reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

dopajanie

Na początek możesz podawać soki marchwiowe oraz jabłkowe, potem wprowadź gruszkę. Zaczynaj jednak od niesłodzonych kompotów - by wyeliminować ryzyko alergii. Do picia możesz również podawać dziecku wodę. To najbezpieczniejszy sposób, zaraz po karmieniu piersią, na ugaszenie pragnienia. Bezpieczniej jest podać dziecku wodę dla niemowląt - np. Mama i ja - kranówka, często nie nadaje się dla maluszków. A poza tym pamiętaj o herbatkach dla dzieci - zarówno tych owocowych jak i ziołowych.
 
reklama
Od kiedy mozna podawac niemowleciu wode mineralna np. Nestle do picia lub specjalnie przeznaczona dla maluchow bez uprzedniego przegotowania? Czasem w podrozy nie ma mozliwosci zagotowanie wody np. podroz samolotem
Na jakiej wodzie przygotowywac posilki dla dzieci?
 
Ostatnia edycja:
Ja daję swojemu synkowi od ok. 3 msc wodę mineralną, nieprzegotowaną. Nigdy nic mu się po niej nie działo. Kupuję zawsze wodę niskozmineralizowaną o niskiej zawartości sodu. A i najważniejsze zawsze otwieram dla niego świeżą butelkę, a to co nie wypije jednego dnia wypijam ja.
 
Ja przegotowuje wodę od początku do teraz. Córa ma 13 miesięcy. Ale kupuje tylko te z atestami dla dzieci, Mama i ja albo Dobrawa dla niemowląt. Tylko te są dozwolone poniżej roku. A przegotowywać kazała mi pediatra koniecznie.
 
reklama
Do góry