reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Dorotko to mnie pocieszylas:) My to jeszcze mniej mamy, ja 160,a moj 170,wiec tez mowie,ze po kim niunia ma byc duza??
 
reklama
Macku - nastaw budzik na 6, wiem ze bedzie bolało ale moze to pomoze i wieczorem padniesz o 22;-)
U mnie to niestety nie przejdzie :no: Może i bym wstała tak wcześnie, ale na bank zaliczyłabym ze 3 drzemki w ciągu dnia ;-) To jest silniejsze ode mnie...


Co do wagi maleństw - ja też się tym nie przejmuję (i np nie wiem ile dzidziol miał na ostatnim usg), bo na usg nie można tego precyzyjnie określić. Mało to jest porodów, gdy dziecko 4,5 kg rodzi się naturalnie, bo na usg "wyglądało" na o wiele lżejsze? :tak:
 
Moj wczoraj ogladal polska tv i widzac reklame jakiegos sloiczka sie roczulil, ale cos mam podejrzenia, ze roczulil sie na widok tego sloiczka, nie baby :confused2: chociaz zaprzeczaU
U naszych znajomych bylo 1sloiczek mala, jeden on.... inaczej byl ryk, z obu stron :confused2:
 
Tialana,

Mam do Ciebie pytanie,czy mialas juz usg i jak duze jest Twoje bobo? Pytam,bo mamy termin na sam dzień i chcialabym porównać. Mi ciagle wychodzi ciaza o tydzien mlodsza,malutka ma dopiero 170g,a pozostale dzieciaczki widze ważą juz po 350g. Zaczynam sie niepokoic, do tego mama i siostra mi mowia ze coś jest nie tak,ze mala jest za malutka,itd i ja zaraz chyba oszaleje. Czy ktoras zna wymiary dzidzi z 17tyg??
Aha, no i prosze doliczyć moja dziewuszke do listy, bedzie już 5!
A to ciekawe że termin mamy na ten sam dzień skoro mamy różne suwaczki, widać co lekarz to inny sposób obliczania terminu, mój termin jest obliczony na podstawie OM
Ja wizytę mam jutro ale ostatnią miałam właśnie w 17tygodniu i maluszek miał wtedy 12,5cm i 158gram i pani doktor mówiła że jest dosyć spory i widać że dobrze podkarmiony więc chyba nie jesteśmy dobrym punktem odniesienia ale wydaje mi się że nie masz się czy martwić.
Czytałam gdzieś że norma jest do dwóch tygodni bo wiadomo że każdy maluszek jest inny.
A tak z przykładów z życia wziętych to miałam dwie koleżanki w tym samym czasie w ciąży i jedna miała bardzo duża córcie a druga malutką i drobniutką, tez się stale bała że coś jest nie tak a ciąża wychodziła ciągle tydzień młodsza tak samo jak u ciebie. Obie urodziły śliczne dziewczynki tylko że tej pierwszej trzy tygodnie przed terminem odeszły wody i Musiała mieć robione cc bo mała już nie dała rady się odwrócić a u tej drugiej poród odbył się bez żadnych rewelacji, króciutko i dwa dni po terminie czyli z korzyścią i dla niej i dla malutkiej.
Teraz obie księżniczki pięknie i zdrowo rosną
Naprawdę wydaje mi się że nie masz się czym martwic, jeżeli lekarz mówi że wszystko jest w porządku to na pewno tak jest a Twoja mam i siostra zasługują na reprymendę że cię tak stresują
Nie obiecuję że od razu jutro napiszę co u nas słychać po wizycie ale najpóźniej w czwartek rano dam znać co i jak


Też się pod tym podpisuję, mi też się średnio na pierwszym usg średnio podobał obraz 3D. 2D bardziej działał na moją wyobraźnię i po tym wiedziałam, że nosze pod serduszkiem ślicznego bobaska. A po 3D... chyba było faktycznie za wcześnie :happy:
Świąteczne dekoracje też muszę już schować. Jakoś do tej pory nie miałam motywacji. Nie pamiętam, która pisała o kocie z adhd, który rozbiera choinkę... mogę pożyczyć? Tylko bałaganu później nie chcę...:baffled:
Ruchów tez nie czuję jako takich, tylko "przelewki"...

To mój kot
ale on rozbiera choinkę z bombek ale zawieszki zostają na gałązkach
na szczęście się gad zmęczył i teraz śpi i mruczy

Bardzo proszę prezentacja gada pospolitego tu niepozornie wygląda na słodziaka ale w spojrzeniu już widać że ma diabła za skórą
SDC16465.jpg
tu przyłapany pod choinka, zrzucił już wszytko co było na komodzie
SDC16468.jpg

i obiecana zima w moim ogrodzie
SDC16470.jpgSDC16471.jpgSDC16472.jpg
 
macku - albo albo :cool:

sicilpol - chodzi Ci o tatusia tak? Nie masz pojęcia jaką super sprawą dla dziecka i tatusia jest potajemne przemycanie słodyczy tatusiowi!! Nie wiem kto sie bardziej cieszy te dwa małe głupolki czy stary i głupi:eek: P tez uwielbia słoiczki, ale tylko z owocami - zupek nie tyka:-D


Co do wielkosci dzieci jeszcze to troche z innej beczki, ale tez na temat.. Ja mam blizniaki, D zawsze był wiekszy B mniejszy. D zawsze wiecej i ładniej jadł , B nie ma szansy zeby spr surówki czy sałatki. I to B ma lepsze wyniki, D gorsze.. Czyli D je bo czegos szuka a B wystarcza mniej:tak:
 
Ostatnia edycja:
Powiem Wam dziewczyny, że niezły ze mnie numer. W końcu sobie uswiadomiłam, że to co czuje od jakis dobrych 3 tygodni to.... ruchy dzidzi. A ja najpierw myslałam, że niestrawnośc, potem, że z powodu przeziebienia cos mi po brzuchu jezdzi. Nawet na za ciasne spodnie zwalałam. No i wczoraj wieczorem mnie olśniło hehe :)A tu gilgotki na całego!
 
Powiem Wam dziewczyny, że niezły ze mnie numer. W końcu sobie uswiadomiłam, że to co czuje od jakis dobrych 3 tygodni to.... ruchy dzidzi. A ja najpierw myslałam, że niestrawnośc, potem, że z powodu przeziebienia cos mi po brzuchu jezdzi. Nawet na za ciasne spodnie zwalałam. No i wczoraj wieczorem mnie olśniło hehe :)A tu gilgotki na całego!


no to ładne preteksty szły ;-)
 
Tialana ,
Ja też mam termin z om, ostatnią @ mialam 1.09 ,wiec rzeczywiście dziwne,ze są różne suwaczki. Właśnie ja też bylam w 18tyg na usg,tylko z pomiarow wyszedł 17tydz.,ale jak tak mowicie to juz sie nie martwie ;)
Dzięki
 
reklama
Do góry