reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

reklama
Hej, witam sie i ja 😊
podczytuje Was od jakiegos czasu, ale z uwagi na moją trudna historię wolałam się wstrzymać z pisaniem 😉 Jestem po 2 wizycie, 8 t 5 dzien ciazy, dzidzia ma juz 21,5 mm 😄 Na poprzednim usg serduszko bilo dosc wolno, więc czekalam z dusza na ramieniu i na szczęście przyspieszyło 😁 Ciaza wysokiego ryzyka, jestem obstawiona lekami z każdej strony, ale 6 lat temu udalo mi się donosić ciaze z synkiem, wiec mam nadzieje, ze ta pozytywna historia sie powtorzy 😊
Fajnie jest poczytać o Waszych dolegliwościach, nie jestem sama 🙃 mnie mecza koszmarne mdlosci przez całe dnie 😐
 
Hej, ja też poproszę o dopisanie do wątku prywatnego :-) widzę że tu w miarę spore dzieci się rodziły, u mnie córka 3400 i 54 cm a syn 1150 i 37 cm długości :-) jak urodziłam córkę to wydawała mi się mała a syn to już w ogóle ;-)
A synek w którym TC się urodził? Bo kruszynka jak nie wiem😉
 
Hej dziewczyny.
Mam czasem tak bóle, nawet nie wiem czy bole
Takie może kłócie w podbrzuszu, raz na srodku, raz z lewej czy prawej. Nie jest to czeste, ale się pojawia. Też tak macie? Ja nie wiem jak to odroznic od skurczy..
Ja ostatnio nawet pisałam o takich bólach na środku podbrzusza. Trwały trzy dni i teraz zdarza się sporadycznie, jak przyjmę mało dogodną pozycję. Rwania i kłucia po bokach to norma. Te na środku to nie wiem bo w dwóch poprzednich ciążach tego nie miałam. We wtorek wizyta więc też będę wiedziała co i jak.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, będziemy próbować, obawiam się że na razie sama się nie odważe, jak tylko lekarz powiedział że wprowadzamy zastrzyki wiedziałam że będzie z tym kłopot, tak szczerze to wolałabym żeby codziennie mi pobierali krew, dużo mniej nieprzyjemne... Na razie dostałam na 10 dni, po tym czasie mam zrobić badania i zdecyduje czy kontynuujemy czy nie trzeba, jak na razie dostałam je profilaktycznie skoro był problem u trzymaniem i z zajściem w ciążę.
Mam nadzieję, że to kwestia szoku i że z każdym dniem będzie coraz łatwiej [emoji846] jeju jak się cieszę, że są tu osoby które mogą pomóc w każdej sytuacji, dziękuję [emoji8]
To jeszcze jedno pytanko, co z babelkiem powietrza? Aż prosi się żeby go usunąć, ale w internecie pisali żeby jego też wstrzyknąć, już sama nie wiem [emoji19]
Ja jak byłam po laparoskopii jajnika to przed wstrzyknięciem przeciwzakrzepowego "wybijałam" te bąbelki powietrza. Ustawiałam strzykawkę igłą do góry i stukalam w nią póki powietrze nie znalazło się.na samej górze. Potem naciskałam tłok i przesuwałam do.momentu aż całe powietrze zeszło i pojawiła się.kropelka na czubku igły. Nie znosiłam uczucia kiedy powietrze wstrzykiwalam do skóry.
A żeby mniej bolalo to zbierałam fałdkę skóry i wbijalam igłę pod kątem 90 stopni. Wolno wstrzykiwalam , potem to miejsce uciskalam chwilę. Raz lewa strona raz prawa.
A ja siedze i myślę o jutrzejszej wizycie 🤔 denerwuje się bo raz mi delikatnie spadła beta a potem bardzo mocno urosła.. Boję się, że jutro usłyszę, że jeden z bliźniaków obumarł 😢
Stres nie pomoże, może tylko zaszkodzić. Nie mamy na to wpływu, ja wiem, że łatwo się mówi, ale pomyśl o maluchach , że im to też nie pomoże.
Trzymam mocno kciuki za dobre wieści.
Hej, ja też poproszę o dopisanie do wątku prywatnego :-) widzę że tu w miarę spore dzieci się rodziły, u mnie córka 3400 i 54 cm a syn 1150 i 37 cm długości :-) jak urodziłam córkę to wydawała mi się mała a syn to już w ogóle ;-)
O jaki kruszynek!! Wcześniak czy o czasie się urodził?
 
Mam pytanie do mam ktore mają już dzieci. Czy polecacie fotelik ten pierwszy 0-9kg z bazą? Dla córki miałam pożyczony Maxi Cosi City montowany pasem. Teraz jak mam córkę w foteliku do 36 kg na isofix wydaje mi się to bezpieczniejszą opcją. Myślę że szybciej się bedzie montować fotelik w samochodzie, ale czy on się bardzo rusza na bazie? Bo montowany na pasach jednak się przesuwa. Jedyny który miałam montowany oasem i ani drgnął to był Maxi Cosi Tobi 9-13 kg.
 
Ostatnia edycja:
Cześć, też się chciałam nieśmiało przywitać :) U mnie 6tc, ale jestem pełna obaw, bo dwa razy w tym roku miałam straty na wczesnym etapie. Oprócz tego synek 2 latka. Gin już uwidocznił pęcherzyk 4mm na usg w zeszłym tygodniu, beta urosla prawidłowo, więc na razie jest nie najgorzej. Po ostatnim poronieniu lekarz robił mi badania co mogło być powodem i w efekcie muszę brać zastrzyki z heparyną. W przyszły poniedziałek 12.10 idę na kolejną kontrolę i mam nadzieję zobaczyć serduszko...

I jak tam wizyta? Wszystko w porządku?
 
Ja ostatnio nawet pisałam o takich bólach na środku podbrzusza. Trwały trzy dni i teraz zdarza się sporadycznie, jak przyjmę mało dogodną pozycję. Rwania i kłucia po bokach to norma. Te na środku to nie wiem bo w dwóch poprzednich ciążach tego nie miałam. We wtorek wizyta więc też będę wiedziała co i jak.

Ja jak byłam po laparoskopii jajnika to przed wstrzyknięciem przeciwzakrzepowego "wybijałam" te bąbelki powietrza. Ustawiałam strzykawkę igłą do góry i stukalam w nią póki powietrze nie znalazło się.na samej górze. Potem naciskałam tłok i przesuwałam do.momentu aż całe powietrze zeszło i pojawiła się.kropelka na czubku igły. Nie znosiłam uczucia kiedy powietrze wstrzykiwalam do skóry.
A żeby mniej bolalo to zbierałam fałdkę skóry i wbijalam igłę pod kątem 90 stopni. Wolno wstrzykiwalam , potem to miejsce uciskalam chwilę. Raz lewa strona raz prawa.

Stres nie pomoże, może tylko zaszkodzić. Nie mamy na to wpływu, ja wiem, że łatwo się mówi, ale pomyśl o maluchach , że im to też nie pomoże.
Trzymam mocno kciuki za dobre wieści.

O jaki kruszynek!! Wcześniak czy o czasie się urodził?
Na dawce 0.4 (tylko nie pamiętam czy na neoparin czy clexane) jest informacja że nie należy usuwać pęcherzyka powietrza. Ale fakt, czasem wbijanie powietrza przyjemne nie jest

Mam pytanie do mam ktore mają już dzieci. Czy polecacie fotelik ten pierwszy 0-9kg z bazą? Dla córki miałam pożyczony Maxi Cosi City montowany pasem. Teraz jak mam córkę w foteliku do 36 kg na isofix wydaje mi się ro bezpieczniejszą opcją. Myślę że szybciej się bedzie montować fotelik w samochodzie, ale vzy on się bardzo rusza na bazie? Bo montowany na pasach jednak się przesuwa. Jedyny ktory miałam montowany oasem i ani drgnął to był Maxi Cosi Tobi 9-13 kg.
Ja osobiście miałam na pas i następny na bank będzie z isofixem. Ja z córką mega dużo jeździłam od początku, więc wpinanie i wypinanie tego pasa, który w dodatku był na styk dlugosciowo, to była meczarnia. A tak to tylko klik i będzie ;)
 
Teaz niby piszą 10.12, akurat urodziny mojego męża :p ale chyba kupię mu to pod choinkę ;)
Kiedyś kupiłam mężowi jedną grę na imieniny, spytał: co? Zapomniałaś o imieninach i wzięłaś to, co ci dali za darmo? Doceniam, bo chciałem to mieć, ale mogłaś chociaż dorzucic coś, za co zapłaciłaś, batona jakiegoś chociaż.
A ja wtedy wyjotkowo sama kupiłam! :p
 
reklama
Czy ten test wyglada na pozytywny? Czy tylko ja widzę blada kreskę?
 

Załączniki

  • 1E73030C-5B76-4B26-AD93-4997516FCC9F.jpeg
    1E73030C-5B76-4B26-AD93-4997516FCC9F.jpeg
    1,2 MB · Wyświetleń: 91
Do góry