reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Dziewczyny co bierzecie na przeziębienie przy karmieniu piersią?? Rutinoskorbin można? W piatek wieczorem byłam na miescie i mnie przewiało:-(Grypy z tego nie będzie ale i tak jestem osłabiona i mam duzy katar.

Rutinoscorbin to działa co najwyżej na zasadzie placebo. Na katar to próbowałaś soli morskiej? Preparat się chyba nazywa Nasodrill - można i w ciąży, karmiąc i nawet niemowlakom. W ogóle to na własną rękę tylko objawowo - chyba, że czosnek tylko tu już różnie może dzidzia zareagować.
Jesli zacznie przesypiac noce to nie ma szans na 5 posilkow. Jesli wcinal 180ml + miarki to wychodziło 200ml co 4godziny i wczesniej nie ma szans aby cos wszamal. Jak odejdzie nocne to zostanie 4, no chyba ze bedzie sie budził o 6 i zaraz jadl. A dzisiaj wstal o 7 i o jedzienie zaczal sie upominac przed 8, potem przed 12, kolejne bedzie przed 16, a potem przed 20 i zaraz po tym pójdzie spac.
Kurde nie wiem co robic, wiecej za jednym zamachem pewnie by zjadł ale nie przy kazdym jedzonku, wieczorem i w południe tylko da rade.
Dzisiaj planowałam 1 raz podac zupke bo wczoraj kupiłam dynie, ale sie wstrzymam az mu katarek minie.
Może jak nie będzie jadł w nocy to organizm sam przestawi się na częstsze jedzenie, większej ilości posiłków?


Nie było mnie wczoraj i nie nadrobię bo się napisałyście....Napiszę, że u nas spoko - katar przechodzi a ja przez weekend zażyłam higieny dla umysły i sprzedałam kluska najpierw mojej mamie a dziś teściowej i wreszcie tatusiowi....
 
reklama
REPOST bo nie doczekałam się odpowiedzi od Rysicy lub innej ekspertki od wózków spacerowych
Hmmm potrzebuję by rozkładała się na płasko, miała w miarę szerokie siedzenie (sąsiadka ma 3 kołowy Jane i jej 9 mies. syn ma ciasno), chyba daszek ma znaczenie też bo zbliża się zima, ja głównie spaceruję po chodnikach, a wiadomo jakie chodniki są na osiedlach. Wolałabym też by nie ważył 15kg bo mimo, że mieszkam na parterze to plecy siadają, kosz na zakupy nie ma większego znaczenia, rodzaj składania też...
Nie wiem o co chodzi z dwoma rączkami ???
Ogólnie najważniejsze by Julek miał wygodnie i bym za kilka miesięcy nie musiała kupować nowej spacerówki.
Myślałam o Graco Evo albo Jane Muum ale jestem zielona w sprawie spacerówek...

Edek: Chciałabym przekładaną rączkę lub siedzenie


My dziś spędzilismy dzien u tesciowej na ogródku za domem- młody spał na huśtawce i bardzo mu to odpowiadało, a teściowa nie odstępowała go na krok, więc ja miałam luz. Napowietrzył się odpowiednio i mam nadzieję, że będzie lepiej spał teraz:tak:

Moja odrobinka waży już 8820 i mam nadzieję, że przez najbliższy okres więcej już nie bedzie, bo mi kręgosłup wysiądzie:szok: No i przydałoby się by na leżąco widać było, że ma szyję, bo teraz to tylko jak leży na brzuchu to widać:zawstydzona/y: W sumie to przystopował z wagą bo przez ostatnie 2 tyg. przybrał 280 g
 
aga współczuję :sorry: rozumiem że latacie teraz po sklepach żeby kupić coś na szybko więc powodzenia
Na szczęście mam taki jeszcze co prawda nie rozkłada się całkiem na płasko ma delikatny kąt nachylenia, ale wyjścia nie mam na te 3dni, no i duży minus, ze małego nie widzę cały czas :crazy: choć dziś byliśmy na spacerku i on byl zachwycony :)
Czas na pakowanie się :) przede mną pierwsza wyprawa z małym i to pks-em :)
jts8yv.jpg
 
dziękuję dziewczyny za odpowiedzi :-)

zaza z tym materacem to z tego co wiem to na początek tylko kokos a od 3-ego m-ca można już na grykę więc ja mam zamiar dziś obrócić

ja chyba zaczekam jeszcze z kołderką bo jak już zacznie pod nią spać to co będzie zimą :eek: może cieplejszy kocyk albo dwa bo śpiworek który mamy strasznie ją drażni bo jest sztywniejszy niż poprzedni i mocno ją ogranicza

Ja uważam, że gryka jest niepotrzebna ;P ja mam sam kokos, i przy Szymku super się sprawdził.

a propo kołderki - no jak to co będzie w zimę - też kołderka, przecież zimniej nie będzie, bo kaloryfery będą grzać, więc będzie jeszcze cieplej! Szczególnie rano ;)

kurcze idę wziąć polopirynę!
 
REPOST bo nie doczekałam się odpowiedzi od Rysicy lub innej ekspertki od wózków spacerowych
Hmmm potrzebuję by rozkładała się na płasko, miała w miarę szerokie siedzenie (sąsiadka ma 3 kołowy Jane i jej 9 mies. syn ma ciasno), chyba daszek ma znaczenie też bo zbliża się zima, ja głównie spaceruję po chodnikach, a wiadomo jakie chodniki są na osiedlach. Wolałabym też by nie ważył 15kg bo mimo, że mieszkam na parterze to plecy siadają, kosz na zakupy nie ma większego znaczenia, rodzaj składania też...
Nie wiem o co chodzi z dwoma rączkami ???
Ogólnie najważniejsze by Julek miał wygodnie i bym za kilka miesięcy nie musiała kupować nowej spacerówki.
Myślałam o Graco Evo albo Jane Muum ale jestem zielona w sprawie spacerówek...

Edek: Chciałabym przekładaną rączkę lub siedzenie


My dziś spędzilismy dzien u tesciowej na ogródku za domem- młody spał na huśtawce i bardzo mu to odpowiadało, a teściowa nie odstępowała go na krok, więc ja miałam luz. Napowietrzył się odpowiednio i mam nadzieję, że będzie lepiej spał teraz:tak:

Moja odrobinka waży już 8820 i mam nadzieję, że przez najbliższy okres więcej już nie bedzie, bo mi kręgosłup wysiądzie:szok: No i przydałoby się by na leżąco widać było, że ma szyję, bo teraz to tylko jak leży na brzuchu to widać:zawstydzona/y: W sumie to przystopował z wagą bo przez ostatnie 2 tyg. przybrał 280 g

Pamka przepraszam! Musiałam przeoczyć! Coś mnie przeziębienie bierze i jakaś taka ciężko myśląca jestem...


kurcze powiem Ci, że chyba przeceniłam swoją wiedzę o spacerówkach... Odkąd ja szukałam spacerówki dla Szymka, czyli 3 lata temu, to STRASZNIE dużo się pozmieniało... Chyba łatwiej mi doradzić w gondolach...
Szczególnie, że ja nigdy nie interesowałam się drogimi wózkami, a zawsze takimi ok 400 zł...
Te co napisałaś są bardzo ciekawe, Jane ma chyba krótki podnóżek, ale ten Graco po prostu super! ale jaka cena :szok:

ja miałam Coneco Traper ale jakbym miała kasę to bym wzięła Maclarena Techno XLR...
 
Dziewczyny wpadam na chwile, jeszcze nie nadrobiłam, ale chciałam się Wam pochwalić..w sobotę Norman po raz pierwszy, sam, całkowicie sam, obrócił się z brzuszka na plecy :-D Ależ byłam (i nadal jestem) z niego dumna :tak:

Dobra spadam nadrobic :tak:
 
Rysica dzięki! Taki za 500 zł tez może być. Ogólnie to nie wiem co kupić bo zbliża się zima i nie jestem pewna jak się jeździ spacerówkami na małych kołach z drugiej strony najwyżej Julkowi sanki kupię;-) Nie wiem jestem strasznie zielona jeśli chodzi o wózki. Co jest takiego w tym maclarenie fajnego?
 
Rysica dzięki! Taki za 500 zł tez może być. Ogólnie to nie wiem co kupić bo zbliża się zima i nie jestem pewna jak się jeździ spacerówkami na małych kołach z drugiej strony najwyżej Julkowi sanki kupię;-) Nie wiem jestem strasznie zielona jeśli chodzi o wózki. Co jest takiego w tym maclarenie fajnego?
Powiem Ci, ze ja głęboki mam na pompowanych dużych kołach, a dziś musiałam Antka wsadzić w spacerówkę peg perego którą zawsze w swojej pracy uwielbiałam :) ale dziś zdecydowałam, ze zespawam wózek i będę używać tamtej spacerówki na pompowanych kołach, a z małymi kołami tylko jak gdzieś będę jechać dla swojej wygody :)
 
reklama
Bąblik - nurofen dla dzieci bierzesz? To równie dobrze można i normalny, bo substancja czynna ta sama ;) Tak samo jak Pedicetamol - to to samo co paracetamol/panadol :) więc lepiej sobie kupić paracetamol bo tańszy ;) Nie ma znaczenia w jakiej postaci (syrop czy tabletki) bo tak i tak będzie działało tak samo na dziecko ;) Ale paracetamol można, ja po CC nawet 1000 mg paracetamolu 3 razy dziennie brałam przez chyba tydzień... Położne i lekarze mówili, że paracetamol spokojnie można.

Verita - gratki :) oj rośnie chłopak rośnie :D

Pamka - Maclaren Techno XLR jest leciutki, najszersze siedzisko, jest bardzo porządnie wykonany, ma dużą budkę co aż do pałąka można opuścić w razie chłodu , wiatru czy deszczu nagle... No i dwie rączki są fajniejsze bo można siaty pozawieszać i więcej się zmieści niż do dużego kosza pod wózkiem ;P No i ma w budce okienko, więc można malucha podglądać :)
 
Do góry