reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

cześć mamuśki

aleee mnie długo nie było...nie mam za bardzo czasu ostatnio na bb;-(
Milence szedł ząbek i przeżyłam 3 tygodnie koszmaru....marudzenie zawodzenie i całe noce nieprzespane....nic nie pomagało na dłużej.....dentinox, bobodent, calilia, eferalgan w czopkach, calpol, nurofen...no nic.....
ale dziś w nocy pękło dziąslo i już mamy zębola!!! oj jak jak bym chciała aby trochę się uspokoiła....
poza tym jest ok...święta udane nawet
wybieramy się na sylwestra a mała zostaje u teściów....a potem jedziemy do spa z mężem na 3 dni!!! oj jak dobrze;-) masaże, zabiegi, relaksik;-) dobrze ze teściowa ma chęć aby Milenki popilnować

spróbuje coś poczytać co u was....choć obawiam się, że nie dam rady;-(

fajnie ze do nas zaglądasz, właśnie zapomniałam napisać że sniłas mi sie dzis, ty i Magda M i ktoś jeszcze ale nie wiem kto, miałyśmy spotkanie. Może jakieś spotaknie Warszawianki po nowym roku zorganizujemy?
 
reklama
Matko mała dziś się budziła chyba co godzine w nocy niewiem czemu może ten holerny zębol wreszczie wyłazi a może to dlatego że kupki nie robiła poprzedniego dnia ech
Ja zmarszczek u siebie też nie widze a mam 36:confused:ale może już ze wzrokiem coś nie tak w tym wieku:-Dale inni też mi mówia że nie mam więc narazie się nie martwie:cool2:
Ja chce iść na jakiś fitnes bo już nie moge patrzeć na opone na brzuchu zawsze był taki płaściutki a teraz wogóle mi się nie chce ćwiczyć może od nowego roku będzie lepsza motywacja
 
No więc już teraz chyba mogę się pochwalić że mój M.dostał się do policji:) tak więc może wróżka miała rację z tym że moim mężem ma być mundurowy:)

Oj to gratuluję. Moja siostra kończy w styczniu szkołe policyjną :-)



Pewnie mnie nie pamiętacie ponieważ od momentu kiedy zaczęłam czytać to forum napisałam zaledwie kilka postów. Od ostatniego razu dużo się wydarzyło m.in. przeprowadziliśmy się, byłyśmy z małą dwa razy w szpitalu i ogólnie nie miałam weny żeby z wami pisać niemniej jednak czytam was prawie codziennie i jestem na bieżąco. Dzisiaj jednak nie wytrzymałam. Dziewczyny! rozumiem że każda z was cieszy się z nawet najmniejszych dziecięcych sukcesów. Fajnie że nasze czerwcowe maluchy już same piją z kubeczków, fajne że wcinają różne smakołyki, że siadają, stają, próbują raczkować, ale siusianie na nocnik? mówienie????
Wiadomo że dzieci różnie się rozwijają ale fizycznie niemożliwe jest aby dziecko w wieku 6 miesięcy powiedziało do cioci czy tam babci "cześć"!!! W tym wieku wszelkie słowa typu mama,tata,dada itp są przypadkowe. Zresztą odsyłam do literatury na ten temat. W internecie też można znaleźć sporo na ten temat. np.Do druku: Rozwój psychoruchowy dziecka w pierwszym roku życia

Jeśli chodzi o nocnik to fakt że dziecko w wieku 6 miesięcy siedzi na nocniku i to jeszcze przytrzymywane bo inaczej jest duża szansa że (tak jak pisała m.in. zdec) przewróci się z całą jego zawartością, to nie jest żaden sukces! Trening czystości powinno się rozpocząć wtedy kiedy dziecko jest na to gotowe fizycznie i psychicznie. Zdajecie sobie sprawę z tego że 6-cio miesięczne dziecko nie potrafi kontrolować wypróżnień, nie umie połączyć informacji: chce mi się siku+nocnik+parcie na mocz !!!! To że twój Fifi Kasiu sika na nocnik to też jest przypadek!
Trening czystości – kiedy rozpocząć? - Psychologia Dziecka
Zbyt wczesne sadzanie na nocnik i przesiadywanie na nim w bardzo dobrze znanym mi przypadku spowodowało niechęć do nocnika i w efekcie dziecko to nauczyło się załatwiać swoje potrzeby do nocnika dopiero w wieku 3 lat....

to tak na przemyślenie

poza tym pozdrawiam wszystkie dziewczyny i łączę się z tymi które wróciły/wracają do pracy...mnie czeka to również za kilka dni

Sorki, ale jestem w szoku po twoim poście. Jak można by tak beszczelnym???!!! Podczytujesz nas, nie udzielasz się , a tu taka litania. To forum nie służy do wymądrzania sie i krytyki innych mam, tylko do udzielania rad na podstawie własnych doświadczeń. Jest to forum wsparcia. Kązda z nas ma swój rozum i instynkt, więc możesz sobie swoje linki wsadzic. Moja córa miała 6 miesięcy jak ją sadzałam i syna też sadzam żeby się oswoił z nocnikiem. Poza tym on już na tyle sztywno siedzi ,że mu krzywdy nie robię. Co sie tyczy słów, to każda mama w tym całym gaworzeniu wyłapie słówko, które daje jej radośc, i nie ważne czy to jest świadome czy nie. Jasiek na wigilii cały czas gadała tylko "babababa" i babcie prawie płakały ze szczęścia, i takie chwile są bezcenne. To tak na przemyślenie:-)

dziękujemy za kciukasy :) oskrzela na dzień dzisiejszy czyste, gardło ok, mam jeszcze 3 dni inhalacje robić i podawać syrop, ale jest OK :) kamień z serca ;) jak się nic nie zmieni to 4. stycznia mamy szczepienie, potem jeszcze pneumokoki zaszczepimy, ale to dopiero jak 7 mies skończy :) lecę na kawke ;)

Rewelacyjne wieści Kasiu. Kciuki jak zwykle są nie zawodne ;-)

Kurcze, kochane ratujcie. Już trzeci tydzień boli prawa strona brzucha. Była już raz u gina ale stwierdził ,że wszystko ok i byc może to pęcherz. Brałam leki ale bez zmian. Dzisiaj znowu ide do ( innego) gina i na USG. Czy któraś miała usuwany wyrostek? Albo czy miałyście coś na jajniku? jakie były objawy? Jak nie chcecie tu pisac, to proszę o priv bo oszaleje. Boję się isc do szpitala , bo co z małym? Ratujcie.
 
Co wy ze zmarszczkami od rana?
Ja mam 22 i już jak spojrzę na moje czoło to trochę takich mimicznych by się znalazło:p

ola_fasola - rzeczywiście dziwna laska! Ale dobrze że Cię teściowa przed nią ostrzega:) Jakby rzeczywiście nie miała faceta to nieźle:szok: Ludzie to mają pomysły:-)

Widzę że wasze dzieciaczki jakoś nadzwyczaj dużo nie jedzą. Moja przy waszej do żarłoczek, wczoraj po kąpieli zjadła z 200ml kaszki (bo 180ml wody, reszta kaszka i proszek) w nocy za to przez sen pobiła swój rekord 230 mleka wydudlała:p No i myślałam że będzie ładnie spać do rana, a gdzie tam... Chociaż tak się zastanawiam czy to nie dlatego że jeszcze pije 1, może ona już jej nie wystarcza. Wizyta kontrolna 10.stycznia to wtedy zobaczymy może już na 2 przejdziemy powoli.

Dobra koniec dobrego wracam do pracy:)
 
cześć dziewczyny :)

ola_fasola -też myślę , że ta dziewczyna wcale nie kupi tej wycieczki i tylko szuka pretekstu żeby się z Twoim spotkać :/ nie znoszę takich lafirynd, swojej rodziny nie ma i koniecznie chce inną rozbić... pogoń ją jakoś !
Ja mam 26 lat i też nie widzę u siebie zmarszczek :) ale ja z natury jestem biała i słońce mnie nie lubi a tak jak któraś już pisała- pewnie jest fanką solariów i się zsuszyła :)

Wczoraj Julciu położony na brzuszku zaczął podnosić pupę do góry :) śmieszne to było -ale się cieszę że coś się dzieje :) Ząbki są nadal kropkami, dziąsełko wybrzuszone -ale mam zuch chłopaka, nie przeżywa tego jakoś szczególnie tylko rączki pcha do buzi :D
mam pytanie: mały jak się go posadzi na wersalce, kiedy szaleje odpycha się do tyłu tak że wali głową w oparcie wersalki -ja się wsytaszyłam a ten zadowolony wali tą głową nadal...? czy to normalne? Jak jest spokojny to siedzi normalnie, to wygląda tak jakby rozładowywał swoją energię... dziwne :/ i jak siedzi na kolanach czy się go postawi to odpycha się nogami jakby na trampolinie skakał, ćwiczy nóżki? czy mu tego zabronić?

A i jeszcze... dordźćie coś- muszę kupić dywan z myślą o tym żeby mały się na nim bawił i uczył raczkować... podobają mi się włochacze ale z krótszym włosiem... tylko mąż mówi że mogą z nich włosy wychodzić i się boję żeby mały ich nie zjadał... czy lepiej kupić normalny z najkrótszym włosiem? jakie macie dywany? jakie będą się sprawdzały przy raczkującym czy chodzącym malcu?
 
No i napisałam posta, a nie wiem dlaczego nie doczytałam wszystkiego do końca;-)

katarzynajanicki - super że Filipkowi lepiej:) może już przegonione wszystkie choroby;)

hefi - witaj z powrotem:) Widzę że zadowolona, więc pewnie też wypoczęta:)

emalia - ja miałam wycinany wyrostek, ale wydaje mi się że u Ciebie to raczej nie to, chociaż kto wie... ja miałam tak że 2-3 dni bolał mnie strasznie brzuch, w końcu rodzice zawieźli mnie do lekarza, a jak już tam dojechałam to w te pędy do Trzebnicy do szpitala, bo okazało się że już się wylał... była masakra... ale powiem ci że bolało to strasznie, bez przerwy:(

BButefly - my mamy taki dywan z a'la włosiem, bo niby są włoski wystające, ale pod spodem jest tak jakby zwykły miękki dywan... kurcze ciężko to opisać:(

A teraz już poważnie do roboty;) Bo czas to pieniądz;)
 
Kurcze, kochane ratujcie. Już trzeci tydzień boli prawa strona brzucha. Była już raz u gina ale stwierdził ,że wszystko ok i byc może to pęcherz. Brałam leki ale bez zmian. Dzisiaj znowu ide do ( innego) gina i na USG. Czy któraś miała usuwany wyrostek? Albo czy miałyście coś na jajniku? jakie były objawy? Jak nie chcecie tu pisac, to proszę o priv bo oszaleje. Boję się isc do szpitala , bo co z małym? Ratujcie.

emalia ja miałam wycinany wyrostek w wieku 18 lat, pamiętam tylko tyle ze bardzo mnie bolało po prawej stronie w okolicy biodra
chyba to u ciebie nie wyrostek bo trwa to już dłużej, a ten ból był ostry, wiec ja szybko trafiłam do szpitala
mam nadzieje, ze to nic groźnego i się szybko wyjaśni!
 
emailia-ja miałam kiedys torbiel na jajniku i ból był typu takie mega wzdęcie, taki napięty i bolący brzuch miałam, na usg było dopiero widać ze cos jest nie tak. A może po ciąży hormony szaleją i bolą cię własnie jajniki?
 
reklama
Do góry