jak pójdą do szkół.

Co do religii, to dzieci chodzą, jesteśmy wierzący ale nie praktykujący. Ślub cywilny, i innego nie będzie bo jestem po rozwodzie, proste.
Co do wiary to jak dzieci nie będą chcieli chodzić na religię, to nie będą, ale to o szkole średnia raczej chodzi.
No a co do chrztu... To ja szczere juniora bym nie chrzcila w ogóle... Mąż chce, dla mnie to głupota, do kościoła nie chodzimy, nawet na koledze księdza nigdy nie mieliśmy, chrzestnych nie będzie widywać by oni też mu dawali jakiś przykład... ... Niewiem, czas pokaże.

A tak ogólnie dziś 31+0 i na 19:15 wizyta.
Ciekwe co u juniora słychać.

Co do wątku zamkniętego trzeba napisać do admina, np @aniaslu. Moderator jak napisze to trzeba listę podać osób do zaproszenia i tyle.
 
Do góry