reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Pomocy!!! Chcialam sie zapytac jak to jest z waszymi bolami w podbrzuszu. Mnie do tej pory bolalo tylko kilka razy dziennie i to tak jak w czasie miesiaczki. Od wczoraj jednak boli mnie brzuszek non stop i chociaz bol nie jest mocny to troche uciazliwy i zaczynam sie martwic. Przypomina to bol janikow lub jakbym siusiu przetrzymala. Czy was tez boli brzuszek caly czas?

BUUUUUUU:-(
 
reklama
kluseczkas ja teraz bóli nie mam żadnych, ale to dlatego, że po mierszej ciązy macica dobrze przygotowana..ale w pierwszej ciazy towarzyszyły mi non stop, dostałąm na nie duphaston.

ja dziewczyny staram was się podczytywac..no ale w związku z zmianą pracy mam mniej czasu..jeszcze jestem w starej pracy i douczam, a od grudnia już w nowej. Bardzo się stresuje, aczkolwiek mój przyszły szef dobrze zareagował na ciąże i mam nadzieje, że będzie dobrze
 
króliczek, beata 1980 Nie dziwie sie wam, ze sie boicie powiedziec. Wiem, co przezywa kobieta po poronieniu i jeszcze to cale zamieszanie z rodzina. Teraz po raz drugi najblizszym osobom to tak czy siak powiedzialam :tak: moim rodzicom i najblizszym przyjaciolom z ktorymi sie spotykamy co kilka dni. Za to im kategorycznie zakazalam mowic komukolwiek o ciazy hehe. Niemal widzialam jak moja mama sie "skreca" podczas rozmowy przez telefon, bo chcialaby sie pochwalic babci, ale wytrzymala i nie powiedziala.

Mama za to powiedziala przedziwna rzecz: u niej w ogrodzie zakwitly biale kwiaty (nie pamietam nazwy) co o tej porze roku nie kwitna. Jej psiapsiola stwierdzila, ze to oznacza jakies wydarzenie w rodzinie, niewinne wydarzenie... hmm az mnie ciarki przechodza (kolezanka mamy nic nie wie... chyba)

Jutro ide na nastepna wizyta i sie bardzo boje o czy jest ok. Jesli tak to raczej zarzadam zaswiadczenia o ciazy, aby powiedziec szefowi.

Serdecznie was pozdrawiam sloneczka
 
Pomocy!!! Chcialam sie zapytac jak to jest z waszymi bolami w podbrzuszu. Mnie do tej pory bolalo tylko kilka razy dziennie i to tak jak w czasie miesiaczki. Od wczoraj jednak boli mnie brzuszek non stop i chociaz bol nie jest mocny to troche uciazliwy i zaczynam sie martwic. Przypomina to bol janikow lub jakbym siusiu przetrzymala. Czy was tez boli brzuszek caly czas?

BUUUUUUU:-(
dokładnie taki ból jak piszesz miałam dwa dni non stop, teraz tylko czasami ,ale myslę że jego nasilenie to już sprawa indywidualna, pewnie każdy organizm jest inaczej zaprograowany:blink:
 
Witam Drogie Panie :-) wczorajsza wizyta u ginekologa zaowocowała kolejnymi receptami :p i w koncu mam wyznaczony termin na pierwsze usg, ale dopiero na 21.11 już sie nie mogę doczekać kiedy to nastapi i kiedy bede mogla zobaczyc na wlasne oczy maleństwo :-) jestem w 6 tyg. i termin usg jest chyba odpowiedni, czy moze za wczesnie?
Jeszcze bardziej wrazliwe zrobily sie moje piersi i czuje lekkie wojaże w zołądku oby bez zadnych toaletowych wizyt :-p
dziama myślę, że termin usg masz wyznaczony z bezpiecznym zapasem, co cię uchroni przed pójściem zbyt szybko i dodatkowymi nerwami jak nie zobaczysz za pierwszym razem serduszka, będziesz po 8 tygodniu więc już wszystko powinno być widać. Nie życzę ci żebyś przeżywała co ja teraz, czekając na kolejne usg jak na wyrok po beznamiętnym stwierdzeniu pani :angry:doktor , że są dwie możliwości:albo wykształci się serduszko bo ciąża jest źle policzona i jeszcze jest na to czas albo się nie wykształci i pójdę na zabieg.
marg-mr moi rodzice już od dawna czekają na wnuki więc na pewno puściliby newsa dalej:tak:
 
Dziewczyny dziekuje wam strasznie mnie pocieszylyscie. Moze dzidzia po prostu rosnie- nie plamie i biore progesteron wiec mam nadzieje ze wszystko bedzie ok jednak troche sie boje powtorki z poprzedniego razu.

ell- strasznie sie ciesze ze nowy szef ok przyjal ciaze. No i powodszenia w nowej pracy.

My mielismy nie mowic nikomu az do 12 tyg. Po ostatnim badaniu postanowillismy powiedziec rodzicom a moj kochany mezus nie ytrzymal i napisal rowniez do naszych przyjaciol. Troche bylam na niego zla chociaz wiem ze oni nikomu nie powiedza ale tak sie strasznie cieszyl tym ostatnim \USG jak dziecko ktore dostalo ukochany prezent na gwiazdke i chce sie wszystkim pochwalic.
 
Króliczek, postaraj się nie martwić...chociaz wiem że to niełatwe, ale pomysl że maleństwu to nie pomoże. Ja miałam usg w 6 tyg chyba i myslałam, że usłyszę serduszko a tu malutki pecherzyk, lekarz stwierdził że nawet nie ma co zdjęcia robic. Ale nie serwował mi strasznych wieści tylko od razu powiedział "Ojej, jaka malutka ciąża, przeciez to dopiero 3 tydzień" tzn 3 tydzień po zapłodnieniu chyba....więc wszystkie kalkulatorki pokazuja mi 8 tydzień 5 dzień teraz, ale wiem, że dzidzius sie późno począł a każdy tydzień teraz to naprawde ogromna różnica. jestem w związku z tym troche skołowana, tzn jak sobie czytam kalendarz na 8 tydzień to juz sa fajne rzeczy, rączki, nóżki, oczka, a ja tak naprawdę nie wiem, w jakim "wieku" jest mój szkrabek :happy:
Catmate trzymam kciuki w niegościnnej Szwecji...ja mam we wtorek pierwsza wizyte u połoznej
 
MałaM Nie Przejmuj sie ze nic nie bylo widac. Na pierwszej wizycie bylam w polowie 6 tyg i lekarz nie stwierdzil bicia serduszka, ale dostalam zdjecie z pecherzykiem. Tydzien pozniej zaczelam plamic i szybko pojechalismy do lekarza i na ekranie wyraznie bylo widac bijace serduszko, a wzrost byl okreslony na 6.6mm :tak:
Nie martw sie na zapas. Trzymam kciuki ;-)
 
AnsiaM bardzo się cieszę że z maluszkiem wszystko dobrze i że tak ładnie rośnie:-)

Wesolutka jeżeli chodzi o badania na cytomegalie to lekarze rzadko ją zalecają nawet po poronieniu Jest do dla mnie dziwne bo jest to przyczyna wielu poronień, tak samo jak toxoplazma, chlamydia, ureoplazma, mykoplazma, zespół antyfosfolipidowy, posiew z szyjki, same badania hormonów itd
Wiele tych badań dlatego też lekarze ich nie zalecają jedynie morfologia i mocz bo tampte nie są refundowane a troszkę kosztują

Kluseczka mam nadzieję, że dziś troszkę się byczysz i wypoczywasz
Co do twoich bóli to pewnie macica się rozsrasta, wiezadła naciągają i boli
Tymbardziej jeżeli czujesz ból po bokach to nie ma powodu do strachu

Beata1980 ja też już mam brzuszek zaokrąglony, spodnie to ledwo dopinam więc chodze z rozpiętym guzikiem a w domu to koniecznie dresik:-)
Na wagę jak wchodzę to waże tyle samo co przed ciąża a brzuszek krąglutki się zrobił, ale bardzo się cieszę z tego powodu
Chyba niebawem będę musiała pomyśleć o jakiś spodniach z golfem

ell
cieszę się że trafiłaś na wyrozumiałego szefa, tylko nie denerwuj się za dużo i wypoczywaj

margo trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę napewno będzie wszystko dobrze
a co do kwiatka to napewno to dobry znak:tak:

Króliczku wszystko będzie dobrze;-)

Wszystkie niewymienione mamusie pozdrawiam serdecznie;-)
 
reklama
KluseczkaS mnie podobnie bolal brzuch gdzies jak bylam w pierwszych tygodniach jak mialam dostac okres w dole brzucha chyba jajniki teraz tez czasami ale nie tak mocno poboli mnie na chwile takie klucie ale nie boli mnie bez przerwy.Ja znow mam taki problem ze jak dluzej pochodze to mnie tak jakby cos ciaglow dole brzucha jakbym za chwile miala urodzic jakby cos tam uciskalo.Z moja Wiki tez tak mialam tylko gdzies od 5 m.troche to jest uciazliwe bo nawet z mala nie moge wyjsc na dluzszy spacer zaraz musze gdzies na chwile przysiasc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry