reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Moja córka ma na imię Zuzanna. O imonach malucha jeszcze nie myślę... Nawet mój facet nie wie jeszcze o ciąży...
Czekam do wizyty 13 listopada.
Zauważyłam że dół brzucha zrobił się lekko twardy i napięty. Tak jakby się tam już coś zaczynało dziać.... Za 3 tygodnie pewnie już brzuch będzie widać [emoji85] w pierwszej ciąży juz w 8 tygodniu bylo widac [emoji85]
 
reklama
Moja córka ma na imię Zuzanna. O imonach malucha jeszcze nie myślę... Nawet mój facet nie wie jeszcze o ciąży...
Czekam do wizyty 13 listopada.
Zauważyłam że dół brzucha zrobił się lekko twardy i napięty. Tak jakby się tam już coś zaczynało dziać.... Za 3 tygodnie pewnie już brzuch będzie widać [emoji85] w pierwszej ciąży juz w 8 tygodniu bylo widac [emoji85]
Mi brzuch mocno wywala wieczorami. Jak patrze na siebie w lustrze to jakbym to nie byla ja. takie rubensowskie kształty... Rano na szczescie brzuch sie troche chowa ;) coś czuje że po mnie szybko będzie widać ciążę...
 
Mi tez się nie podoba łączenie imion w rodzinie. Że mama i córka albo że tata i syn No ale każdy lubi coś innego. Mam w rodzinie kuzynkę, która ma tatę i męża o tym samym imieniu. Ile pomyłek w rodzinie przez to jest. Ktoś mówi imię wujka a druga osoba myśli o mężu kuzynki . Wychodzą czasami śmieszne sytuacje 🤦‍♀️
U nas będzie raczej Sara, jeśli będzie córka. Pasuje mi jakoś do mojego syna Oskara 😀 a jak syn to właśnie mój Oskar ma najlepszego kolegę w przedszkolu Kubę, wiec naciska na to imię. Chyba będzie Jakub w razie syna 🤣

ja mam mdłości głównie rano i wieczorem. Męczarnia. Ale nie odbija mi się tak jak wam 😄 dziś głowa pobolewa, nie jakoś mocno ale jednak. Może tez przez pogodę?

Moj tatuś zrobił bigos dla mnie. Ostatnio mu napisałam ze dawno nie jadłam jego bigosu a taka ochotę mam 😍 i wczoraj dostałam dwa słoiki bigosu ❤
To ci dobry tatuś :)
Mnie dziś naszło na ciastka francuskie z jabłkami, więc właśnie się pieką 😍😍 A na obiadek zapiekanka z mieskiem mielonym, warzywami i makaronem. Aż mi ślinka cieknie 😍😍😍
 
Dzień dobry.
Osobiście też mi się nie podoba powtarzanie imion z ojca czy matki..
U nas syn Marcel mi się podoba.. ale narazie nie myślę o tym... Czekam do piątku na drugi wynik bety. Stresa mam jak cholera.
Mnie się zachciało dziś grochowej... Oj będzie się działo małżonek będzie się chował po kątach 😁
 
Moja córka ma na imię Zuzanna. O imonach malucha jeszcze nie myślę... Nawet mój facet nie wie jeszcze o ciąży...
Czekam do wizyty 13 listopada.
Zauważyłam że dół brzucha zrobił się lekko twardy i napięty. Tak jakby się tam już coś zaczynało dziać.... Za 3 tygodnie pewnie już brzuch będzie widać [emoji85] w pierwszej ciąży juz w 8 tygodniu bylo widac [emoji85]
W drugiej ciąży też było szybki widać u mnie brzuch, w 12 tyg już ładnie był zaokrąglony.
Mi brzuch mocno wywala wieczorami. Jak patrze na siebie w lustrze to jakbym to nie byla ja. takie rubensowskie kształty... Rano na szczescie brzuch sie troche chowa ;) coś czuje że po mnie szybko będzie widać ciążę...
A to Twoja pierwsza ciąża? Przepraszam jeśli już pisałaś a ja nie ogarnęłam tego.
Ja w drugiej zanim się dowiedziałam, że w ciąży jestem to też mnie wywalało i dziwiłam się dlaczego spodni nie mogę dopiąć 😂 ja do tego po drugiej ciąży schudłam mocno i jak startowałam z wagi 62 kg tak teraz startuje z 55 kg i raczej długo brzucha nie ukryje 🙈
 
Co do imion, to zastanawiam się jak to jest, że w pewnym momencie 80% społeczeństwa nagle zaczynaja się podobać te same imiony a poprzednia fala popularnych zamiera 😀nie piszę tego złośliwie, bo sama temu ulegam i jeszcze kilka lat temu Pola i Zosia były dla mnie imionami numer jeden, ale teraz odpada. Podobają mi się bardzo Jasie, Stasie i Ignasie ale co drugi znajomi ma dziecko o tym imieniu, a dziewczynki w otoczeniu to głownie Zuzie i Zosie :( Wiem, że może nie powinnam na to zwracać uwagi, ale chyba jednak spróbujemy trochę odejść od tych top10. Jestem ciekawa jak zmienią się preferencje np. za 10 lat :) może do łask wrócą Anny i Katarzyny 😁 ciekawa ta dynamika.


Ahhh i jeszcze dla mnie ważne jest żeby imię pasowało do nazwiska. Nasze jest niezbyt szlachecko brzmiące :D więc wysublimowane imiona odpadają, a szkoda, bo niektóre mi się podobają:p
My pierwszą córkę mieliśmy nazwać Zuzia ale w grupie w żłobku miałam 4.. i w końcu się nie zgodziłam ale 2 córka już musi być Zuzia, a chłopiec to Florian by był:D
 
reklama
Do góry