reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Muńka nie denerwuj sie napewno wszystko jest ok ... a dzidzius kopniakami daje ci to zrozumienia "Mamo nie martw się":)

Ja dzisiaj wysprzatalam cala chalupe.. z obiadu jestem zwolniona bo maz sam chce po pracy cos tam wysmyslec... jakis nowy przepis dorwal... a gotuje bardzo dobrze wiec zostawiam mu kuchnie:)) po tym sprzataniu az mi zdretwial posladek i prawe udo a o bolu kosci ogonowej nie wspomne;// ide sie polozyc
 
reklama
Ej dziewczyny, co to za narzekanie??!! Ostatnio cos same złe humory i nosy na kwinte, jakby to było nie forum ciężarnych a chorych na raka! Trochę więcej pozytywnego myślenia! Brzuchy rosną, wiosna idzie - trzeba sie cieszyć
:-)
Muńka jedna plamka krwi to na pewno nic złego. Podrażnienie albo przemęczenie.
Ja dzis po pracy, na hiszpański i na basen. A wieczorem wsunę pyszną pomidorówke, którą wczoraj zrobiłam.

W wekend mam 4 godzinne warsztaty tańca i sie zastanawiam jak ja to przeżyję;-) Pewnie częśc przesiedzę i troche się pooszczędzam ale jak wytrwam to będę z siebie dumna.
 
esperanza taniec ja juz sobie dawno odpuściłam. Jak ledwo rozgrzewkę przeżyłam :)
A tu taki fajny sezon koncertowy sie szykuje :( ale nic, zawsze mogę jako menager jeździć z nimi :)

Powtórke u gina usg zaliczyłam,
we wtorek kolejne badanie
A i dla zainteresowanych - w aptekodrogeriach superpharm od dzis do końca weekendu jest promocja na pieluszki. Przy zakupach za 50 zł wszystkie rozmiary pampersów sa za 39,99 Klub Lifestyle - SUPER-PHARM
 
Witam,

dołączam się do tych co mają beznadziejny humor dzisiaj:-(
Mam mega lenia, jakaś zdołowona jestem od wczoraj po wyjezdzie moich do PL.
Obiad zrobilam, Kuba zjadł i właśnie położyłam Go spać:tak: Mąż też spi po pracy.
A mi zostało tylko chyba siedzieć i wyć:-:)zawstydzona/y:
Do tego brzuch mnie coś boli, Mały się wierci jak nie wiem (ale to akurat dobrze).
Nie wiadomo czy tesciowa w marcu do nas nie przyleci, a nie mam jakoś ochoty na jej wizytę, w ogole kijowo, co za parszywy dzień:-(

Munka na pewno nic poważnego, nie martw się na zapas;-)
 
mlodak całkiem rozzumiem twoje spory z facetem....jak mnie boli np zoladek to moj mi mówi, że napewno coś zjadłam, jak boli mnie głowa to niskie ciśnienie, jak nie mogę wstać tak mnie boli kręgosłup to wg niego za dużo UWAGA leze wiec boli... jak nie mogę spać to dlatego, że powinnam się wietrzyć, jak chodzę siusiu to się podziębiłam i tak w kółko.to jest przykre bo wg niego nic nie jest zwiazane z ciążą...a mi vczasem ciężko zrobić głupi obiad... ale robię dla NIEGO żeby miał jak wróci z pracy... on gra w piłkę więc ciągle mecze, treningi...zero czasu dla mnie, no ale MU sie nalezy, bo pracuje potrzebuje relaksu..ale ja nawet do kolezanki raz na nie wiem ile nie moge wyjsc bo mój zaraz marudzi....a ja przez to generalnie czuję się jak jego gosposia....eh zbiera mi sie zbiera...i nawet nie mam sie komu wyzalic, bo kto zroumie zale ciężarnej

Dzięki za te słowa. Już myślałam, że tylko ja mam takie odczucia, a Wy wszystkie to na swoich Tż-ów nie możecie złego słowa powiedzieć.

Przyznaję, że mój nie ma łatwo. Praca na 3 zmiany to nic fajnego, więc na pewno ma prawo być zmęczony, ale nie musi się wyładowywać na mnie. Nic więcej nie oczekuję.
A w sprawie samopoczucia w ciąży to po prostu uważam, że w tym stanie to lepiej dmuchać na zimne niż potem ma się coś stać. W końcu odpowiadamy za to maleństwa, które nosimy pod serduszkami. W sytuacji przed ciążą nigdy nie wzywałam karetki do bolących pleców, a też zdarzały się takie ataki, że oddychać nie mogłam. Ale teraz to już nie jestem sama i to nowe życie jest ważniejsze niż ja. A że to moja pierwsza ciąża to naprawdę nie wiem co jest prawidłową reakcją a co nie.
 
Właśnie wyszło słońce w Poznaniu i zaczęłam się uśmiechać :) Już wiem w 100%, że ta pogoda tak na mnie działa. Od rana lało i było szaro więc leżałam przed TV bez sił. Teraz po dwóch miskach kapuśniako/kwaśnicy chce mi się tańczyć - mimo ciężaru :-) Aż balkon uchyliłam aby wpuścić trochę tych promieni.
Ja jutro na glukozę na 7 rano! Jak pomyślę, że mam wstać o 6 to mnie wszystko boli - dobrze, że Mąż w jedną stronę podwiezie. Plus sytuacji taki, że wyjdę z domku :-D
Co do plamienia - przy infekcji to niestety może się zdarzyć. Jeśli jest tylko plamienie bez bóli i skurczy to trzeba się położyć - wziąć no-spę i magnez i odpoczywać. Musi minąć - co najważniejsze - nie biegaj co chwilę do łazienki sprawdzać czy nadal coś tam widać - i nie grzeb!!! Bo pogorszysz - przy takiej ilości śluzu - wszystko szybko się oczyści i będzie dobrze. Pani dr jutro wszystko potwierdzi :-)
 
Na badanie TSH idę jutro, do tej pory miałam za wysokie więc lekarz stara się to unormować. Po ostatniej zmianie dawki miałam za niskie więc może teraz faktycznie znowu wzrosło.Dopiero w poniedziałek będę odbierała wyniki to się wszystkiego dowiem.

Odebrałam wyniki glukozy Krzywa wchłaniania glukozy - 2 godz po podaniu 75g 121 mg/dl
 
Ostatnia edycja:
BMR u nas też piękne słońce, ciepło ale mimo to nie mam jakieś super nastroju:no::zawstydzona/y: Jak Młody wstanie to wezmę Go na spacer, może to mi poprawi humor:-)

Właśnie zjadłam obiad i czuję się taka pełna, ze szkoda gadać:zawstydzona/y:
 
BMR - mam podobnie jak Ty przytylam ok 4 kg ale nogi mi strasznie zeszczuplaly, chociaz nog nigdy nie mialam grubych.... Od zawsze mialam fatalną figurę przez uprawiany sport.... pare lat trenowalam judo i do teraz mam mega bary ;/ i rece ktore kiedys byly umiesnione teraz sa po prostu grube;/// o brzuch zawsze dbalam ... od 1.5 roku sobie odpuscilam to sobie troche się zapuscil;pp a nogi i dupa zawsze byly ok - jak od obcej osoby dol ciala hahah:
Jak ja ci zazdroszczę tych szczuplejących nóg. Ja w sumie też dużo nie przytyłam, ale uda mi się baaardzo poprawiły. Rezta ok, bo nigdzie więcej mi nie przybyło, tylko brzuszek mi urósł, buzia zeszczuplała, ramiona też, ale udami jestem ZAŁAMANA.

Hej :-) Witam w czwartym dniu zasłużonego urlopu :-p

Dziewczyny, w jakiej pozycji śpicie? Podobno na prawym boku nie wolno, bo tętnica, na plecach u mnie odpada, bo mnie brzuchol przytłacza i zostaje tylko lewy bok, no ależ kurna, ile można? :baffled:
Ja od zawsze spałam na lewym boku, więc dla mnie jest ok. Gdzieś czytałam, że jak się śpi na prawym boku to szkrab jest bardziej dotleniony...

co do siusiania - to ja w nocy nie wstaję...Wieczorem przed spaniem i później dopiero rano, tzn. po 7ej.
Idę czarować w garach coś na obiad... jeszcze nie mam pojęcia co.
Już zaczynam się irytować faktem, że w poniedziałek będę musiała iśc do pracy, a tak mi się nie chce.:angry:
 
reklama
witam:)
uśmiechnijcie się kobitki! Ja dziś ledwo do gin zdążyłam, bo teście zawracali mi d.... jakąś pierdołą. Wizyta ok, wszystko z dzidzią dobrze. W tygodniu idę tylko do endokrynologa. A za miesiąc usg przepływowe- szczerze, to nie pamiętam takiego z pierwszej ciąży. Dziś przed gabinetem spotkałam koleżankę po 5 latach. Pracuje niedaleko, a ciągle brak czasu by do niej zajrzeć. Dzięki niej trafiłam do mojej ginki. Ależ się uśmiałam. Niezła z niej aparatka. Przyszedł kurier, że ma paczkę dla mojej gin. A ona: "Proszę się rozebrać." Kurier oczy w słup. A ona: Przecież do ginekologa pan przyszedł... Przyszła dziewczyna wypytać o pakiet ciąża. Ona, że w ramach pakietu prestiż ma sex pozamałżeński gratis. Normalnie rozwala mnie ta dziewczyna:)). Pracowałam z nią kiedyś, fajne czasy. Ja właśnie zjadłam obiad,położyłam Kubę i sama idę poleżeć, bo coś mnie w okolicy jajnika boli, może przez mój dzisiejszy pośpiech.
Miłego popołudnia!
 
Do góry