reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

hatszept - wow aż 30 minut w ciągu dnia???? Kuba jak jednym ciągiem 15 zaliczy to już coś!!!! za to nocki sa w porządku, nie mogę narzekać (oczywiście wyjątkiem sa ostatnie 3 dni i nocki, ale to z wiadomych względów).
 
reklama
dzień dobry :-)
moja Misia obudziła mnie delikatnym miałczeniem jakieś pół godzinki temu ale zanim poszłam siku to już znowu spała :szok: więc popijam sobie kawkę z nadzieją że jednak wstanie zanim mi się cycki przeleją :-D

mój termometr pokazuje właśnie 5 stopni brrrrrrrrr :-(


co do spania to u nas w nocy zazwyczaj od około 20:30-21:30 do 6:30-8 czyli od 9 do 12 h a w dzień to różnie ale myślę że łącznie uzbiera się ze 3-4 h choć są wyjątki ;-)
 
Moj sie zepsul i juz od tygodnia walczy z zasypianiem :/ jak go poloze to zaczyna sie rzucac na prawo i lewo, prycha, gryzie i robi takie gwaltowne ruchy ze nie mam jak go uspokoic. Probowalam juz owijania ,spiewania, kolysania, przytulania, smoczka- nic nie dziala. W koncu zaczyna plakac a mi brak cierpliwosci i tyle z drzemki. Wczoraj nie spal od 8 do 17.... Ja wczoraj sprzatalam do 2 w nocy a dzis od 7 mam fachowcow i jestem zombie o_O
acha i jakby tego bylo malo znow budzi sie w nocy X-( dzis probowalam go oszukac herbatka to tak sie rozwrzeszczal ze chyba wszyscy sasiedzi go slyszeli
 
Ostatnia edycja:
Witam wszystkich. Brrr ale zimno :-( Moja mała to śpi od 20.00 tak do 7.00 z dwiema przerwami na mleczko.
A w dzień to różnie, zależy czy w domu czy na spacerku, ale wychodzi tak 3-5 godzin.
Miłego poranka i smacznego śniadanka wszystkim:-D

Witam serdecznie jestem nowa i chciałabym dołączyc do Was....jestem mamą 3,5 miesiecznej Natalki...staraliśmy sie o nia 6 lat...
Witam - ja też jestem tu świaża:-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dzień dobry.

Moja też się zepsuła :-(, zrobiła się z niej mała terrorystka - jak się ją położy to wrzask, a jak się nosi to śmiechy. Jak się jej weźmie zabawkę to wrzask, jak się jej nie da tej którą chce to wrzask, jak się ją położy na macie to wrzask bo nie umie sobie włożyć zabawek do buzi. Jednym słowem połowa naszego dnia to wrzask ostatnio.. Z zasypianiem w dzień znów problem, nawet wózek nie ratuje..

Cycka pije od niechcenia, za to herbatkę chętnie, nie wiem może jej się pić chce no niby w domu ciepło, kaloryfery grzeją, eh.. sama nie wiem.

Dziąsła spuchnięte okropnie już chyba z miesiąc, ręce non stop w buzi i to obie najlepiej i jeszcze jakby były owinięte pieluchą, a ząb się przebić nie chce, ghr..

Co do spania to śpi od 19:30 do 6-7, a w dzień 4-5 drzemek po 30-40min czasem jedna dłuższa, ale to rzadkość.

Jesienna depresja ciąg dalszy.. Niech już będzie zima:sorry2:
 
Hello,

No dzisiaj to ja się wyspałam. Padłam po 20 i wstałam dopiero o 5 :)))

Witam nowe mamusie:)

Hatszept, cieplutki jest ten kombinezon. Ja ubieram Gracjanka tylko w bodziaka, rajtuzy i na to kmbinezon ( no i czapa). Przykrywam go kocykiem i śmigamy tak nawet 1,5 godziny. Jak go rozbieram to jest cieplusieński.

Claudette, mój też ma obuchniete dziąsełka i łapki cały czas w buziaku. Obawiam się , że to trochę potrwa. Marcel męczył się tak 2 m-ce zanim wyszedł mu pierwszy ząbek, a przy trzonowych to w szpitalu lądowaliśmy. Kurka, i teraz chyba będzie podobnie.

Mój śpi w nocy 11 godzin z przerwą na karmienie ( 10 minut). W dzień po jedzonku bawi się 1,5 godziny i pól godzny śpi, Budzi się, je, bawi się i tak przez 1,5 godzny i znowu śpi pół.
 
Witam

moje dziecko wstało dzisiaj o 5.20 na kupę, pojadło tyle o ile i nie chciało spać, a mama tak, więc włączyła dziecku muzykę w telefonie i poszli oboje spać :-D


Witam serdecznie jestem nowa i chciałabym dołączyc do Was....jestem mamą 3,5 miesiecznej Natalki...staraliśmy sie o nia 6 lat...

Witaj!!!



niespodzianka skoro to ju 19 tydz to z pewnością zaraz mu przejdzie :yes:

Gkvip a fryzjera chociaż miałaś czas zaliczyć?;-) może jeszcze uda ci się odpocząć


kobitka jest genialna:-D



ja za kombinezonem zimowym się nie rozglądam, bo dostałam dwa, ale szczerze to nawet ich nie obejrzałam czy będą dobre...
a na jesień mamy taki pluszowy, też dostaliśmy w prezencie, ale jest fioletowy i nie za bardzo mi się widzi dla chłopca :/

za to na pewno muszę pomyśleć nad śpiworkiem, my też już bez gondoli jeździmy
 
Zaza, luuuz z tym fioletem ;-) ja upolowałam ostatnio rózowe nosidełko babybjorn za 100zł i mam w nosie kolor ;-)

Monika, a dlaczego wylądowaliście w szpitalu gdy ząbki trzonowe się wyzynały? Gorączka wysoka?

Katrina, no to rzeczywiście krótkie te Wasze drzemki w ciągu dnia, dobrze że noce przyzwoite :tak:

Zajrzę pożniej, bo za chwilę wpada moja przyjaciółka :-)
 
Hej,

przed chwilką mały poszedł w kimono, a że był wyjątkowo marudny, to coś mnie podkusiło, żeby wyciągnąć z głębin szafki dawno (nigdy?) nie używany smoczek. Nie wiem, dlaczego się łudziłam, że może tym razem się uda (te, które śledziły naszą batalię ze smokiem wiedzą o czym piszę ;-)), ale wiem że było to posunięcie genialne, bo... zassał go od razu i zasnął :szok: :unsure:
Czy moje dziecię musiało czekać do ukończenia 3,5 m-ca żeby polubić smoczek? :sorry2: I co? Że niby jak? Że inne matki będą teraz kombinować jak dziecku smoka odstawić, a ja mam ich ze sobą zaprzyjaźniać? :eek:



Gkvip bardzo fajnie, że się odezwałaś. Wracaj do nas szybko :)


Ehh...ogarnąć BB i FB to ostatnio ciężka sprawa :)

To po co Ci to? Wracaj tutaj ;)


Hatszept
mój też się ostatnio budził co 1,5 h i widzę, że co jakiś czas się to powtarza. Wiem, co czujesz, wspieram, jestem z Tobą ;)

Ja za jakieś 2 -4 tyg. jak wprowadzę małemu kaszkę i warzywka, zacznę oduczać go nocnego jedzenia. Po pierwsze na noc wprowadzę mleko z kaszką (karmienie o 23,24), po drugie jak się obudzi na karmienie o 2.30, podam mu herbatkę. I tak przez kilka dni.
Z Kornelem poszło gładko, oby i tym razem się udało ;-)


kasia.natka dzięki za info w sprawie huśtawki. Skoro zaleca się ją dopiero jak dziecko siada, to faktycznie wiele to zmienia i może jeszcze nie jest za późno na zakup. Jakoś mylnie skojarzyłam ją bardziej z kołyską i może stąd złudzenie, że jest raczej przeznaczona dla maleńkich dzieci :)


mimo staran fb jest nie dla mnie ja nie ogarniam tych wszystkich waszych wpisow :)

A kto tam się w ogóle udziela? Bo chyba większość pisze tutaj? :confused:

Ja nie wiem, jak można zastąpić bb fejsbukiem ;) Przecież tam nie ma wątków tematycznych, ładnych suwaczków :-p, opcji multicytatów. Każdy ma prawo wyboru, ale szkoda że część dziewczyn stąd "uciekła".


Kamcia witaj :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Iwon - mnie też się łatwiej tutaj ogarnąć ;P Mimo iż fejsbuka znam bardzo dobrze ;P

Chociaż bywają dni, że wszędzie jest mi się ciężko ogarnąć ;P Suwaczki pomagają bardzo :) Ale jak się na przykład dużo karmi czy jest poza domem (spacery) to łatwiej przez komórkę być na bieżąco, tym bardziej jak na bieżąco przychodzą powiadomienia i można od razu odpisać ;)
 
Do góry