reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DUŻE RODZINY 3+ część 2

Matka_wariatka - muszę spróbować z tym propolisem, może to również w naszym przypadku okaże się cudownym lekiem?

Chrząszczyk - ten lek to Protopic. Jeżeli chodzi o plamki z czerwonymi obwódkami to najczęściej tak wygląda AZS, ale z tego co pamiętam to w środku skóra jest bardziej szorstka.

Mamunia 86 - ja też sobie chwalę Mediderm. A tę maść z mocznikiem też wezmę pod uwagę. Ja od lekarza dowiedziałam się, że balsamy trzeba stosować zamiennie. Więca mamy Mediderm, Dexeryl, Oilan Med, od koleżanki z Anglii czasem dostaję Cetraben. Z leków to na miejsca wydrapane do krwi smarujemy Agrosulfanem (zalecenia z oddziału dermatologii w szpitalu). Jeżeli jest dużo takich zadrapań to dodatkowo kąpiemy Łukasza w roztworze z ACE (5 ml na 10 litrów wody), podobno działa odkażająco i antybakteryjnie. Jak jest dobrze to kąpiemy w krochmalu albo wywarze z siemienia lnianego. Z leków też podajemy w trudnych chwilach te przeciwświądowe syropki (Dehistar, Rupafin)

Karolina921 - gratuluję zakupu. Też uważam, że minimalizm jest dobrą dewizą. My teraz mamy dom zagracony różnymi zupełnie niepotrzebnymi rzeczami, które dzieci używały tylko przez jakiś czas. A że nie mam smykałki do handlu to zalega mi to wszystko.
Mam podobnie tak jak opisujesz. Choc u mojego syna to są w ogóle zlane, czerwone placki, które strasznie go swędzą. Protopic znamy i stosujemy czasami. Oprócz tego tez i Advantan. Co do zmiany co jakiś czas na inny emolientami to nawet nie wiedziałam. Używaliśmy kiedyś długo Cetaphil teraz mamy Linum z Dermedic. Nawet fajna seria.
 
reklama
Zobaczymy jak to będzie u nas... póki co byłam z nimi 2 razy w Norwegii raz w Warszawie i na roztoczu Ale to takie pobyty u rodziny a nie w hotelu więc na razie jedziemy tylko na kilka dni by zobaczyć czy będzie fajnie.
Fajnie to pewnie będzie :) u nas z trójką jest wesoło. Tylko po prostu nie jest to odpoczynek o jakim marzymy [emoji38]
Ale uwielbiam z nimi spędzać czas więc jestem szczęśliwa i tylko czasem tęsknie zerkam na leżaki i kobitki czytające w ciszy książki ;)

Ale tu cisza ostatnio. Co porabiacie dziewczyny?
 
...właśnie nie mogę się doczekać kiedy chłopaki ruszą do szkoły i może będę mogła trochę poczytać podczas drzemek najmłodszego oseska. Nowe książki już mi się piętrzą na półce.
 
Zapomniałam Wam dziewczyny życzyć dobrej nocki. Odezwę się w środę. Jutro jadę w odwiedziny do siostry wiec nie wypada poczytywac i pisać.
 
Ja nie pisałam bo miałam gości od od do bez wieczór.

Ostatnie dni wakacji A jednej strony się cieszę a z drugiej mam obawy jak to w tym roku pójdzie.
 
Halszka gratulacje!;) Myślałas już jak sobie poradzić na spacerach ? Tzn chodzi mi o wózek i o to teraz najmłodsze dziecko.. bliźniaki będą w wózku a roczna wtedy dzidzia?
 
Gratuluję! U mnie też lekarz w 12tc określił płeć bliźniaczek i się nie pomylił ;)
Ale najważniejsze, że wszystko jest ok :)

Zatem może też się nie pomylił :-D

Halszka gratulacje!;) Myślałas już jak sobie poradzić na spacerach ? Tzn chodzi mi o wózek i o to teraz najmłodsze dziecko.. bliźniaki będą w wózku a roczna wtedy dzidzia?

Powiedziałabym, że spędza mi to sen z powiek :biggrin2:Jednak wiem, że mogę liczyć na teściową. Oprócz tego mamy jeszcze nianię, więc damy sobie radę.
 
reklama
Halszka super, że masz taką pomoc! W takim razie i z tym nie bedzie problemu :)

Moi już śpią ale spokoj:rolleyes2:
 
Do góry