reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Witam

wszystkie dziewczyny, jeżeli nie macie nic przeciwko temu chciałabym do Was dołączyć, a trafiłam tu na forum bo szukałam na czym polega badanie to z glukozą.jestem w 20 tyg ciąży, termin mam na 12 albo 18 czerwca, można dołączyć:-)?
witaj Tacjana - ja też jestem zainteresowana tym tematem. Wczoraj się dowiedziałam, że mam zrobić test na 50g. Jeżeli dobrze sobie przypominam to Tau coś pisała na ten temat, trzeba pogrzebać na forum :)
 
reklama
Madziumba, właśnie coś już znalazłam, dziewczyny pisały , ze trzeba czekać potem godzinę albo dwie, nie wiem czy dam rade tyle bez jedzenia. a jeszcze lekarz powiedzial mi, ze trzy dni wczesniej trzeba zachowywac normalna diete jaka prowadzic cala ciaze , zeby nie zmylic wyników,


 
Ponoc dobry jest Urosept i Furaginum.
Nie mialam takich problemow wiec nie weim.

Martusiu! Rozmawiałam ze swoja lekarką w spr. zażywania furaginum gdyby mi coś wyskoczyło, a ona na to, że pod żadnym pozorem nie można go stosować w ciąży...

Tacjana! Witaj i rozgość się :-)

Sylwia! Ja zmieniłam lekarkę...może wyda to się Wam głupie, ale nie dlatego ze popełniła jakiś błąd lub cus w tym rodzaju ale dlatego, że wychodząc po wizycie czułam niepokój, zdenerwowanie, czy aby wszystko ok....myslałam sobie.."a może nie powiedziała mi całej prawdy?" najsilniej poczułam to jak robiła mi badanie przezierności karkowej...wynik wyszedł ok i w normie...jednak pani zasugerowała ze mogę zrobić dodtkowe badania z krwi w kierunku chorób genetycznych (i tu nadal wszystko w jest w porządku) powiedziała że jednak nawet to badanie nie da mi 100% pewności..odpowiedziałam że nie chcę dodatkowych badań..i dam sobie z tym spokój...ona wtedy "no nawet gdyby dziecko miało zespół downa to nie powód żeby usuwać ciążę"...i wtedy zamarłam...zaczęłam zadawać sobie tysiące pytań, nie mogłam spać...poszłam na konsultację do innej lekarki...ona mnie zbadała, uspokoiła że wynik jak najbardziej w normie, dziecko piękne i nie ma się czym martwić...że gdyby zauważyła coś niepokojącego to napewno zaleciłaby mi dodatkowe badania i nie ukrywała prawdy....kamień spadł mi z serca...postanowiłam na koleją wizyte iść do nowej lekarki...i nie żałuję

Moja dzidzia dzisiaj spokojniutka i nie czuje ruchów...szkoda bo tak fajowo było wczoraj.:-)

Pozdrawiam caly wateczek. Gonia
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, ja tylko na moment :-) Gratuluję wszystkich chłopaków i dziewczynek. Chore - wracajcie do zdrowia i nie dajcie się żadnym chrobom. Nowe - witam na naszym forum ;-)

Dziś rano miałam badanie na obciązenie glukozą. Złe nie było, ale czułam się fatalnie. Mam nadzieję, że wynik będzie ok i nie trzeba bedzie robić drugiego badania.

O 16:00 mam USG - będziemy zaglądac miedzy nóżki. Trzymajcie kciuki, żeby tym razem się udało zobaczyć :-p Zajrzę na chwilę i dam wam znać, jak wrócę.

A potem - pakowanie, ostatnie sprzątanie i w drogę :happy: Jedziemy na tydzień w góry. Będę tu zagladać,a le pewnie niezbyt często bo jest plan na wypoczynek na świeżym powietrzu.

A teraz zmykam do kosmetyczki :))))
 
Tacjana -witam serdecznie

chocoblok,malutenka-GRATULUJE CÓRECZEK

A ja kiedyś często miewałam zapalenie pęcherza i leczyłam sie tak: gruby szal owijałam wokół nerek i ciągle piłam bardzo gorącą cherbatke w dużych ilościach po 1 dniu takiej kuracji przechodziło -ale gorącej cherbatki piłam naprawde dużo i to po 3 szklanki naraz tak co 30 min.:tak::tak::tak:
 
Tau bardzo dziękuję za informację:biggrin2: . Mam nadzieję, że uda mi się to wypić bo na samą myśl robi mi się dziwnie .
 
Tau muszę powiedzieć, że zazdroszczę Tobie że masz to już za sobą. Ja robię sobie codziennie zastrzyk w brzuch i to znoszę ale jak pomyślę , że mam wypić tą glukozę to ...... niedobrze mi.
Odkąd pamiętam to leki w płynie tak na mnie działały ;)
 
Kluseczko, zagladaj tu czesciej bo juz sie zaczynalam martwic. Ostatnio w ogole nie bylo Cie widac :-(.
Tau dziekuje za troske;-) U mnie ok tylko jestem strasznie zmeczona. Staram sie zrobic wszystko przed weekendem zeby nie zostawiac komus mojej pracy a kociolek mamy niezly. Dzisiaj czuje sie jakbym mogla polozyc sie na biurku i usnac.

Madziumba- a dlaczego musisz sie lu kazego dnia w brzuszek???

Anny- Kasia do zobaczenia jutro:tak:
 
reklama
Dzieki andzia111 za przywitanie:-), mam jeszcze pytanie co do tej glukozy, może Tau bedziesz wiedziała, napisał mi ze glukoza 75 , czy to znaczy ze roztwór będzie mocniejszy tzn,. bardziej słodki, czy mozna to popijac wodą?
lubie slodycze, ale boje zeby mnie nie zemdliło i wiecie, co...



 
Do góry