reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

To dziwny lekarza ogólnie. Mój serduszko zawsze słucha , tym bardziej że wie co przeszłam. Ja na połówkowych i prenatalnych byłam w szpitalu bo tam mnie skierował, ale jutro też będzie robił połówkowe sam, tak mówił. Mimo to mam z polecenia jeszcze innego lekarza od mojej koleżanki,.która też jest w ciąży i chyba się wybiorę. Mówiła mi, że ten jej ginekolog to taki zapalenie i godzinę robi badanie, ogląda tego dzieciaczków i tłumaczy wszystko, że ona nie ma nawet o co pytać. I co ważne w tych czasach, do jego gabinetu wchodzi się z partnerem więc super. Zastanawiam się czy się nie wybrać dodatkowo właśnie do niego, tym bardziej że chciałabym rodzic w Bydgoszczy.
Może wybierz się do jakiegoś dobrego lekarza dodatkowo, który ma dobre USG i ogólnie ma dobre opinie. Ja wiem, że to są koszty bo sama za wszystko place ale by Cię to uspokoiło. Może zleci dodatkowo badania. Pomyśl o tym, myślę że to ważne.


Byłam dodatkowo w 19 tyg u jednego dodatkoego lekarza ale do niego się trzeba zapisywać co najmniej 2 msc w tył bo jest serio dobry ale on to raczej od wad płodu, więc jeśli chodzi o nierosnaca macice czy hipotrofie to nie wiem. Idę do niego jeszcze raz 13 kwietnia o ile utrzyma się ciąża. Teraz jestem raczej zdana na lekarza prowadzącego, jakbym miała jeszcze raz wybierać pewnie wybrałbym kogoś innego, ale to niestety nigdy nie wiadomo.waczesniej nie znałam żadnego oprócz tych co wypisywali mi tabletki anty ale to się nie przejmowałam kto mi da receptę i chodziłam na pakiet do enel medu który opłacam w pracy ale tam to nawet lekarz nie ma usg w gabinecie to raczej bym nie skorzystała z takiego gina do prowadzenia ciazy ;)
Na kiedy masz termin porodu? Starszy synek ile lat, cieszy się z rodzenstwa?:)
 
reklama
No ale Ty czujesz, ja to prawie nic a nadwagi nie mam wcale, po prostu nie jestem ostatnio jakaś bardzo bardzo szczupła także nie rozumiem co się dzieje, czemu takie utrudnienia u mnie zwłaszcza że jestem panikara i już mam różne myśli że coś nie tak :( ostatnio też dziecko wolniej rośnie, co mnie zmartwilo.
Ją jestem z Łodzi.dobrze że u Ciebie teraz z synkiem wszystko ok. Warto jednak robić takie prenatalne bo zwykły lekarz gin jak widać może wielu rzeczy nie zauważyć, jA jak idę do gin to też podstawowe pomiary FL AC BPD i HC nic w ogóle innego nie ogląda, nawet nie sprawdza ile serce bije...a raz to się nawet zdarzyło że tylko glowke zmierzyl i tyle. A na pomiary proszę już ostatnio żeby mnie kierował do swojej żony, do gabinetu obok, bo ona przynajmniej sprawdza więcej rzeczy i ma ten certyfikat fmf.
JA kolejna wizytę w przyszłym tyg. Zobaczymy co tam wyjdzie.
Mój lekarz prowadzący na ostatnich dwóch wizytach sprawdził tylko cze jest akcja serca oraz potwierdził płeć po raz trzeci. Dodam tylko, że dojeżdżam do niego 50 km.
 
Byłam dodatkowo w 19 tyg u jednego dodatkoego lekarza ale do niego się trzeba zapisywać co najmniej 2 msc w tył bo jest serio dobry ale on to raczej od wad płodu, więc jeśli chodzi o nierosnaca macice czy hipotrofie to nie wiem. Idę do niego jeszcze raz 13 kwietnia o ile utrzyma się ciąża. Teraz jestem raczej zdana na lekarza prowadzącego, jakbym miała jeszcze raz wybierać pewnie wybrałbym kogoś innego, ale to niestety nigdy nie wiadomo.waczesniej nie znałam żadnego oprócz tych co wypisywali mi tabletki anty ale to się nie przejmowałam kto mi da receptę i chodziłam na pakiet do enel medu który opłacam w pracy ale tam to nawet lekarz nie ma usg w gabinecie to raczej bym nie skorzystała z takiego gina do prowadzenia ciazy ;)
Na kiedy masz termin porodu? Starszy synek ile lat, cieszy się z rodzenstwa?:)
Kurcze, to może jak jesteś taka zestresowana to.jedz na izbe, kuszą Cię zbadać. Ja byłam i się uspokoiłam.
Ja mam termin na koniec czerwca. Mój synek w lipcu kończy 7 lat. Mega cieszy się z rodzeństwa, tym bardziej że będzie miał braciszka. Poprzednia ciążę też przeżył na swój sposób, do tej pory jakoś tak niechętnie chodzi na cmentarz w sumie.
 
A mam jeszcze pytanie, czy któraś z Was na cukrzyce ciążowa? Bo ja tak i jestem na insulinie i dieta. Ja mam problem z glukoza na czczo. po posiłku w normie. Ogólnie ciężko mi ogarnąć to jedzenie, zastanawiam się czy iść do.dietetyka. może któraś z Was moglaby podpowiedzieć co i jak?
 
A mam jeszcze pytanie, czy któraś z Was na cukrzyce ciążowa? Bo ja tak i jestem na insulinie i dieta. Ja mam problem z glukoza na czczo. po posiłku w normie. Ogólnie ciężko mi ogarnąć to jedzenie, zastanawiam się czy iść do.dietetyka. może któraś z Was moglaby podpowiedzieć co i jak?
Czesc, ja mam Cc od 11 tygodnia, teraz jestem w 25+4 tc. Cukry na czczo sa tak samo problemem i przez ostatnie dni mialam codziennie powyzej 92, moj doabetolog przepisal mi już insuline. Jesli chcesz sprobowac gotowych diet to u mamy ginekolog jest rozpiska na 2 tyg, na Słodkie mamy też jest jadlospis. Po ilu dniach przekroczenia masz się zgłosić do lekarza?
 
A probowalas zjeść mała kanapke niedługo przed spaniem ? Mi pomogło i cukry na czczo były w normie (tak poleciła mi diabetolog)
A mam jeszcze pytanie, czy któraś z Was na cukrzyce ciążowa? Bo ja tak i jestem na insulinie i dieta. Ja mam problem z glukoza na czczo. po posiłku w normie. Ogólnie ciężko mi ogarnąć to jedzenie, zastanawiam się czy iść do.dietetyka. może któraś z Was moglaby podpowiedzieć co i jak?
 
A probowalas zjeść mała kanapke niedługo przed spaniem ? Mi pomogło i cukry na czczo były w normie (tak poleciła mi diabetolog)
Tak, ja mam rozpisana ilość wymienników o której godzinie itd ale męczy mnie w takim sensie że nie mam w danej chwili ochoty np na cos mlecznego, nie mam rozpisanych konkretów. Tylko np śniadanie to 3 we w tym dwie kromki chleba, później np 2 we w tym jeden mączny itd
 
Czesc, ja mam Cc od 11 tygodnia, teraz jestem w 25+4 tc. Cukry na czczo sa tak samo problemem i przez ostatnie dni mialam codziennie powyzej 92, moj doabetolog przepisal mi już insuline. Jesli chcesz sprobowac gotowych diet to u mamy ginekolog jest rozpiska na 2 tyg, na Słodkie mamy też jest jadlospis. Po ilu dniach przekroczenia masz się zgłosić do lekarza?
Ja na wizycie pierwszej u diabetologa byłam w 20tc, na początek dieta, rozpisana ilość wymienników, dziennie 18 we. To niezłe bo ja na czczo potrafiłam mieć nawet 101 😐 po dwóch tyg miałam kolejną wizytę i wprowadziła mi insulinę. 4jednostki na początek ,jak nie będzie na czczo poniżej 90 to zwiększać o 2 jednostki i teraz daje sobie 10 jednostek od 2 dni i od 2 dni na czczo mam 89 i myślę czy nie nie zrobić sobie dziś 12 żeby bardziej spadło 🤷
Ok, zerkne sobie do mamy ginekolog.
Kompletujecie wyprawkę ? Bo mnie mój narzeczony powstrzymuje, że jeszcze za szybko. Po stracie córki boimy się...
 
reklama
Ja na wizycie pierwszej u diabetologa byłam w 20tc, na początek dieta, rozpisana ilość wymienników, dziennie 18 we. To niezłe bo ja na czczo potrafiłam mieć nawet 101 😐 po dwóch tyg miałam kolejną wizytę i wprowadziła mi insulinę. 4jednostki na początek ,jak nie będzie na czczo poniżej 90 to zwiększać o 2 jednostki i teraz daje sobie 10 jednostek od 2 dni i od 2 dni na czczo mam 89 i myślę czy nie nie zrobić sobie dziś 12 żeby bardziej spadło 🤷
Ok, zerkne sobie do mamy ginekolog.
Kompletujecie wyprawkę ? Bo mnie mój narzeczony powstrzymuje, że jeszcze za szybko. Po stracie córki boimy się...
My mamy wózek ,łóżeczko ,ubranka , pościel ,Bujaczek ,a resztę rzeczy kupimy myślę w kwietniu . Nie możesz myśleć , że coś się złego stanie . Ciesz się obecna ciążą i kompletowaniem wyprawki . Ja chyba przesadziłam w ubrankami 😂 coś wpadnie w oko to pewnie znowu kupie 😂 ale mąż nic nie mówi , więc szaleństwa ciąg dalszy
 
Do góry