reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

No jak ja bylam w 18 - 19 tygodniu to i rodzinka moja i meza, znajome mamusie pytaly "czujesz juz ruchy?", a mi bylo przykro i glupio odpowiadac, bo nic jeszcze nie czulam. I jeszcze to zdziwienie "jeszcze nieeee?"


nie słuchaj tych głupot!!!
Odpowiedz żartem ale tak stanowczo, np ze osoby gruboskurna czują po 20;-):tak:

Patrz a u mnie odwrotnie...ja twierdziłam, że już czuję, a rodzina i znajome (dzieciate) NIEMOŻLIWE! Ruchy wyznaczają połowę ciąży! A to dopiero 16 tydzień!

Ciekawe teorie ludzie tworzą... Normalnie nie moge słuchac takich głupot;-)


tialana - mój P nie spiewa, ale jak usypia to caly podskakuje:eek: Nie raz jak prosze zeby juz zgasił tv to warczy, ze ogląda:baffled: tyle, ze ja doskonale wiem, w którym momencie odleciał:-D

sicilpol - najpierw niezadowolona mina, potem mrówek obrażony ??? Coś musieliscie przeskrobac!!! Zdecydowanie!;-)
dawaj fotke !!!

karamija
- jak te bóle, ustały zupełnie czy są lżejsze???


jeszcze miałam cos napisac, ale dziuuuuura:baffled:
 
reklama
karamija- mnie tez lekarz wystraszyl :eek: przelaczyl i mowi, o tutaj jest glowka i wlasnie na nas patrzy yyyyyyy nie powiem, mrowek mial malo zadowolona mine :baffled::baffled:

tialana- leee no przynajmniej Ci ambitnie pomaga uprzatnac te pokuse jaka jest choinka ;-) a przy okazji cwiczenia rozgrzewajace :tak:

Myśmy chcieli żeby jeszcze trochę postała ta nasza mała choineczka choć na dniach ją pewnie schowam a rozgrzewa to na pewno, do czerwoności
 
Tialana,

Mam do Ciebie pytanie,czy mialas juz usg i jak duze jest Twoje bobo? Pytam,bo mamy termin na sam dzień i chcialabym porównać. Mi ciagle wychodzi ciaza o tydzien mlodsza,malutka ma dopiero 170g,a pozostale dzieciaczki widze ważą juz po 350g. Zaczynam sie niepokoic, do tego mama i siostra mi mowia ze coś jest nie tak,ze mala jest za malutka,itd i ja zaraz chyba oszaleje. Czy ktoras zna wymiary dzidzi z 17tyg??
Aha, no i prosze doliczyć moja dziewuszke do listy, bedzie już 5!
 
Ja też gratuluję wszystkich podejrzanych dzieciaczków:-) niesamowite uczucie kiedy możemy poznać kogo nosimy pod serduszkiem!! a jeśli chodzi o zdjęcia 3D/4D to ja osobiście na początku ciąży odradzam, bo to nie jest jakiś piękny widok. Po ostatnim badaniu już przynajmniej na zdjęciu widać, że to dzidzia, ale myślę, że im później tym lepiej. Zdecydowanie wolę obrazy z normalnego USG.

Na zaparcia polecam Colon C, bo spokojnie można stosować go w ciąży.

Ja pierwsze delikatne kopniaczki poczułam już w 16 tygodniu, ale tylko w pozycji leżąc na plecach z położoną ręką na brzuchu...czekałam czekałam i w końcu poczułam. Na początku nie wiedziałam czy to to, ale teraz wiem,że to była dzidzia :-D zdziwiłam się, że tak wcześnie, zwłaszcza, że okazało się,że też mam łożysko na przedniej ścianie,ale może dlatego, że jestem szczupła i odkąd schudłam przez pierwszy trymestr 4 kilo, nadrobiłam dopiero 3 i ważę 53 kilo. Jednak to nie reguła, mam wiele znajomych które poczuły dopiero koło 20 tygodnia. Ja najbardziej czuję jak trzymam rękę na brzuchu, jak siedzę i prowadzę auto.

Asik - podręcznikowo Twoja Mała waży prawidłowo, więc uważam, że nie ma się czym przejmować, poza tym zawsze trzeba brać jakiś margines pomyłki. Moja na początku 18 tygodnia ważyła 240g
 
Ostatnia edycja:
Tialana,

Mam do Ciebie pytanie,czy mialas juz usg i jak duze jest Twoje bobo? Pytam,bo mamy termin na sam dzień i chcialabym porównać. Mi ciagle wychodzi ciaza o tydzien mlodsza,malutka ma dopiero 170g,a pozostale dzieciaczki widze ważą juz po 350g. Zaczynam sie niepokoic, do tego mama i siostra mi mowia ze coś jest nie tak,ze mala jest za malutka,itd i ja zaraz chyba oszaleje. Czy ktoras zna wymiary dzidzi z 17tyg??
Aha, no i prosze doliczyć moja dziewuszke do listy, bedzie już 5!

Kluch był mierzony w 15 tygodniu, więc nie pomogę :/
Ale mój gin mówił, że jeśli jest do tygodnia rozbieżności to norma :)
 
Ja też gratuluję wszystkich podejrzanych dzieciaczków:-) niesamowite uczucie kiedy możemy poznać kogo nosimy pod serduszkiem!! a jeśli chodzi o zdjęcia 3D/4D to ja osobiście na początku ciąży odradzam, bo to nie jest jakiś piękny widok. Po ostatnim badaniu już przynajmniej na zdjęciu widać, że to dzidzia, ale myślę, że im później tym lepiej. Zdecydowanie wolę obrazy z normalnego USG.
Też się pod tym podpisuję, mi też się średnio na pierwszym usg średnio podobał obraz 3D. 2D bardziej działał na moją wyobraźnię i po tym wiedziałam, że nosze pod serduszkiem ślicznego bobaska. A po 3D... chyba było faktycznie za wcześnie :happy:
Świąteczne dekoracje też muszę już schować. Jakoś do tej pory nie miałam motywacji. Nie pamiętam, która pisała o kocie z adhd, który rozbiera choinkę... mogę pożyczyć? Tylko bałaganu później nie chcę...:baffled:
Ruchów tez nie czuję jako takich, tylko "przelewki"...
 
Dzień dobry...

Zataczam błędne koło - siedzę do 2 w nocy, później nie mogę zasnąć a rano budzę się dopiero koło 10. :baffled:
 
Tialana,

Mam do Ciebie pytanie,czy mialas juz usg i jak duze jest Twoje bobo? Pytam,bo mamy termin na sam dzień i chcialabym porównać. Mi ciagle wychodzi ciaza o tydzien mlodsza,malutka ma dopiero 170g,a pozostale dzieciaczki widze ważą juz po 350g. Zaczynam sie niepokoic, do tego mama i siostra mi mowia ze coś jest nie tak,ze mala jest za malutka,itd i ja zaraz chyba oszaleje. Czy ktoras zna wymiary dzidzi z 17tyg??
Aha, no i prosze doliczyć moja dziewuszke do listy, bedzie już 5!

hehe to ja powinnam juz trupem pasc:) moj w 18 tygodniu mial zaledwie niecale 12 cm i wazyl 166g :) biorac pod uwage ze moj maz ma tylko 175 a ja 167 cm to chyba normalne ze babel ma malo ... poza tym mysle ze bobki na jednym usg mniejsze a za miesiac juz wieksze bo nadrobia i to jeszcze na gorke:))




Carla- co do 3d ja ide w 26 tyg... faktycznie jak bylam w 18 to mi lekarz przelaczal i dziedcko bardziej malego alienka przypominalo niz bobaska... ale w 26 juz powinno byc ok:))
 
reklama
buziak
w ciągu dnia praktycznie mi ból nie dokucza ale w nocy nadal nie mogę spać na lewym boku:-(, dzięki za troskę!

najwazniejsze, ze mniej boli!!! i oby juz w ogóle sie skonczyło!!!!

Tialana,

Mam do Ciebie pytanie,czy mialas juz usg i jak duze jest Twoje bobo? Pytam,bo mamy termin na sam dzień i chcialabym porównać. Mi ciagle wychodzi ciaza o tydzien mlodsza,malutka ma dopiero 170g,a pozostale dzieciaczki widze ważą juz po 350g. Zaczynam sie niepokoic, do tego mama i siostra mi mowia ze coś jest nie tak,ze mala jest za malutka,itd i ja zaraz chyba oszaleje. Czy ktoras zna wymiary dzidzi z 17tyg??
Aha, no i prosze doliczyć moja dziewuszke do listy, bedzie już 5!

jezeli lekarz nie powiedział, ze cos jest nie tak to znaczy ze jest wszystko dobrze!!!
Jedne dzieci rodzą sie z wagą 2.5kg a inne 4,5 i oba bobasy sa zdrowe. Długosci nie ma co porównywac bo inna dł bedzie miał dzidziol którego ojciec ma 2m a inna co tatus ma 1,60 w kapeluszu.
Waga tez jest umowna;-)
Takze uszy do góry!!!!!!


Macku - nastaw budzik na 6, wiem ze bedzie bolało ale moze to pomoze i wieczorem padniesz o 22;-)
 
Do góry