reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Ja mam wizyty co 2 tyg praktycznie i na każdej usg ale to prywatnie.


Jeśli mogę zapytać - wizyty tak częste bo tak wolisz czy lekarz widzi ku temu powodu?

Pytam, bo wolałabym aby mój lekarz częściej mnie przyjmował (ze względu na trudna poprzednia ciąże) ale twierdzi, ze póki co jest ok i nie ma potrzeby 🤷🏼‍♀️
 
reklama
Ja mam wizyty co 3 - 4 tygodnie i zawsze mam usg i zlecane różne badania z krwi i moczu. Tylko ze korzystam z opieki prywatnej
 
Do prenatalnych ze względu na fakt że poprzednią ciążę poroniłam a potem złapałam półpaśca i musiałam iść na kontrolę więc przypadkiem wyszło znowu po 2 tyg i tak leci :)
Jeśli mogę zapytać - wizyty tak częste bo tak wolisz czy lekarz widzi ku temu powodu?

Pytam, bo wolałabym aby mój lekarz częściej mnie przyjmował (ze względu na trudna poprzednia ciąże) ale twierdzi, ze póki co jest ok i nie ma potrzeby [emoji2372]
 
Cześć, chcialam sie przywitac, choć czytam was juz od pażdziernika. U mnie na pokladzie 18+5 i wiem, że będzie chłopak. Połówkowe mam 26.01. Prowadzę ciążę w Luxmed u mojego ginekologa i on co wizytę robi tylko takie szybkie USG z pracą serca, ale tych pomiarowych jest tylko 3.
 
Ja mam wizyty co 3 tygodnie, na każdej wykonywane usg - chodzę prywatnie. Dodatkowo mam już za sobą pierwsze prenatalne i połówkowe, które również robilam prywatnie u innego lekarza. :)
 
Hej :) dawno mnie tu nie było...
Dziś zaczynamy 20tc. Dziewczynka potwierdzona już na 100% także synek zachwycony :D
Wizyta raz na 4 tyg ale w tym miesiacu akurat zbiegnie się z połówkowymi więc co 2 :p zawsze jest usg ale ja chodzę prywatnie.
Co.do d3 w ciąży nie ma u Nas jasnych wytycznych, dziś gin mi powiedziała że przez zimę warto jednak 4000, latem kiedy słońca więcej można 2000. Ja z reguły mam niską, poniżej normy więc na pewno zwiększę do 4000j.
 
Hej dziewczyny

Ja mam poród wyznaczony na 26 czerwca. OD początku ciąży jednak pełno stresów.
Nadmienię, ze mam 36 lat i to moja druga ciąza, pierwsza zupełnie przebiegła bez problemów.

Na pierwszej wizycie lekarz stwierdził, ze prawdopodobnie mam nowotwór złośliwy macicy, wiec byliśmy w szoku, u innych lekarzy okazało się , że to mięśniak, no i jest sprawdzany na każdej wizycie i na szczęście nie rośnie.

W grudniu miałam robiony test PAPPAA i kolejne stresy, bo wyszło mi podwyższone ryzyko trisomii 21, białko bardzo obniżone , ale inne parametry w normie, czyli NT jakies 0,9.
W poniedziałek mam amnipunkcje w Warszawie, której sie boje przez tego mięśniaka.
Chcę juz byc po badaniu, dostać wyniki i cieszyć sie ciaza.

\Mam chłopca , marzyłam o dziewczynce, ale juz nawet płec jest mi bardzo obojetna, zeby tylko miec pewnosc ze dzidzius rozwija sie prawidłowo.

Pozdrawiam szczesliwie oczekujace na dzieci mamuski :*


Trzymam kciuki mocno za Ciebie.
Ja miałam amniopunkcję w poprzedniej ciąży, więcej się nastresowałam przed, niż samo badanie trwało, a czekanie na wynik koszmar 🥺😔 współczuję.
Będziesz monitorowana na bierząco podczas pobierania materiału, lekarz zapewne będzie o mięśniaki poinformowany także na pewno wszystko dobrze i sprawnie pójdzie 😊

Ja też mam podwyższone ryzyko 21, ale tym razem się nie zdecydowałam. Usg wyszło super, przezierność ok 1, także odpuściłam. Biochemia mi zawyżyła ryzyko niestety tak jak i w poprzedniej ciąży.
 
reklama
Trzymam kciuki mocno za Ciebie.
Ja miałam amniopunkcję w poprzedniej ciąży, więcej się nastresowałam przed, niż samo badanie trwało, a czekanie na wynik koszmar 🥺😔 współczuję.
Będziesz monitorowana na bierząco podczas pobierania materiału, lekarz zapewne będzie o mięśniaki poinformowany także na pewno wszystko dobrze i sprawnie pójdzie 😊

Ja też mam podwyższone ryzyko 21, ale tym razem się nie zdecydowałam. Usg wyszło super, przezierność ok 1, także odpuściłam. Biochemia mi zawyżyła ryzyko niestety tak jak i w poprzedniej ciąży.
Dziękuje :) Podejrzewam, że mi również zaważyła biochemia niskim białkiem i wiek skoro na USG wszystko było dobrze. No nic zobaczymy co bedzie po, ale jestem dobrej mysli :)
 
Do góry