reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Niespodzianka ja używam trójprzepływowego smoczka i na I Szymek się wkurzał, na II jest dobrze, a jak dodam i kleik i zagęszczacz (np. gdy wiem że będzie to ostatni posiłek, ale jeszcze nie pójdzie spać od razu to wtedy zagęszczacz jest niezbędny mimo wszystko) to wtedy jak kończy butlę to muszę na III przekręcić bo się na II zatyka też i młody się wije i nigdy nie dokończy. Musisz sama wyczuć jak Twojemu maleństwu będzie najlepiej.

My po wizycie lekarza. Łaskę zrobiła, że przyjechała, ewidentnie oczekiwała że dostanie w łapę. Zmian w płucach nie ma, tylko zatkany nosek i katar spływa do gardła. Dostał nasivin i cebion oraz prospan bo naściemniałam jej że trochę kasłał rano, więc dawać tego nie będę. Inaczej pewnie by nawet go nie osłuchała.
Mi tylko w gardło zajrzała mimo że głośno mówiłam że mam gorączkę cały czas (no rano nie miałam ale potem wróciła). Stwierdziła że czysto i kazała kupić wapno oraz sinupred. Mam wrażenie że dyplom lekarza to za jajka ma bo zupełnie nie przejmuje się pacjentem i jawnie to okazuje. No małego dość dogłębnie zbadała, nie powiem, ale mnie zlała.
W aptece zostawiłam 83zł :szok: bo dokupiłam jeszcze maść majerankową dla Szymka oraz Aspirin effect dla siebie.

Młody spał dzisiaj 3x30 minut tylko, wybudza się ewidentnie przez zatkany nosek. I teraz ak pora karmienia to on zasnął bo wcześniej nasivin wpuściłam to pewnie go odetkało. Chyba nakarmię na śpiocha bo wczoraj mało jadł, a chcę aby przed snem wieczornym też zjadł wszystko.
 
reklama
No wlasnie, ja tez czasem zapodaje masc majerankowa i naprawde skutkuje


Dziewczyny, czy Wasze potomstwo zaczyna Was tez ciagnac za wlosy????
Jejku, zadwalam sobie sprawe, ze to nastapi, ale ze juZ???
Jak widzi konski ogon to az sie trzesie z radochy..
 
No wlasnie, ja tez czasem zapodaje masc majerankowa i naprawde skutkuje


Dziewczyny, czy Wasze potomstwo zaczyna Was tez ciagnac za wlosy????
Jejku, zadwalam sobie sprawe, ze to nastapi, ale ze juZ???
Jak widzi konski ogon to az sie trzesie z radochy..

Taaaa nie dosc, że mi wypadaja to jeszcze mnie ciagnie cały czas. Będę łysa wkrótce...

Zaraz mamy wizytę lekarza a potem zawożę małą do dziadków i mamy wolny wieczór:-)Impreza!!
 
Dopiero teraz udało mi się do Was zajrzeć na dłużej, żeby nadrobić dzień. Gabi dziś już nie śpi tyle co wczoraj i póki co kataru brak więc mam nadzieję, że tak pozostanie. Nocka jednak była średnia, bo często się budziła, no ale pomyślałam, że może faktycznie organizm jej walczy z jakąś infekcją i potrzebuje tyle jeść, zobaczymy jak będzie dziś.
Od rana szalałam na necie, bo szukam dodatków do sukienki na chrzciny (opaski, czapeczki, bucików). Opaskę zamówiłam, a po resztę chciałam pojechać jutro, ale okazało się, że mąż musi już oddać auto zastępcze (bo 2 miesiące temu facet wjechał w tył naszego auta) i dooooopa, nigdzie się nie ruszę, bo nie chce brać Gabi ze sobą, więc podróż autobusem odpada - nie zdążę wrócić na karmienie. Oby tylko nam nasze auto oddali w przyszłym tygodniu bo wyjeżdżamy ochrzcić tą naszą kruszynę.

Sluchajcie, czy Wam tez tak szybko "wychodzi" emolient? u nas oilatum 500ml w 2tygodnie sie konczy :dry:
A uzywam nawet nie dwie a jedna nakretke

Ja kupuję zawsze litrowe oilatum, więc starcza na dłużej.

Wiecie co - Monika jak nie śpi a leży to non stop ciągnie głowę do góry, a ją wezmę na kolana, to sama siada i siedzi! Ja ją pyk do tyłu, żeby "leżała" oparta na mnie, a ta myk i już siedzi...:szok: W szoku jestem! Szymek tak zaczął kombinować jak miał 5 miesięcy a nie 2,5!

Moja też tak robi jak siedzi u mnie na kolanach i ostatnio pojechałam z nią do sklepu i wzięłam tylko fotelik, to myślałam, że mi ucieknie z niego:-)

Dziewczyny, czy Wasze potomstwo zaczyna Was tez ciagnac za wlosy????
Jejku, zadwalam sobie sprawe, ze to nastapi, ale ze juZ???
Jak widzi konski ogon to az sie trzesie z radochy..

Ja mam krótkie włosy:-D ale za to pewnie niedługo okulary zacznie mi ściągać:cool2:

Tyle Was teraz mam na FB, że muszę znaleźć trochę wolnego czasu i poznać Wasze twarze, ale pewnie dziś już mi się nie uda, bo chciałabym obiad ugotować na jutro.
 
No weekendowo, faktycznie :)
My też już zaczynamy piątkowe szaleństwo - w piekarniku pizza, na stole chipsy, popcorn i piwko, zaraz przyjdą znajomi i zapodajemy jakiś fajny filmik. Czyli oglądactwo :cool2:


Boze juz sama nie wiem co mam robic... Potrzebuje instrukcji do wlasnego dziecka. Tak mu sie pozmienialo wszystko lacznie z porami drzemek i odstepami miedzy karmieniami, ze nie nadarzam. Nie wiem kiedy jest spiacy, kiedy chce jesc... musze sie uczyc na nowo.

Jak ja Cię rozumiem- u mnie to samo :sorry: Nie umiem go do końca rozkminić, a przecież minęły już 3 m-ce! Pierwszego syna w tym okresie znałam na wylot :dry: Nie wiem, może niepotrzebnie ich porównuję...



Dziewczyny, czy Wasze potomstwo zaczyna Was tez ciagnac za wlosy????
Jejku, zadwalam sobie sprawe, ze to nastapi, ale ze juZ???
Jak widzi konski ogon to az sie trzesie z radochy..


Tak, raz po raz ściska w garści jakiegoś ciemnego włocha ;-) Dobrze, że mój M. ogolony na łyso, przynajmiej jemu odpuszcza :-D
 
Cholibka chyba nie będę tej mojej chwalić! Co ją pochwalę to ona coś wykombinuje :/ Zasypia w ciągu dnia ładnie, owszem, ale po 15-30 minutach się budzi i marudzi!!! Tzn nie od razu ale marudzi do następnego karmienia, a dziś to w ogóle jakieś apogeum było! Spała 3 razy po kilkanaście minut do pół h! Umęczyłam się strasznie, bo jej się nudziło! Na rączkach źle, w leżaczku po 20 min źle, na macie po 10 minutach źle, na plecach źle, na brzuchu ok ale kilka minut i znów marudzenie, najlepiej to jakby siedziała, cwaniara! grrrrr
A wszystko dlatego, że zimno i wietrznie i nie wychodzimy jak oni zakatarzeni!!! Jutro mam to gdzieś, wyjdę z nimi na dwór ! Najwyżej ich cieplej ubiorę... Bo jak Monika jest na dworze to potrafi spać i 3h plus godzinę po powrocie do domu...

aaa - Monika gada przez sen ;P
 
reklama
zaza - jak się ten krem na ciemieniuchę nazywa? miałam jakiś chyba z AA i tak mi śmierdział na główce Kuby, że tylko raz go użyłam i poszedł w kubeł
 
Do góry