reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dopajanie

Na początek możesz podawać soki marchwiowe oraz jabłkowe, potem wprowadź gruszkę. Zaczynaj jednak od niesłodzonych kompotów - by wyeliminować ryzyko alergii. Do picia możesz również podawać dziecku wodę. To najbezpieczniejszy sposób, zaraz po karmieniu piersią, na ugaszenie pragnienia. Bezpieczniej jest podać dziecku wodę dla niemowląt - np. Mama i ja - kranówka, często nie nadaje się dla maluszków. A poza tym pamiętaj o herbatkach dla dzieci - zarówno tych owocowych jak i ziołowych.
 
reklama
Od kiedy mozna podawac niemowleciu wode mineralna np. Nestle do picia lub specjalnie przeznaczona dla maluchow bez uprzedniego przegotowania? Czasem w podrozy nie ma mozliwosci zagotowanie wody np. podroz samolotem
Na jakiej wodzie przygotowywac posilki dla dzieci?
 
Ostatnia edycja:
Ja daję swojemu synkowi od ok. 3 msc wodę mineralną, nieprzegotowaną. Nigdy nic mu się po niej nie działo. Kupuję zawsze wodę niskozmineralizowaną o niskiej zawartości sodu. A i najważniejsze zawsze otwieram dla niego świeżą butelkę, a to co nie wypije jednego dnia wypijam ja.
 
Ja przegotowuje wodę od początku do teraz. Córa ma 13 miesięcy. Ale kupuje tylko te z atestami dla dzieci, Mama i ja albo Dobrawa dla niemowląt. Tylko te są dozwolone poniżej roku. A przegotowywać kazała mi pediatra koniecznie.
 
reklama
Do góry