reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Ja też spadam do wyrka. Ponieważ znów mnie dzisiaj mdliło i prawie nic nie jadłam to ok 19 zrobiłam się głodna. Mdłości na moment jakby mniejsze więc zjadłam kanapkę i teraz znowu zdycham....

Zyczę miłego wieczorku i dobrej nocki wszystkim :)
 
reklama
Karamija współczuje i chyba wiem o czym mówisz ja mam ucisk na dysk, a to powoduje porażenie nerwu skórnego uda. Pierwszy raz złapało mnie to 5lat temu i pół roku byłam na zastrzykach ketonalu itp i teraz wszystko wraca :( do wanny nie wejdę bo woda sprawia ból :( kołdrą też przykrywam tylko jedną strone i lekarstwa na to w czasie ciąży nie ma.
 
Avo - pisałaś, ze masz silne migreny z aurą, co na to bierzesz?
Tak zapobiegawczo i w razie ataku???

ja też mam straszne migreny, trzymaja kilkanascie godzin, do tego mdlosci , wymioty, światłowstręt. Pomaga mi imigran w czopkach. na szczescie w ciazy nie mialam ataku ani razu, boli mnie tylko glowa na zmiane pogody.
 
Ostatnia edycja:
Avo - pisałaś, ze masz silne migreny z aurą, co na to bierzesz?
Tak zapobiegawczo i w razie ataku???

wiesz co czy silne to nie wiem:)Mam w zasadzie samą aurę, bólu albo nie mam w ogóle, albo malutki i reszta dnia do bani- brak sił na wszystko.Nic na to nie biorę poza magnezem, bo migreny to też brak magnezu. W pierwszej ciazy mi się zaczeły te migreny po raz pierwszy w zyciu i mialam ataki częste dopóki nie zaczelam brac magnezu. Teraz miewam raz na 2-3 miesiace lub rzadziej. W tej ciazy miałam tylko raz i odpukać mam andziję,ze nei wrócą:). Nic na to nie robię- nie ma lekarstwa na samą aurę:) Leżę w cimnosciach i czekam, aż minie:)
 
Ja mam aurę i silne bóle, niestety.. Od podstawówki. I to nie tylko brak magnezu, jest wiele przyczyn od uwierających ósemek, po stres, hormony... Dlatego w ciązy ustępują - mi np ustępują. W Iciazy tylko na początku jak dostawałam zastrzyki na podtrzymanie - te z ciałkiem żółtym to po tym miałam:confused: Kazdy ma inne ataki, inaczej je przechodzi i inne leki pomagają. Ja mam takie bóle,ze czasem wymiotuje z bólu głowy :szok: Najgorsze jest to, ze nigdy nie wiadomo kiedy człowieka złapie - paskudna choroba, ja atak migreny miałam nawet w dzien ślubu:eek: Dla mnie przecudownym lekiem jest MIGPRIV - TYLKO TO MI POMAGA!!! To saszetka, która sie rozpuszcza i pije. Do tego ketonal i spac, po godzinie jest po aurze:happy2: Zapobiegawczo biorę divascan (teraz pauza), ale moja kumpela bardziej sobie chwali propanananol - jakos tak.
a co to ta aura??
aura - to ubytki w polu widzenia, pojawienie się tzw mroczków, nic wtedy nie widac na oczy tylko światło ktore okropnie razi. Porównałabym to do stanu jak człowiek za dłuuuugo patrzy na żarówkę i az go to przymroczy i nic nie widzi.. Do tego okropny ból skroni
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
aga

paradoksalnie pociesza mnie to co piszesz, bo przynajmniej wiem, skąd to drętwienie o co to chodzi, dzięki!
A najgorsze jest to jak mnie swędzi noga, a nie mogę jej podrapać, bo każde dotknięcie sprawia ból, albo poprostu drapać mogłabym do krwi, a czucia brak. Lekarz po rezonansie powiedział, ze na starość czeka mnie operacja- bo przepuklina kręgosłupa nie uniknięcia :/ na razie musze zagryzać kołdrę zębami i wytrzymać te pare miesięcy jeszcze.
 
Do góry