reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Iwon no ja ten pierwszy tez kupilam jednoczesciowy ale szybkie zapakowanie w niego wiercacego sie we wszystkie strony swiata Szymka to niezly wyczyn dlatego postanowilam tez 2 czesciowy kupic. Na szczescie nie byl drogi a wydaje sie byc gruby i cieply. Myslalam tez o spiworku ale malopraktyczny sie wydaje bo do fotelika samochodowego nie wykorzystam go.
 
reklama
Aylin gratuluję czwartego miesiąca :-)


Młodak zastanawiałam się właśnie w jakim celu robią te dwuczęściowe kombinezony i dałaś mi do myślenia. Może jest faktycznie bardziej "poręczny" w zakładaniu :confused: Nie pamiętam, jakich używałam z pierwszym dzieciem, musiałabym luknąć na zdjęcia ;)
 
Młodak - grunt, żeby ten jednoczęściowy rozpinał się z obydwu stron (taki jak na przykłąd tu swietny kombinezon Mariquita 74 - 80 gratisy zima (2674743151) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.), wtedy dużo łatwiej taki ubrać niż dwuczęściowy. Najgorsze to takie co są z jednej strony z boku zapinane albo przez środek...

A ja polecam tą firmę - Mariquita- pamiętam, że Kornel miał zimowy komplet z tej firmy (ocieplane spodnie i kurtkę) i byłam bardzo zadowolona. Nosił je długo, zwłaszcza kurtkę (kupiłam mu jak miał 4 lata, a oddałam koleżance dopiero w tym roku) wszystko było bardzo ciepłe i dobrej jakości. Cenowo całkiem sporo, to fakt (około 200 zł), ale kupowałam nowy, a można przecież upolować coś fajnego na allegro ;)
 
Iwon - no mi akurat chodziło o zapięcie hehehe ;)

a w ogóle to skąd Ty jesteś?? :)

A ja mogę z czystym sumieniem polecić kombinezony d tego użytkownika:
Szymek ma taki : =SN= POLAR BEAR kombinezon 128/134 PROMOCJA (2669962942) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
kupiłam mu w zeszłym roku i starczy jeszcze na ten i chyba na przyszły rok też :)
a jest całkowicie nieprzemakalny, nie nasiąka, materiał nie robi się mokry, a naprawdę Szymek go extremalnie sprawdzał ;P aaa i jest cieplutki :)
Szymek i zima ;) - YouTube
 
No to ja chyba jakas niegramotna jestem bo to ubieranie to mi w ten kombinezon kiepsko idzie. Z nogami zadnych problemow ale rece? No mam wrazenue ze mu je wylamie za chwile. Dlatego wole miec wyjscie awaryjne w postaci 2 czesciowego. No i fakt ze kupuje tylko uzywane i w miare tanie bo przeciez ile czasu mlody w tym pochodzi?

Z innej beczki - jaka macie temperature w domach? U mnie dzisiaj rano 18 stopni i szczerze mowiac nie wiedzialam w co ubrac mlodego aby nie zmarzl. Teraz juz 19 jest i maly ma na sobie body z dlugim rekawem, kaftanik na to i spiochy z polaru plus skarpetki pod spodem. Ogrzewam tylko sypialnie przed kapiela. Czy to nie za zimno dla takiego brzdaca?
 
Mlodak u nas jest 24 choc wszystkie kaloryfery pozakrecane... pewnie sasiedzi grzeja i u nas dogrzewa :) ja go ubieram w skarpeciochy u bodziaki z krotkim czasami zakladam bluze cienka i spodnie jak mi jest chlodno albo jak okno otwieram zeby sie przewierzylo... przy Twojej tem ubieralabym w body jesli z dlugim i jakies wlasnie spiochy albo krotkie body bluze taka nie strasznie ciepla i spodnie i skarpeciochy tym bardziej ze dzieci nasze juz sie zdrowo wierca a nie leza caly czas w jednej pozycji a do spania i tak pewnie przykrywasz kocykiem czy czyms takim

jak tak piszecie o duzych kombinezonach to chyba u mnie nie starcza te dwa i musze sie za jakims rozejrzec jeszcze wiekszym
 
Ostatnia edycja:
Hello,
Ja od 4 nie śpię....i to przez męża i Marcela. Gracjan obudził się dopiero po 5 na jedzonko po czym poszedł dalej spać. Wstał o 7 zjadł, pogadał i teraz śpi.

Co do kombinezonów to ja kupiłam teraz taki:
PROMOCJA nowy kombinezon disney jesien zima 74 cm (2674969078) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Jestem bardzo zadowolona. Na zimę mam po Marcelu taki grubiutki, błękitny który dostałam od kuzynki.

Młodak, niektóre śpiworki mają takie dziurki, że do fotelika się nadają ( i do spacerówki). Ja mam taki i jest świetny. Używałam go przy Marcelu do gondoli, później do spacerówki, do fotelika, na sanki. A pościel do wózka mam prawie nową bo jakas taka niepraktyczna była.

Klusia, nie martw się. Napewno wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki.
 
Mlodak u nas jest 24 choc wszystkie kaloryfery pozakrecane... pewnie sasiedzi grzeja i u nas dogrzewa :) ja go ubieram w skarpeciochy u bodziaki z krotkim czasami zakladam bluze cienka i spodnie jak mi jest chlodno albo jak okno otwieram zeby sie przewierzylo... przy Twojej tem ubieralabym w body jesli z dlugim i jakies wlasnie spiochy albo krotkie body bluze taka nie strasznie ciepla i spodnie i skarpeciochy tym bardziej ze dzieci nasze juz sie zdrowo wierca a nie leza caly czas w jednej pozycji a do spania i tak pewnie przykrywasz kocykiem czy czyms takim

jak tak piszecie o duzych kombinezonach to chyba u mnie nie starcza te dwa i musze sie za jakims rozejrzec jeszcze wiekszym

24 to ja tez bede miala ale jak piec zalaczymy. Teraz wieczorami przepalamy drewnem lub wlasnie piecykiem sypialnie przed kapiela na moment. W nocy nie jest zle bo sypialnia niewielka a tam 3 osoby i 2 koty to sie ugrzeje do 23 spokojnie i przykrywam malego rozlozonym rozkiem. Zreszta sypialnia na pietrze to tam zawsze cieplej, ale dzien spedzamy glownie w salonie a on ponad 40 metrow ma i brak drzwi to nawet piecykiem dogrzac nie mam jak. A przy dziecku jak K nie ma to nie zejde co chwila do kotlowni dolozyc do pieca.
 
reklama
u mnie 22-23 stopnie jest. A mała ubieram w bodziaka z krótkim, spodenki, skarpetki (przy jej adhd skarpetki spadaja srednio co 10 minut) i bluzeczke cieniutka bawełniana. A do spania - dziś spała tylko w pajacu. Czasem kocykiem nakrywam. W nocy i tak ląduje u nas a wtedy spi pod kołdrą.

Ja kombinezony mam 3 - jeden taki bawełniny na teraz, 2 polarkowy, grubszy na 68 sm czyli na zime powinien być i 3 misiowy dostałam od koleżanki. Ale powiem wam ze jak je dotykam to zastanawiam sie czy czegoś grubszego nie kupić. Jakies takie ceniutkie mi sie wydają
 
Do góry