reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

reklama
A ja czytalam ze dzieciom do 2 roku nie wolno ogladac telewizji bo zbyt szybko zmieniaja sie obrazy i sa oglupione przez nadmiar bodzcow. No i boje sie malemu pokazywac ale widze ze lgnie do tv jak tylko zobaczy katem oka.
A dzis nauczyl sie dwoch rzeczy- robi usta w trabke i pluje przez nie slina - jakgo trzymam na polezaco na moim brzuchu to dzwiga sie do siedzenia! Jak mi sie dzis odmyknal to myslalam ze wyskoczy mi z kolan bo oczywiscie go nie podtrzymywalam bo po co o_O
 
A ja czytalam ze dzieciom do 2 roku nie wolno ogladac telewizji bo zbyt szybko zmieniaja sie obrazy i sa oglupione przez nadmiar bodzcow. No i boje sie malemu pokazywac ale widze ze lgnie do tv jak tylko zobaczy katem oka.
A dzis nauczyl sie dwoch rzeczy- robi usta w trabke i pluje przez nie slina - jakgo trzymam na polezaco na moim brzuchu to dzwiga sie do siedzenia! Jak mi sie dzis odmyknal to myslalam ze wyskoczy mi z kolan bo oczywiscie go nie podtrzymywalam bo po co o_O

Mój to się ostatnio tak zaborczy zrobił, że jakbym czasem telewizją jego uwagi nie oderwała od siebie to bym do łazienki nie wyszła:/
 
Pamka, ciemiączko nie może zarosnąć do ok 1 rż, bo w pierwszym roku życia mózg rośnie najszybciej, jeśli dobrze pamiętam, to od urodzenia do 1 rż rośnie do połowy swojego docelowego rozmiaru, a przez następne 15-20 lat drugie 50% rośnie... Jak ciemiączko zarośnie się za szybko, to kości czaszki będą bardziej zespolone i nie będą mogły tak szybko rosnąć i trzeba je będzie rozcinać. Córcia mojej koleżanki z grona Lipcówek miała mieć taką operację, bo właśnie jej w 3 m-c zarosło ciemiączko i główka za wolno rosłą. Operacja się udała, ale ile się strachu najedli...
 
Josie - Szymek miał małe, jak miał 3 m-ce to miał 0,5x0,5 cm, miałam zakaz podawania wit D no i na szczęście zahamowało zarastanie, Monika ma 1x1 cm więc w miarę ok, ale że jest na mm to jej nie podaję wit D :)

wiecie co - Monika w ogóle nie przejęła się tym szczepieniem, jak po szczepieniu zasnęła to ją musiałam o 17:15 obudzić, potem zjadła i nie spała aż do kąpania i po kąpaniu zasnęła :) A rano też zasnęła po karmieniu i spała do 8:40, o 9:30 zjadła, trochę pogadała i poszła spać do 11:30, no i o 12 zjadła i pojechałyśmy na szczepienie to jak zasnęła po to spała i spała. Kocham takie dni :) A wieczorem też nie marudziła, nic nie spuchło - UFF.

AAA i jak powiedziałam pani doktor, że zasypia ok 19:30 i śpi do 7 rano, to powiedziała, że mam złote dziecko i niesamowite szczęście, jak jej powiedziałam, że starszy syn miał identycznie to aż się uśmiała :) farciara jestem, nie :D
 
Ostatnia edycja:
Ha...mój też uwielbią tą piosenkę, a poza tym taką kreskówkę w telewizji - klub myszki miki(????:confused:)

Strzeżcie się klubu! moja zuza też od tego zaczynała (pamiętam, miała jakieś 7-8 miesięcy) i oglądałyśmy to raz w tygodniu. teraz ogląda tego bardzo dużo, z tym, ze gada już do tej bajki i "rozwiązuje problemy" razem z Mikim:-)
a tak poważnie- im później zaczną tym lepiej...chociaż wiem, ze pokusa zajęcia dziecka a chwilę czymś innym (np. tv, komp) jest wielka. ja też sie tego nie ustrzegłam. moja Zuza ma rózne fazy- ras oglądałaby baki cały dzień a był czas (głównie wiosną i latem) jak nie patrzyła w kierunku komputera tudzież TV. Marysia też czasem luka jak zuza ogląda ale specjalnie jej przed "ruchomymi obrazkami" nie sadzam:no:.
generalnie - nie ma co przeginać w jedną czy drugą stronę.
ja osobiście wyniosłam z tego jedną korzyść- repertuar bajkowo- piosenkowy mam opanowany:)
Przeczytałam Was na szybciocha i nie pamiętam co miałam odpisywać. dzień taki sobie- z dwójką dzieci w domu, ja zdechnięta, Zuza ma głos jak piosenkarz mocno rockowy:). ide lulu. na szczęście - zdrowiejemy!
 
Kurcze sluchajcie nie mam pojecia ktora jest ktora na fejsie. Tzn polowe rozszyfrowalam ale kilka mi zostalo. Moze stworze nam sekretna grupe i sie jakos tam poprzedstawiamy co?
 
reklama
AAA i jak powiedziałam pani doktor, że zasypia ok 19:30 i śpi do 7 rano, to powiedziała, że mam złote dziecko i niesamowite szczęście, jak jej powiedziałam, że starszy syn miał identycznie to aż się uśmiała :) farciara jestem, nie :D

mój Leo do niedawna też potrafił przespać całą noc np. od 21-7,ale ostatnio od jakis 5 dni się pozmieniało:(mały w dzień marudny,potrzebuję wiecej uwagi no i w nocy sie budzi np. ok. 1 potem 5 i o 9. Kurcze nie wiem czym to jest spowodowanem czy ma wiekszy apetyt i jest po prostu głodny,czy to skok rozwojowy a moze zęby:((mam nadzieję ze jednak nie wejdą mu te pobudki w krew.
 
Do góry