reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

jestem po pracy :D ale dzisiaj azjaci dali nam do wiwatu:D wyplsty mieli czy co:) o tej godzinie juz z nikim nie porozmawiam,takze przejrze wszystie watki i pikuje do lozka.
 
reklama
gryzka chodziło mi o to, że wogóle tego nie dostał, a liczba wkłuć tyczyła się tylko skojarzonych szczepionek:tak:
Domyslam sie ze chodzilo o to- ale jakos nie moglam nie sprostowac dla czytajacych nas dziewczyn :) Mam nadzieje, ze nie poczulas sie urazona - no jakos mi sie tak logicznie pchalo "pod palce" .. ;)

Jeśli o glukozę chodzi to ja miałam być "bezwzględnia na czczo". Ostatni posiłek o 18 poprzedniego dnia... Nawet w laboratorium pytały babki 2 razy czy napewno jestem na czczo, bo inaczej to badanie nie ma sensu...
Mi pani doktor powiedziala, ze jak najbardziej moge byc po sniadaniu ;) Liczy sie i tak bardziej to "drugie" pobranie.

Nawiazujac do nospy - takze mam ja brac "w przypadku gdy skurcze". Na szczescie tylko ze 2 razy musialam - jakos sie tak naczytalam o "ponospowych dzieciach", ze nie biore "na wszelki wypadek".. Fakt faktem - jakbym dostala wiekszych skurczy tez bym brala - tak jak AniaCh uwazam, ze lepiej jednak walczyc o kazdy tydzien w brzuszku (przynajmniej teraz), a ponospowosc - po prostu trzeba uwazac i zauwazac kazdy sygnal, zeby moc wspomoc dziecię stosowna terapia. Ale magnez zgodnie z waszymi radami w razie W tez zaczne stosowac - troche mnie zaczely skurcze lapac, to 2 pieczenie w jednej w razie co beda ;)

Dobranocka czerwcoweczki - trzeba wreszcie spac isc ;)
 
Ostatnia edycja:
u nas badania na cukier sa zupelnie inne. trzeba przyjsc naczczo i krew jest pobierana 3 razy co godzine. pierwszy raz naczczo, potem trzeba lutnac w mig glukoze, a pozniej w dokladnym odstepie co godzina. z tego jest wynik, podobno bardzo dokladny. myslalam, ze wszedzie tak wyglada:-(, ale jak widze, co kraj to obyczaj...

Krakowianko, Gniesha- nadal jestem z Wami myślami, jesteście dzielne babeczki, niech Wam życie jak najszybciej wynagrodzi i stratę i ból...
dziewczyny, ja sie moge tylko dolaczyc, bo nic dodac nic ujac...

kajdusia,
czy to twoj klawikord :szok: ? ty to musisz miec metraz! u mnie najwyzej by na taras pasowal:tak:

Agi,
wlasnie sie doczytalam, ze twoja coreczka ma miec na imie Pola. ciekawy zbieg okolicznosci. ja tez myslalam, ze bedzie dziewczynka i te miala byc juz od dawna planowana Pola. ostatecznie bedzie Milan, bo naszej Polci sisusiawka wyrosla:-D:-D:-D

widze, ze moj szalony zakup nie wzbudzil zadnych emocji. a ja sie ciesze jak nie wiem co!
przynajmniej styczniowki mnie docenily:-D:tak:;-)
dobrej nocki
 
kajdusia no super!!!:tak:jaki dostojny:-D

aga_sto u mnie badanie wygląda podobnie:tak:tyle że ja mialam 50g glukozy, to pobranie było na czczo i po godzinie. Jak robi się 75g to wtedy jest na czczo, po godzinie i po 2 godzinach.


A ja witam się porankowo i uciekam:tak:miłego dnia Wam życzę...
 
Cześć dziewczyny,

Kajdusia to mnie zszokowałaś tym fortepianem:szok::szok: Rzeczywiście jest ogroooomny:-D
Gratuluję wszystkim dobrych wiadomości po wizytach:-) Ja dzisiaj znowu do pracy. Znowu sobie z wami na bieżąco nie posiedzę, a potem ciężko się was nadrabia:-( Ale jutro już mam nadzieję że będę siedziała w domku, bo w weekend mam szkołę i chciałabym chociaż jeden dzień przed nią odpocząć:tak:
Życzę wszystkim miłego dnia, a ja zaczynam się zbierać do pracki:-)
Buziaczki dla was.
 
Co do glukozy to rzeczywiście należy być na czczo inaczej wynik może wyjść zafałszowany. Tak było w moim przypadku w poniedziałek, gdzie w niedziele jadłam po 22 . Na czczo wynik miałam 106 a norma to 90 w Niemczech. Byłam już w lekkim strachu ale po 60 minutach i 2 x po 30 spadek miałam idealny więc powtórzyłam badanie na czczo we wtorek nie jedząc już nic w poniedziałek wieczorem. Wówczas mój wynik wynosił 60 :) Także rzeczywiście nie należy nic jeść po czasie wskazanym przez dany szpital / klinikę aby nie było takich galimatiasów jak u mnie :)
 
Dzień dobry Kochane Czerwcówki :happy:
Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia, proces mierzenia ciśnienia rozpoczęty - wczorajszy wieczorny wynik wysoki ale dzisiejszy poranny bardzo ładny 120/80 i oby tak dalej:tak:
Kajdusia - piękny duży instrument ;-)i jakie honorowe miejsce ma, jakby właśnie na niego czekało, gratulacje.
Olimpia - to się nazywa mieć chęć na lody :-) oj czasem to Ci nasi partnerzy mają z nami sporo do przejścia;-) Mam nadzieję, że wiśniowe z Biedronki smakowały. Kiedyś też je jadłam, bardzo smaczne. A niedawno odkryłam lody o smaku mascarpone i owoców leśnych... dla mnie najlepsze jakie dotąd jadłam, pyszne i lekko kwaskowe mmhhh... wiem na pewno,że są w Piotrze i Pawle oraz w Makro .
A jeśli chodzi o jedzonko to kiedyś był temat pierogów z jagodami i jedna z Torunianek (przepraszam ale nie pamiętam która) ich szukała, polecany był Paluszek, widziałam je też w Piotrze i Pawle.
Krakowianko - bardzo się cieszę, że zaczynasz patrzeć w przyszłość. Życzę Ci mocno aby kiedyś pokój Jagódki zamieszkiwała jakaś mała kochana Istotka. A zajęcie się czymś to chyba najlepsze co możesz teraz mieć, więc bardzo dobrze, że macie tę budowę bo to zawsze mnóstwo rzeczy na głowie. Trzymaj się Kochana.
u nas badania na cukier sa zupelnie inne. trzeba przyjsc naczczo i krew jest pobierana 3 razy co godzine. pierwszy raz naczczo, potem trzeba lutnac w mig glukoze, a pozniej w dokladnym odstepie co godzina. z tego jest wynik, podobno bardzo dokladny. myslalam, ze wszedzie tak wyglada:-(, ale jak widze, co kraj to obyczaj...
Jeśli o glukozę chodzi to ja miałam być "bezwzględnia na czczo". Ostatni posiłek o 18 poprzedniego dnia... Nawet w laboratorium pytały babki 2 razy czy napewno jestem na czczo, bo inaczej to badanie nie ma sensu...

Wczoraj gin mi tłumaczył, że na czczo wykonuje się krzywą glikemii i wówczas potrzebne jest pobranie krwi i określenie poziomu glukozy co najmniej 2 razy, a my teraz powinnyśmy zrobić test obciążenia glukozą, który jest innym badaniem.
Jednak nie chcę się medycznie wypowiadać bo nie mam ku temu podstaw, wiem tylko,że nie zamierzam narzekać, że nie muszę na czczo glukozy pić :-D
Aga_sto co do zakupu - to sądzę, że umknął nam w natłoku maili więc się nie przejmuj. Jeśli dużo podróżujecie to na pewno się przyda.

Miłego dzionka, ja wracam do łóżeczka z książką pod pachą i herbatką w drugiej ręce.
 
Co do glukozy to rzeczywiście należy być na czczo inaczej wynik może wyjść zafałszowany. Tak było w moim przypadku w poniedziałek, gdzie w niedziele jadłam po 22 . Na czczo wynik miałam 106 a norma to 90 w Niemczech. Byłam już w lekkim strachu ale po 60 minutach i 2 x po 30 spadek miałam idealny więc powtórzyłam badanie na czczo we wtorek nie jedząc już nic w poniedziałek wieczorem. Wówczas mój wynik wynosił 60 :) Także rzeczywiście nie należy nic jeść po czasie wskazanym przez dany szpital / klinikę aby nie było takich galimatiasów jak u mnie :)
 
reklama
Witam się z rana :-)

Tak pięknie swieci sloneczko w Toruniu że chyba po sniadanku wybiorę się na spacer bo nie wiadomo jak długo utrzyma sie taka pogoda.

Krakowianko- z całego serca ci zycze żeby w pokoju dla Jagódki zamieszkał jak najszybciej kochany mały szkrab.

Tak jak Lencja również mam zjeśc lekkie śnaidanko przez wypiciem gluzkozy i napewno tak zrobię :-)
 
Do góry