reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

isia22 no podejście mają tam faktycznie nieco przerażające:no: jak tak czytam wypowiedzi dziewczyn z zagranicy to zaczynam doceniać naszą służbę zdrowia. Fakt, że korzystam z usług prywatnych lekarzy, ale pomimo wszystko, zwłaszcza ciąża jest tu traktowana poważniej.
Co do kwasu foliowego to ja bym na Twoim miejscu nawet i teraz zaczęła go brać, na pewno nie zaszkodzi. W końcu zaleca się stosować go do końca I trymestru a to jeszcze trochę..

dilajla ja też czytałam, że problemy wątrobowe pojawiają się raczej w późniejszym etapie ciąży, nie martw się na zapas, będzie dobrze:tak:

Pozdrawiam wszystkie czerwcóweczki:-)
 
reklama
Witam wszystkich.Ja jestem 2 dni po wizycie u gina termin wychdzi mi na 1 czerwca wiec mam szanse byc pierwsza,to moja druga dzidzia moja coreczka ma 14 m.,pierwsza ciaza byla dla mnie niezapomnianym przezyciem wiec szybko chcialam drugie,praktycznie udalo sie za pierwszym razem az bylam zdziwiona bo z Wiki staralismy sie pare miesiecy,no ale cieszymy sie bardzo Usg robie w tym tygodniu to sie okaze co i jak,najwazniejsze aby baby bylo zdrowe no i oczywiscie my mamusie.Pozdrawiam goraco wszystkie dziewczyny...
 
Co do tych lekarzy to prawda ja mieszkam w Canadzie i tutaj tak samo przez pierwszemiesiace to badaja tylko cisnienie,mnie przez prawie cala ciaze bolal brzuch i gin bez badania stwierdzil ze to zapalenie pecherza dopiero jak pojechalam do polskina 2 m,,to poszlamprywatnie i po zbadaniu okazalo sie ze mam nadrzerke.Dopiero po urodzeniu malej robilam cytologie i wyszlo ze to zeczywiscie nadrzerka.Przez cala ciaze robione sa tylko 2 usg no ale co zrobic co kraj to obyczaj
 
Wyglada na to ze tylko w Polsce na prawde przejmuje sie ciaza. Jak plamisz to klada Cie do szpitala na obserwaje a tutaj powiedza ze to norma i wysla do domu.

Isia biegnij do apteki po kwas foliowy- folic acid- jest bez receoty a na pewno nie zaszkodzi.
 
catmate
wydaje mi sie ze od miesiaczki.Mi na usg ciaza wyszla mlodsza o jakies 7-10 dni niz myslalam ze jest.Bylam w 6tc i bylo puste jajo plodowe myslalam ze bedzie czekac mnie zabieg a 7 dni pozniej juz byla 11mm fasolka i serduszko:-)
Fasolki bardzo szybko rosna niektore potrzebuja wiecej czasu.Wiec glowa do gory;-)
właśnie wróciłam z usg, teoretycznie 8 tydzień ale nie ma serca jeszcze i lekarka mówi że za parę dni zonaczymy bo może ciąża jest młodsza niż nam się wydaje, więc pocieszam sie twoim przykładem choć nie wiem jak do soboty wytrzymam, już cztery noce przed tym badaniem nie spałam. Moja fasolka w ciągu dwóch ostatnich tygodni urosła z 0,35 do 0,53 cm - czy ktoś się orientuje jakie wymiary w jakim tygodniu powinna mieć?
 
Dzięki dilajla, sprawdziłm na tej stronie i ewidentnie wychodzi że ok. 10 dni mniej ma moja fasolka niż myślałam, ale czytałam na forum że to się innym dziewczynom też zdarzyło, jakoś muszę dotrwać do soboty.Straszne te nerwy. Może mi ktoś na sen coś doradzi? Melisę spożywam w ilościach hurtowych.
 
Hej, hej dziewczynki:-D

Mogę się do Was dołączyć ????

Dziś ide do gina. Już nie mogę się doczekać .
To moja druga dzidzia a termin wyliczyłam sobie na 3 czerwca.
Pozdrawiam.

króliczek mniej nerwów bo dzidzia to czuje. Spokojnie. Wytrzymasz do tej soboty choć nie wiem jak ja wytrzymam do 17 :30:-D

dilajla świetną stronkę nam tu zapodałaś. dzięki i ja z niej skorzystam.
 
Witam kolejną mamusie
Asiu śliczną masz już córeczkę, ja bym teraz bardzo chciała córeczkę bo synek już jest, ale po moich przejściach to ja się tak naprawdę modlę by dotrwać do końca ciąży bez komplikacji
Pozdrawiam
 
reklama
dilajla mam na imię Ania;-)Ja też chciałam mieć pierwszą córkę i mam moją malutką łobuziarę.Życzę Ci abyś i Ty doczekała się takiej pociechy w domu.
No a teraz to przydałby się chłopak choć jakoś specjalnie nie musi być, może być i dziewczynka.
Gorzej by było jakbym miała samych chłopaków;-)

Z tego co rozumiem to miałaś już chyba nie miłe przejścia ciążowe. Bardzo mi przykro. Oby tym razem się udało. A synek w jakim jest wieku ? Trzymam za Ciebie kciukasy
 
Do góry