reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Hej Dziewczynki. Och ja dzis sobie pospalam do 10 i moja Mayeczka tez. Nie moge uwierzyc ze tak dlugo mi dala poleniuchowac :tak:

Co do tych mieszkan w UK to ja sie zgodze. Niedlugo czeka nas zakup domu i juz sie boje tych wszystkich inspekcji aby wiedziec czy cos co wybierzemy nie jest zawilgociale :no:

W kazdym razie znajomy kupl nowiutkie mieszkanko, i ma ze wszystkim problemy. Wilgoc, okna zle osadzone, pekajace sciany i to wszystko po 6 miesiacach oddania mieszkan do uzytku. Niby sa tam ludzie co naprawiaja td i tp za darmo ale nowe mieszkanie i tyle problemow. Przeciez ten budynek sie chyba zawali za pare lat jak po pol roku sie takie rzeczy dzieja.
 
reklama
No to witaj w klubie :D
Do dr Antepowicz chodzi jeszcze Kluseczka i ja tez :D. i tez planujemy rodzic w Rotundzie.Moze sie spotkamy na porodowce.... a moze wczesniej nam sie uda :D, albo na rozowych zakupach....pozdrawiam.

Byłoby fajnie jakbyśmy wszystkie trzy się w tym samym czasie spotkały na porodówce:-D:-D:-D Wcześniej - czemu nie!
Apropos lekarza - czy wy robicie jakieś dodatkowe badania krwi albo moczu w Medicusie? Bo ja miałam robione tylko raz, w szpitalu, miesiąc temu i tak na dobrą sprawę to nic nie wiem. Podobno jakby były złe, to dzwonią. Do mnie nie dzwonili, to chyba są dobre. Ale mieć tylko raz w ciąży takie badania to chyba nie najlepiej, co?



Kluseczka - a gdzie Ty dokładnie mieszkasz? Chodzi mi o to czy w naszej dzielnicy są jakieś mieszkania, które nie byłyby zimne lub zagrzybione. Bo coś mi sie wydaje , że tylko w nowym budownictwie takie znajdę, niestety:sorry:
Zeby mieszkanie nie bylo zimne ani zagrzybione to musialoby miec centralne ogrzewanie na np. gaz. My mielismy take 2 x i naprawde nie bylo z tym problemu. Teraz mam elektryczne ale wlasciwie nie placimy za prad takze grzejnik jest non stop wlaczony, a jak za cieplo to jest otwarte okno i jest cieplo i sucho :D
W Medicusie robilam tylko toksoplazmoze i mam zamiar je powtorzyc i dolozyc cytomegalie.A wizyte w szpitalu mam dopiero w poniedzilek i tam mi zrobia reszte.
w

Annya ja mieszkam miedzy Croke parkiem a Mountkoy Square. A nie wiem czy w Irlandii sa takie mieszkania.

Co do spotkania przed porodowka to ja jestem za:)

Tricolor- wytrwalosci zycze!
Ja tez jestem za. :D
 
wczoraj nie zdążyłam nic skrobnąć po wizycie więc spieszę donieść teraz....pani doktor powiedziała że wszystko jest ok...pomierzyła główkę, brzuszek i kość udową...obwód główki odpowiada 16t5d, brzuszka 16 t a kości udowej 18t1d...czy to normalne ze rozbieżność jest ponad 2 tygodniowa między nóżką a brzuszkiem??? doczytałam się tego po powrocie i jak zwykle myślę na ten temat mimo iż lekarz mówi 'jest OK'.....no taka głupia jestem i nic nie poradze.....co do płci to jeszcze nie widać....doktor mówiła że podejrzewa dziewczynkę ale nie jest pewna, więc spróbuje zajrzeć tam jeszcze raz za miesiąc....pytałam też o ruchy i dowiedziałam się że jeszcze za wcześnie i NAPEWNO będę je czuła za 4 tyg...więc odpuszczam sobie nasłuchiwanie

teraz lece po zakupy bo nie mam nic na sniadanie...a dopiero otworzyłam oczęta jakby ktoś pytał:-)

miłego dzionka buziaki Gonia
 
wczoraj nie zdążyłam nic skrobnąć po wizycie więc spieszę donieść teraz....pani doktor powiedziała że wszystko jest ok...pomierzyła główkę, brzuszek i kość udową...obwód główki odpowiada 16t5d, brzuszka 16 t a kości udowej 18t1d...czy to normalne ze rozbieżność jest ponad 2 tygodniowa między nóżką a brzuszkiem??? doczytałam się tego po powrocie i jak zwykle myślę na ten temat mimo iż lekarz mówi 'jest OK'.....no taka głupia jestem i nic nie poradze.....co do płci to jeszcze nie widać....doktor mówiła że podejrzewa dziewczynkę ale nie jest pewna, więc spróbuje zajrzeć tam jeszcze raz za miesiąc....pytałam też o ruchy i dowiedziałam się że jeszcze za wcześnie i NAPEWNO będę je czuła za 4 tyg...więc odpuszczam sobie nasłuchiwanie

teraz lece po zakupy bo nie mam nic na sniadanie...a dopiero otworzyłam oczęta jakby ktoś pytał:-)

miłego dzionka buziaki Gonia

Nie martw się, rozbieżności sa możliwe, wszystko zależy gdzie pani doktor uzna, że już zaczyna się noga a gdzie główka - błędy w pomiarach są normalne. poza tym może ci się trafi długonoga córa:).
U mnie dzidziuś ma wieksza główke niż nóżkę i śmieję się że córa po tatcie bedzie miała dużą głowę:)
 
Dzien dobry :tak:

Dzis ostatni dzien w Irlandii, za miesiac dopiero wroce ;-)
Idziemy zaraz na spacerek i po sklepach pochodzic :tak:

Jak wrocimy to juz tylko pakowanko mi zostalo ;-)

Dzidzia wczoraj wieczorkiem i w nocy tak szalala ze spac nie dala :-)
 
Dzien dobry,

ja dzisiaj jestem zupelnie niewyspana, mowie Wam jak nie urok to sraczka:wściekła/y:. Od tygodnia kuruje grype w domu, a wczoraj jak na zlosc zaczal mnie jeszcze nie wiadomo dlaczego bolec zab. Sek w tym, ze wszystkie zeby mam wyleczone i zdrowe, wiec sie zastanawiam, co to za cholera:wściekła/y:. Nie moglam zasnac prawie cala noc, moze spalam 4 godziny. Dzisiaj na razie spokoj.

Na nerki rzeczywiscie trzeba uwazac i to nie tylko w ciazy. Ja mialam czeste nawrcajace zapalenie pecherza moczowego, na szczescie ostatni raz jakies 7 lat temu i od tego czasu cisza, mam nadzieje, ze m i sie nie odnowi w ciazy:no:
 
Ostatnia edycja:
Podobno rozbieżności rzędu +/- 2 tygodnie są normą przy USG.

Jeśli chodzi o wyprawkę dla Maluszka, to ja poczyniłam pierwsze kroki 2 tygodnie temu, kiedy to dowiedziałam się, że pod serduszkiem noszę małego Boryska :happy:
Kupiłam na wyprzedaży 2 pary spodenek (jedne w komplecie z bluzą), bo były przecenione o 50% :-)
Wczoraj znowu zakupiłam troszkę ciuszków i tak powoli zbieram ekwipunek :-)
Trochę się obawiałam, bo jednak przesądy siedzą człowiekowi mocno w głowie. Ale z drugiej strony nie wyrobilibyśmy finansowo czekając z zakupami do maja, czy początku czerwca. A odkładanie kasy się u nas niestety nie sprawdza.
Czeka nas zmiana naszego wielofunkcyjnego pokoju na sypialnię z częścią dla Dziecka. Na samo to trzeba będzie wywalić kilka tysięcy. Do tego trwający remont, który też pochłania kaskę...
Dlatego kupuję co się da już teraz, korzystam z wyprzedaży i może dzięki temu nasz budżet rodzinny nie zazna wielkiego kryzysu :-p
 
Hej mamuski :)

Ja jakos nie moge sie zmusic zeby cos zrobic w domku dzisiaj- mam strasznego lenia.

Cypisia- ja tez mam obawy ale jednoczesnie mysle ze mozemy nie zdazyc z tym wszystkim na koniec.

Aga29- zmykaj do lozeczka

Martusia- fajnie Ci ztym wyjazdem do Polski na pewno bedziesz rozpieszczana :)

Kasiu - ja moge w kazdy weekend- chociazby w nastepna sobote bo w niedziele przyjezdza szwagierka :)Dajcie tylko propozycje.

Co do mieszkan to nowe czy stare czy nawet te z centralnym ogrzewaniem mi sie zadne tu nie sprawdzilo zeby nie bylo wilgoci- no a tu nie dlugo trzeba bedzie szukac nowego.
 
Witam serdecznie!
Cypisia - przesądy przesądami, ale to na prawdę męczące przepychać się z wielkim brzuchem między półkami:-) A poza tym teraz są fajne wyprzedaże a w maju czy czerwcu to chyba raczej będzie po. Ja kupuję co jakiś czas po kilka ciuszków ( wydałam może na nie 20 euro a mam już chyba wszystko na początek z ubranek ) i nie odczuwam tego tak finansowo.
Ponadto wolę się zabezpieczyć, gdyby na przykład moja niunia się spieszyła bardzo do nas i mogłabym nie zdążyć przed porodem. Albo bardzo źle bym się czuła pod koniec ciąży. Różnie to może być. Zrobiłam sobie spis rzeczy, które trzeba kupić ( strasznie tego dużo :szok: ) i kosmetyki czy sprzęt typu podgrzewacze i inne mam wybrane i jak przyjdzie czas to kupię później, albo mój mąż kupi. Już nawet wózek wybraliśmy. Ale z takimi większymi zakupami to sie wstrzymam jeszcze.
A propos - myślałyście może już nad łóżeczkiem? Bo my cały czas się zastanawiamy czy zdecydować się na tradycyjne czy na turystyczne. Co o tym myślicie?
 
reklama
Do góry