reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Jesli zacznie przesypiac noce to nie ma szans na 5 posilkow. Jesli wcinal 180ml + miarki to wychodziło 200ml co 4godziny i wczesniej nie ma szans aby cos wszamal. Jak odejdzie nocne to zostanie 4, no chyba ze bedzie sie budził o 6 i zaraz jadl. A dzisiaj wstal o 7 i o jedzienie zaczal sie upominac przed 8, potem przed 12, kolejne bedzie przed 16, a potem przed 20 i zaraz po tym pójdzie spac.
Kurde nie wiem co robic, wiecej za jednym zamachem pewnie by zjadł ale nie przy kazdym jedzonku, wieczorem i w południe tylko da rade.
Dzisiaj planowałam 1 raz podac zupke bo wczoraj kupiłam dynie, ale sie wstrzymam az mu katarek minie.
 
reklama
Dziewczyny co bierzecie na przeziębienie przy karmieniu piersią?? Rutinoskorbin można? W piatek wieczorem byłam na miescie i mnie przewiało:-(Grypy z tego nie będzie ale i tak jestem osłabiona i mam duzy katar.

Zosia nauczyła się udawac odgłos samochodu! Jak wsiadamy z nia do auta to robi brum brum i cała się pluje ze szczescia:-) Genialne to ! Ostatnio jest taka słodka, ze mam ochotę ja zjeść!
 
Co do plam, baaardzo polecam mydelko galasowe- chyba tak sie nazywa? gallseife- jak dla mnie bomba- nigdy mnie nie zawiodlo :tak:

kupilam dziś. Zaraz będę testować. Babeczka powiedziała ze jeszcze pasta BHP jest dobra na plamy. Jak mydelko sobie nie poradzi to i po pastę pójde :)

witam i ponawiam pytanie - czy obróciłyście już materace w łóżeczkach na stronę z gryką?


kurcze ja to chyba zupełnie niewidzialna tu jestem :-( no chyba że napiszę do kogoś konkretnie po nicku a tak to równie dobrze mogłabym się nie odzywać... o co chodzi? czy trzeba osiągnąć jakiś wyższy stopień wtajemniczenia żeby ktoś mnie tu zauważył?
dziewczyny a jakie macie te kołdry do łóżeczek? bo ja kupiłam jeszcze przed porodem większą, 70/140 bo pomyślałam że na dłużej będzie i teraz się martwię czy nie za duża?

ja mam tylko z kokosem więc nie odpowiadalam. Zamierzam dopiero po roku kupic materacyk lateksowy.

ja też czasem jestem niewidzialna - nie rzejmuj się :)

a kołderki nie mam i nie zamierzam miec. Przynajmniej do roku czasu. Mam 3 spiworki i wystarczą na razie. W domu mam 22 stopnie - a lepiej mojej nie przegrzewać bo jej potówki wychodzą od razu.

3 kołowiec w terenie?? oj chyba nie...

A dlaczego nie? Ja mam f-casualplay-s4-spacerowy-fotelik-prima-easy.jpgi po chorwacji powiem ze nie zamienilabym go na zadne inne cudo. Kocham ten wózek z calego serca. Kamienie, żwir, piasek, kostka nierówna brukowa. Blotko. Wszystko przetrwal i prowadził się bardzo dobrze.

POlecam. I mam kupiony uzywany. Na allegro za 400 zl mozna kupić. Ma wady - jest ciezki. I dla 3 latka juz nie będzie bo podobno oparcie za krótkie. Ale jak moja bedzie miała 3 lata to mam nadzieje juz jej w w ózku nie wozic.
 
dziękuję dziewczyny za odpowiedzi :-)

zaza z tym materacem to z tego co wiem to na początek tylko kokos a od 3-ego m-ca można już na grykę więc ja mam zamiar dziś obrócić

ja chyba zaczekam jeszcze z kołderką bo jak już zacznie pod nią spać to co będzie zimą :eek: może cieplejszy kocyk albo dwa bo śpiworek który mamy strasznie ją drażni bo jest sztywniejszy niż poprzedni i mocno ją ogranicza

z tym zmienianiem pieluchy to u nas jest wszystko fajnie, śmiechy i gadanie bo też zawsze się troszkę wietrzymy ale jak zaczynam podkładac pieluszkę i ją zapinać to ona wpada w szał!!! wcześniej tego nie robiła :cool:

Mamusie którym bąki przesypiają całe noce (obym od dzisiaj i ja mogła się od nich zaliczać :-)) ile razy dziennie i w jakich ilościach jedzą Wasze maluchy?
Misia je około 5-6 razy na dobę ale ilościowo nie powiem ci ile bo tylko UU ale trwa to od 10 do 50 minut :tak:

esperanza niestey nie pomogę bo nawet nie wiem co można brać karmiąc :baffled:

newplum witaj :-)

aga współczuję :sorry: rozumiem że latacie teraz po sklepach żeby kupić coś na szybko więc powodzenia
 
A dlaczego nie? Ja mam Zobacz załącznik 501531i po chorwacji powiem ze nie zamienilabym go na zadne inne cudo. Kocham ten wózek z calego serca. Kamienie, żwir, piasek, kostka nierówna brukowa. Blotko. Wszystko przetrwal i prowadził się bardzo dobrze.

POlecam. I mam kupiony uzywany. Na allegro za 400 zl mozna kupić. Ma wady - jest ciezki. I dla 3 latka juz nie będzie bo podobno oparcie za krótkie. Ale jak moja bedzie miała 3 lata to mam nadzieje juz jej w w ózku nie wozic.

a co to za wózeczek?
 
Mlodak jak juz zacznie na stale przesypiac to zobaczysz jak bedzie :):) a mysle ze po wstaniu sniadanko mozna podac od razu i wtedy masz ta godzine wiecej a on moze sam sobie potem unormuje... to chyba tylko moj taki ze musi miec od razu po wstaniu bo inaczej straszny placz jest :) moze dlatego ze plan dnia jest taki jedzenie zabawa i spanie

Kasia.natka to nie wiem co poradzic z ta pielucha ... a moze zmienilas pieluchy ?? powiedzmy z pampkow na dady i nie pasuja ?? albo zaczely uwierac bo za male??

ja tez mam pytanko czy wasze dzieci maja cos takiego ze wyginaja sie lekko w jedna strone czy jak np leza podniosa nozki to calkowicie prosto ?? moj zaczal sie jakos w lewo wyginac i sie martwie :(
 
]Sunshine tez bym poczekala do rana . Moja tez ma katar i kaszle ale bez goraczki tylko troche marudna. Wolalabym na twoim miejscu pojsc do swojego pediatry niz na pogotowie jechac. Roznie tam bywa z tymi lekarzami . Ja nie mam dobrych wspomnien. :baffled:

Niestety jestem w PL i nie mam tu pediatry Aurelci :-(

Jednak wyladowalismy u lekarza wczoraj wieczorem po tym jak dwa razy zaksztusila mi sie gilaskami z noska :zawstydzona/y:

Osluchowo wszystko dobrze ale katarek i kaszel silny :-( wszystko z noska zlatuje do gadla i dlatego sie krztusi :-( dostalysmy leki i opierdziel, ze dziecko za lekko ubrane.... a zabralam ja z lozeczka jak spala w welurowm pajacyku i owinelam mega grubym kocem a jak ja wyjmowalam z fotelika to byla spocona..... no ale..... do tego pyta sie czym sciagam gilasy- mowie ze tradycyjna grucha a ta na to ze teraz sa odciagacze specjalne. mam tez fride ale grucha mi lepiej schodza.....

Po lekach juz dzis troszke lepiej bo gilaski wylarza az milo ale dalej charczy :-(

Dzis tylko o sobie bo mam jeszcze duzo pracy jutro nadrobie ;-)
 
Witam wieczornie i melduję się z mega grypą;( wczoraj nocowalismy u mamy bo nawet malym nie mogę sie zająć. Jestem na antybiotyku, mam nadzieje ze pomoze-nie chce zarazic malego. Buziaczki;)
 
reklama
Dziewczyny co bierzecie na przeziębienie przy karmieniu piersią?? Rutinoskorbin można? W piatek wieczorem byłam na miescie i mnie przewiało:-(Grypy z tego nie będzie ale i tak jestem osłabiona i mam duzy katar.

Zosia nauczyła się udawac odgłos samochodu! Jak wsiadamy z nia do auta to robi brum brum i cała się pluje ze szczescia:-) Genialne to ! Ostatnio jest taka słodka, ze mam ochotę ja zjeść!

Rutinoscorbin można. ja na przeziebienie i ew. gorączke biore leki przeznaczone dla dzieci p. nurofen albo pedicetamol. oczywiscie troche większe dawki. wychodzę z załozenia, ze jak to mozna dawać noworodkom (pedicettamol) czy dzieciom juz 3-miesiacznym (jak nurofen) to ja też moge..
 
Do góry