reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwiec 2012

Buziak, dzieki, wykapalam sie szybko i troche mnie to orzezwilo, oby mi nie wrocily :baffled:
a jak dziadkowie???


dziewczyny, macie moze przepis jakis na kapuste czerwona?
surowke, gotowana...
znalazlam wczoraj w sklepie (tutaj nie znaja) i pochwalilam sie mezowi, ktory pierwszy raz taka kapuche widzial, ze jest dobra i mu pysznie ja przyrzadze :cool2:
chyba sie troche pospieszylam w tym wychwalaniem swoich umiejetnosci kapuscianych :baffled:

Moja ulubiona to taka:
-główka kapusty czerwonej
- 1 cytryna
- 4-5 jabłek
- 5-6 ogórków konserwowych
- fasolka czerwona z puszki ok.20-30g
olej/oliwa (najlepiej z pestek winogron)
Kapuche poszatkować i wrzucić ją na osoloną wrzącą wodę. Próbować co jakiś czas, musi być jędrna i krucha - jak będzie to odcedzamy.
Wycisnąć sok z cytryny i zalać nim ostygniętą kapuche - wymieszać i poczekać aż nabierze koloru. Do tego dodać pokrojone jabłuszka i ogórki.
Do tego 3/4 wody w garnuszku (przegotowana), 3-4 łyżeczki cukru i można jeszcze trochę dodać soku z cytryny (to już zależy od smaku), 3-4 łyżki oliwy.
Mniam... :-)
 
reklama
wierz mi ze o plackach z jabłkami nawet dzis nie pomyslałam:-D:-D

a co do prania ręcznego, to raczej bezsensu z wielu powodów....
do pralki to juz nawet moja teściowa dorosła;-)

Uważam dokładnie tak samo, tyle że moja teściowa to niestety nadal ręcznie zasuwa, nawet z pościelą :szok: A 3 lata temu namówiliśmy ją na zakup automatu (bo miała Franię, b. starą). I co? Jak na razie tylko my w niej praliśmy, gdy byliśmy na etapie podłączania do wodociągu, a w studni woda wyschła.

......Też już jestem po objadku . Krokiety z borkułami jajkiem na twardo i czosnkiem. Bardzo zdrowe ..a czochem do tej pory daje oddemnie:-D:-DByłam tez w ciucholandzie i znalazłam troszkę szerszych bluzek na mój brzuszek i coś dla maluszka bluzeczka ze śliniaczkiem za które dałam 3 zł...:-)

Ja dzisiaj zaserwowałam naleśniki z mąki kukurydzianej z brokułami i fetą, a na to sosik czosnkowy. I też "pachnę" w dość specyficzny sposób:-) Ale co tam, ważne że było zdrowo i smacznie.

dziewczyny, macie moze przepis jakis na kapuste czerwona?
surowke, gotowana...
znalazlam wczoraj w sklepie (tutaj nie znaja) i pochwalilam sie mezowi, ktory pierwszy raz taka kapuche widzial, ze jest dobra i mu pysznie ja przyrzadze :cool2:
chyba sie troche pospieszylam w tym wychwalaniem swoich umiejetnosci kapuscianych :baffled:

Ja po prostu kapustę drobno kroję, gotuję krótko w osolonej wodzie. Po odcedzeniu skrapiam octem winnym, aby kolor zmieniła. Gdy wystygnie dodaję oliwę, cebulkę, cukier, pieprz mielony, odrobinę kminku (co by mnie nie wzdymało później) i tyle.
 
Hej mamusie!

jejku ile wy piszecie ;-) ciężko to nadrobić ;-)
Dzisiaj powiedziałam szefowi, że to mój ostatni tydzień w pracy i strasznie spokojnie to przyjął:happy2:

Dopiero co karpatkę upiekłam, a wy mi tu z plackami ziemniaczanymi wyleciałyście... u mnie racuchy to placki z jabłkami, a plyndzami mój D nazywa naleśniki
sicil mój dziadek spod Poznania pochodzi, także określenia "złotówa" dobrze jest mi znane, najśmieszniejsze jest dla mnie jak komuś muszę tłumaczyć co to są pyry:-D

a jeśli chodzi o "Białego jelenia" to jako dziecko najbardziej dziwiło mnie, że to mydło jest szare:-D:-D:-D


Muńka gratuluję córeczki!

oj prosze zrobicie mi jakies fotki sniezne :tak:
proszę :happy2:;-)
 
A wiecie, że ja w życiu nie robiłam surówki z czerwonej kapusty?! ;-)

Jak tam po wizytach? Są już jakieś wieści?
 
Ja bardzo lubiłam surówkę z czerwonej kapusty którą robiła mojej śp. Babcia... to samo z zalewajką... kurcze strasznie żaluję, że nie wzięłam od Niej tych przepisów przed śmiercią... miałam taki plan ale nie chciałam prosić bo balam się ze zrobi jej się przykro ze juz umiera.. ale smaku tej zalewajki nigdy nie zapomnę... z wyglądu była biała, miała duże kostki ziemniaków.. po wierzchu pływała podsmażona cebulka... i nie pamiętam co jeszcze dawała... grzyby bardzo żadko bo ja wolałam jeść bez grzybów :) Mówiła że to zupa z niczego i zrobiona w 20 minut :)
 
reklama
no własnie te problemy w łazience ja mam mega wielkie :-(
pozatym niewiem czy to dobry watek ale jesli mnie to przeniescie mnie ale mam pytanie o wózek otóz jaki polecacie? i jakie rzeczy dla maluszka kupujecie?ja zilona w tym jestem dlatego bede wdzieczna za rade:-)
 
Do góry