reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

reklama
Dziewczyny a czy mogę Was spytać czy lekarz Wam np badal dno macicy w ciazy bo moje wydaje mi się jakoś nisko jak na 24t5d a lekarz mi tego w ogóle nie sprawdza, tylko szyjke.
Ruchy też czuje od niedawna dopiero, najpierw bardzo lekkie a teraz tak bardziej to tylko jak jestem na lezaco jakieś bulgotniecia czy coś w tym stylu. no i głównie to albo właśnie nisko albo z centymetr pod pepkiem, ale nad pepkiem ani razu nie czułam. To moja pierwsza zaawansowana ciążą i nie wiem jak to powinno wszystko wyglądać, brzuch też ma zastoje, rośnie mam wrażenie bardzo wolno, ostatnio prawie wcale no i jest nisko.
 
Ja mam dzis również 24+5, ruchy czuje w dolnej części brzucha, zdecydowanie pod pepkiem, także spokojnie. Jeśli chodzi o brzuch, to mi się wydaje, że rośnie mi odrobinę raz na jakiś czas, nie jest to zauwazalne jakoś znacznie.
Dziewczyny a czy mogę Was spytać czy lekarz Wam np badal dno macicy w ciazy bo moje wydaje mi się jakoś nisko jak na 24t5d a lekarz mi tego w ogóle nie sprawdza, tylko szyjke.
Ruchy też czuje od niedawna dopiero, najpierw bardzo lekkie a teraz tak bardziej to tylko jak jestem na lezaco jakieś bulgotniecia czy coś w tym stylu. no i głównie to albo właśnie nisko albo z centymetr pod pepkiem, ale nad pepkiem ani razu nie czułam. To moja pierwsza zaawansowana ciążą i nie wiem jak to powinno wszystko wyglądać, brzuch też ma zastoje, rośnie mam wrażenie bardzo wolno, ostatnio prawie wcale no i jest nisko.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny a czy mogę Was spytać czy lekarz Wam np badal dno macicy w ciazy bo moje wydaje mi się jakoś nisko jak na 24t5d a lekarz mi tego w ogóle nie sprawdza, tylko szyjke.
Ruchy też czuje od niedawna dopiero, najpierw bardzo lekkie a teraz tak bardziej to tylko jak jestem na lezaco jakieś bulgotniecia czy coś w tym stylu. no i głównie to albo właśnie nisko albo z centymetr pod pepkiem, ale nad pepkiem ani razu nie czułam. To moja pierwsza zaawansowana ciążą i nie wiem jak to powinno wszystko wyglądać, brzuch też ma zastoje, rośnie mam wrażenie bardzo wolno, ostatnio prawie wcale no i jest nisko.
Mi lekarka podczas badania na fotelu naciska po brzuchu i wtedy wydaje mi się sprawdza właśnie dno macicy. Jest jakos na wysokości pepka a u mnie dzie 24+6. Ruchy czuje tylko bardzo nisko, tuż nad spojeniem, do pepka to im jeszcze daleko, a wyżej to już nie wspomne. Moj maluch jest ułożony pleckami do zewnątrz, qiec to co czuje to tylko jakby jego odbicia. Nie ma typowych kopniaków jakie były z córką. W ciągu dnia jak coś robię to nie czuje nic. Dopiero jak sie połoze wieczorem to coś tam fika. Z dnia na dzień jest tego trochę więcej. Lozysko mam na przedniej ścianie co tez mocno tłumi ruchy. A brzuch tez nie rośnie stale jednym tempem i to normalne. Nie masz się czym martwic
 
Dziękuję Wam dziewczyny!🥰 Ja usg będę mieć w czwartek, zobaczę co wyjdzie, bo ostatnio dziecko było o kilka dni mniejsze niż wynikalo z usg w 12 tygodniu, zwłaszcza jego brzuch trochę odbiega, i tak się trochę martwię, mam nadzieję że nie będzie się to pogłębiać.
Ruchy to ja czuje też jak leze, jak chodzę to wcale, tez mam lozysko na przedniej scianie. Ja to w ogóle bardzo słabe ruchy poczułam dopiero w 22tc i nawet nie byłam wtedy pewna czy to to.
 
Ja ruchy poczułam też późno, na początku w 20 tygodniu takie słabiutkie i do tej pory nie są jakieś mega mocne. Łożysko tez mam na przedniej ścianie. A to, ze jest mniejszy to się nie przejmuj, mój jest o tydzień młodszy niż wg om, bo miałam później o tydzień owulacje. Być może też miałaś później owulacje.
Dziękuję Wam dziewczyny![emoji3059] Ja usg będę mieć w czwartek, zobaczę co wyjdzie, bo ostatnio dziecko było o kilka dni mniejsze niż wynikalo z usg w 12 tygodniu, zwłaszcza jego brzuch trochę odbiega, i tak się trochę martwię, mam nadzieję że nie będzie się to pogłębiać.
Ruchy to ja czuje też jak leze, jak chodzę to wcale, tez mam lozysko na przedniej scianie. Ja to w ogóle bardzo słabe ruchy poczułam dopiero w 22tc i nawet nie byłam wtedy pewna czy to to.
 
Dziewczyny a czy mogę Was spytać czy lekarz Wam np badal dno macicy w ciazy bo moje wydaje mi się jakoś nisko jak na 24t5d a lekarz mi tego w ogóle nie sprawdza, tylko szyjke.
Ruchy też czuje od niedawna dopiero, najpierw bardzo lekkie a teraz tak bardziej to tylko jak jestem na lezaco jakieś bulgotniecia czy coś w tym stylu. no i głównie to albo właśnie nisko albo z centymetr pod pepkiem, ale nad pepkiem ani razu nie czułam. To moja pierwsza zaawansowana ciążą i nie wiem jak to powinno wszystko wyglądać, brzuch też ma zastoje, rośnie mam wrażenie bardzo wolno, ostatnio prawie wcale no i jest nisko.
No mamy odwrotny problem:) ja się martwię bo mam dno 2-3palce nad pępkiem 24+3 czyli wlasciwie jak w 28 tyg wg książek...I czasem ruchy czuje wyżej ale tak do pod pępkiem powiedzmy. Lekarz mi bada dno,ostatnio nic nie powiedział ale wizytę mam w przyszły pn i muszę się zapytać czemu to dno tak wysoko. Do pępka dno mialam na połówkowych czyli caly czas do przodu tak jakby, wód nie było za duzo, AFI ok bo zapytałam o to. A dzidzia 3 dnia wieksza niż tydzień ciąży wskazuje(ciąża po ivf więc znam dokladnie daty) ale może to wszystko nie musi być jak w książkach...
 
reklama
Dziewczyny a czy mogę Was spytać czy lekarz Wam np badal dno macicy w ciazy bo moje wydaje mi się jakoś nisko jak na 24t5d a lekarz mi tego w ogóle nie sprawdza, tylko szyjke.
Ruchy też czuje od niedawna dopiero, najpierw bardzo lekkie a teraz tak bardziej to tylko jak jestem na lezaco jakieś bulgotniecia czy coś w tym stylu. no i głównie to albo właśnie nisko albo z centymetr pod pepkiem, ale nad pepkiem ani razu nie czułam. To moja pierwsza zaawansowana ciążą i nie wiem jak to powinno wszystko wyglądać, brzuch też ma zastoje, rośnie mam wrażenie bardzo wolno, ostatnio prawie wcale no i jest nisko.
Lekarz wie co ma badać. Dziecko będzie naciskało na wszystkie narządy, więc nie ma sie co martwić. W późniejszej ciąży będzie kopało wyżej. Ja w pierwszej ciąży też się martwiłam że brzuch mały, że przytyłam tylko 7 kg. Dziecko urodziło się zdrowe także taka natura kobiety. Lepiej się nie zamartwiać a cieszyć ciąża i już za niedługo spotkaniem bobaska.
 
Do góry