reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

reklama
Widzę że sporo z Was bada progesteron. Macie takie zlecenie od lekarza czy robicie same z siebie? Wizytę mam w piątek o 12.30 i zaczęłam się zastanawiać czy czekać, aż zleci mi badania czy pójść wcześniej na własną rękę żeby na piątek mieć już wynik i w razie gdyby był kiepsko to żeby od razu coś z tym zrobić... Sama nie wiem, zestresowałam się :/
 
Mi gin kazała jak napisałam sms że mam pozytywny test.
Widzę że sporo z Was bada progesteron. Macie takie zlecenie od lekarza czy robicie same z siebie? Wizytę mam w piątek o 12.30 i zaczęłam się zastanawiać czy czekać, aż zleci mi badania czy pójść wcześniej na własną rękę żeby na piątek mieć już wynik i w razie gdyby był kiepsko to żeby od razu coś z tym zrobić... Sama nie wiem, zestresowałam się :/
O chociaż ktoś jak ja nie ma mdłości. Już po wizycie??
Możesz w ogóle nie mieć mdłości:D ja w 1 ciąży nie miałam teraz póki co też nie mam a zaraz kończę 9 tc
 
Ja jestem obecnie obrażona na moją mamę :p Ona przechodziła ciąże bardzo dobrze, jedynie była śpiąca w drugiej. No i jak ja wspominam, że się źle czuję, to jej reakcja jest "Ale, że dlaczego? Chora jesteś?" "Nie mamo, po prostu ciążowe dolegliwości" "Ale żeby aż się do lóżka kłaść?!"
Nie wiem w jakim ona świecie żyje, że jest zdziwiona, że kobieta w ciąży ma mdłości :D


Pisałaś, że byłaś w LUX Med, masz u nich pakiet? Bo ja mam i oni mi zwracają 70% za wizyty poza LUx Med - tzw Swoboda leczenia. Ja chodzę prywatnie do ginekologa i im faktury wysyłam.

Ja w pracy jeszcze nie powiedziałam, a mam jedną dziewczynę, która bardzo mocno twierdzi, że dzieci nie chce mieć (41 lat). No i dzisiaj mówiła, że w jej otoczeniu same ciężarówki, że tylko te obsrańce się rodzą, co za kobiety chcą wydawać na świat bachory...Ech, a ja tu zaraz bombę zrzucę :D
Ooo nie wiedziałam o tym że Luxmed zwraca aż tyle. Jak pójdę odebrać wyniki to się spytam jak to działa.
 
Ja mam wizytę w czwartek i już dziś łapią mnie czarne myśli ☹️ ostatnio na tym samym etapie zatrzymała mi się ciąga 😔 już się nakręcam że piersi mniej bolą, że lepsze samopoczucie. A jak dostałam rozwolnienia to już panika na całego bo przecież miałam zaparcia od początku. Już popadam w jakaś psychozę 😔
 
Ja po swojej pierwszej wizycie,ale mnie brzuch rozbolał z nerwow przed samym gabinetem, jest serduszko😍termin 12.06 ;) różnica między usg a OM to tylko jeden dzień. Dostałam sporo badań, kolejna wizyta 10 listopada, więc już za 2 tyg i wtedy będziemy rozmawiać o badaniach prenatalnych . Mój gin ma ten certyfikat fmf czy jak to tam, i on robi. Muszę się zastanowić, bo mam złe doświadczenie z Pappa, a on mówi, że same prenatalne bez krwi nie maja największego sensu..

czy wy słuchalyscie serduszka? Mój lekarz powiedział, że nie robi się tego w tak wczesnej ciąży, że nie ma potrzeby, że nie uruchamia się tego dopplera. U mnie dzisiaj 7+2. Zbadał tętno dziecka, widziałam pulsującą kropeczkę :)
 
Widzę że sporo z Was bada progesteron. Macie takie zlecenie od lekarza czy robicie same z siebie? Wizytę mam w piątek o 12.30 i zaczęłam się zastanawiać czy czekać, aż zleci mi badania czy pójść wcześniej na własną rękę żeby na piątek mieć już wynik i w razie gdyby był kiepsko to żeby od razu coś z tym zrobić... Sama nie wiem, zestresowałam się :/
Ja ani w pierwszej, ani w drugiej nie miałam badanego. Mimo że miałam wcześniej poronienie. Nie wiem, czy nikt nie pomyślał o tym, czy po prostu im się zapomniało :)
 
Mój Plodzio też się ma dobrze, ma 5mm i widziałam pulsujące serduszko 😍 Też nie włączał doplera lekarz, ale pulsowało pięknie 😊
Wiek ciąży z USG pokrywa się mniej więcej z tym z OM. Termin z USG wychodzi na 16.06
Dzwonił też do mnie lekarz z wynikami badań z krwi, które robiłam przed weekendem i mówił że wszystko ok. Była beta i progesteron między innymi, nie wiem jaki poziom wyszedł, prowadziłam auto jak dzwonil, ale powiedział że wszystko jest dobrze😊
 
reklama
Ja po swojej pierwszej wizycie,ale mnie brzuch rozbolał z nerwow przed samym gabinetem, jest serduszko😍termin 12.06 ;) różnica między usg a OM to tylko jeden dzień. Dostałam sporo badań, kolejna wizyta 10 listopada, więc już za 2 tyg i wtedy będziemy rozmawiać o badaniach prenatalnych . Mój gin ma ten certyfikat fmf czy jak to tam, i on robi. Muszę się zastanowić, bo mam złe doświadczenie z Pappa, a on mówi, że same prenatalne bez krwi nie maja największego sensu..

czy wy słuchalyscie serduszka? Mój lekarz powiedział, że nie robi się tego w tak wczesnej ciąży, że nie ma potrzeby, że nie uruchamia się tego dopplera. U mnie dzisiaj 7+2. Zbadał tętno dziecka, widziałam pulsującą kropeczkę :)
moja ostatnio włączyła doppler na krótka chwilę , to było 8+1 według om i 7+0 wg USG. Chyba dlatego że widziała że jestem spanikowana i zdenerwowana. Ale wiem, że lekarze róznie do tego podchodzą :)
 
Do góry