reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

isia Ogórki kiszone to codziennie bezwzględnie:-D ważne, żeby mocno kwaśne były!!
dilajla jak pomyślałam co ty przeszłaś to jakoś udało mi się spokojniej podejść do czekania. Skoro mówisz, że pozytywne nastawienie robi cuda to postaram się przetłumaczyć mojej fasolce, że ma mi pokazać piękne serduszko w sobotęi tyle.:tak:
 
reklama
Króliczek ja również pocieszam sie tym co napisała blondynkapoznan .Z wielkosciami u mnie bylo tak:4tyg i 5d od ost.mies.-sam pusty pecherzyk, 6tyg i 3d od OM-4mm zarodek, 8tyg i 3d odOM-8mm zarodek a według USG wyszło ze to 6tyd i 3 d.Wtedy gin stwierdziła ze dziecko za mało urosło i trzeba usunac. Bardzo sie martwie,nie moge zasnac,budze sie w nocy i znowu nie moge zasnac.Ale mam głeboka nadzieje ze z moim malenstwem jes dobrze i nikt mi tej nadziei nie odbierze. Wczoraj nawet wymiotowałam pierwszy raz :-Dsmażyłam mieso na spagetti i mnie strasznie zemdliło.W pierwszej ciazy nie miałam wogole mdłosci.Mam tylko nadzieje ze to nie z nerwów. Jak dobrze ze jestescie i ze u Was wszystko w porzadku!
catmate poczytałam trochę, to nie jest tak że każda fasolka jest identyczna, są przedziały wielkości, nie każda tak samo szybko rośnie. Twoja lekarka :no:coś mi się nie podoba, bardzo mechaniczne podejście, a przecież ciężarna też człowiek.
Koniecznie się skonsultuj z innym lekarzem.Ja też się tak stresuję jak ty ale postanowiłam posłuchać dilajli i się uspokoić, fasolce spokój do normalnego rozwoju na pewno sie przyda:-) A to że mogę z wami tutaj popisaćjest bezcenne, bo nikt nas tak nie zrozumie jak my same siebie nawzajem, tym bardziej że raczej dopóki nie jest wszystko ok to nikomu nie mówimy i zostajemy z tym strachem same.
 
Ostatnia edycja:
trzymam kciuki za wasze fasolki
pamiętajcie tylko jedno, jeżeli was coś nie pokoi jeżeli chodzi o podejście lekarza to sprawdzcie co powie inny lekarz
Lekarze to też ludzie, rutyna nieraz ich gubi a ich diagnozy czasem są mylne
Moja kolezanka jest w Irlandii i w szpitalu lekarz powiedział jej na poczatku ciazy że pęcherzyk jest pusty i że dzis zrobią jej zabieg, ale ona nie chciała wierzyć że coś jest nie tak i opuściła szpital i poszła do innego lekarza zobaczyć co on powie Okazało się że fasolka rozwija się prawidłowo i jest zarodek
A teraz ma ślicznego synka bo już urodziła, dlatego czasem lepiej sprawdzić co powie inny lekarz bo widać że i takie przypadki się zdarzają
 
króliczek,dilaila dziekuje Wam za wsparcie.Własnie szukam innego lekarza,chciałam polaka ale nie dało rady bo ma wszystkie najbliższe terminy zajete.Teraz to juz szukam obojetnie jakiego aby tylko innego.Tamtej juz wogole nie ufam.Szwedzi maja chyba wogole inne podejscie do ciazy.Moze dlatego ze aborcja jest tutaj legalna.
 
catmate w Irlandii jest podobnie do 12 tyg zachowują się jakby ciaży nie było ja nawet ciśnienia jeszcze nie miałam badanego nie mówiac juz o badaniu krwi
USG miałam tylko dlatego ze mam 2 poronienia za sobą a tak to usg pierwsze robi się po 15 tyg miedzy 15 a 20tyg ciazy czasem jest to tylko to jedno usg a nieraz sa 2
Kolejna dziwną rzeczą jest to że oni nie badajątu ginekologicznie, więc nie powiedzą ci ze skraca ci sie szyjka albo ze jest rozwarcie
O upławach musisz sama powiedziec jakie one sa to wtedy cos tam ci mogą zapisac, ale ogólnie do ciązy podchodzą bardzo lajtowo na wielkim luzie
Jest to dziwne dla nas Polek ale jakoś rodzą się tu dzieci bo przeciez u nich rodzinach to zazwyczaj trójka dzieci to standard
Ja jakby co też mam Pl lekarza ale 90km od nas i ceny tez maja kosmiczne w dodatku jakos ja do nich nie mam zaufania, uważam że żaden dobry lekarz, który jest dobry w Pl nie przyjedzie do Irlandii na zarobek bo wystarczy ze otworzy prywatna praktykę w pl i zarabia tez bardzo dobrze
Ja już tyle sie nasłuchałam o Pl lekarzach w Irlandii ze jakos nie mam zamiaru narazie sie do nich wybierać
 
dilajla - to było straszne co napisałaś o tej swojej koleżance. Aż mnie dreszcz przeszedł dosłownie. Jak można coś takiego stwierdzić?? Myślę że jeśli lekarz wydaje taką diagnozę - powinien to jeszcze skonsultować i upewnić się u innych lekarzy az, zeby miec pewność...
Masakra.
Ale dobrze że wszystko zakończyło się dobrze :-)
 
Jeszcze półtorej godzinki i ide do lekarza na pierwszą wizytę. Trzymajcie za nas kciuki babeczki:tak:
 
reklama
Do góry