reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Olalalaluk ja mam 3.11 i też mi się dłuży chyba jeszcze tak wolno czas mi nigdy nie leciał a przy pracy i 2 d z ieci powinien expresowo. Ja dziewczyny zazdrosne wam tych wszystkich objawów u mnie tyle co kot napłakał i z dnia na dzień coraz bardziej schizuje
No to chyba nie jedynie późny termin nas łączy, ale i brak objawów😐 u mnie poza bolesnymi piersiami (i to też momentami w ogóle tego nie czuję) w zasadzie nic🤷‍♀️
Może jedynie parę żywieniowych zachcianek🤔 wieczorkiem pochłonęłam śledzika na raz, chociaż w ogóle nie lubię śledzi🤣

Ja dzisiaj w ogole jestem zeschizowana, bo dziwnie kłuje i ciągnie mnie pod żebrami, raz z jednej strony, raz z drugiej. W pracy niestety muszę trochę dźwigać i obawiam się, że to przez to😭
 
reklama
Gratuluję! :) Czyli jednak warto było pójść wcześniej :) teraz wizyta za tydzien, znowu czekanie, ale miejmy nadzieję że szybko zleci :)
Słuchajcie !!! Jest pęcherzyk żółtkowy z echem zarodka!!! [emoji3590] Wg usg 5 t i 6 dni, ale lekarz i tak podał ten sam termin na 20.06 mimo, ze tak mi tez wylicza jak mam 5 tyg 2 dni z okresu [emoji2368]Właśnie kurczę tego nie rozumiem, czyli ciąża ma 5 i 6, czy 5 i 2 [emoji848]Lekarz tez raz tak powiedział, raz tak.. Na serduszko jeszcze za wcześnie, dzidziuś ma 1 mm [emoji4]

Jeśli chodzi o bóle brzucha, to powiedział, ze to przez progesteron, żeby się nie przejmować.. także dziewczyny musimy się rozluźnić i przeczekać [emoji846]
Dziewczyny, a może by założyć wątek z wizytami? Żeby każda miała swój post z listą wizyt i datami i mogła edytować jak będzie dochodzić nowa wizyta, byłoby się łatwiej zorientować ile z nas w aktualnym dniu ma wizytę itp.
Albo żeby pisać posty z datami i dopisywać nicki z godzinami, tak żeby było dokładnie widać że np. jutro są też wizyty o takiej i takiej godzinie dla tej i tamtej dziewczyny.
Przyznam że całkiem sporo nas tu jest i czas się już gubię ile w danym dniu jest wizyt, czy są to wizyt pierwsze czy któreś kolejne itp...
 
Super! Swietna wiadomosc ! Gratulacje :)
Słuchajcie !!! Jest pęcherzyk żółtkowy z echem zarodka!!! ❤ Wg usg 5 t i 6 dni, ale lekarz i tak podał ten sam termin na 20.06 mimo, ze tak mi tez wylicza jak mam 5 tyg 2 dni z okresu 🤷‍♀️Właśnie kurczę tego nie rozumiem, czyli ciąża ma 5 i 6, czy 5 i 2 🤔Lekarz tez raz tak powiedział, raz tak.. Na serduszko jeszcze za wcześnie, dzidziuś ma 1 mm 😊

Jeśli chodzi o bóle brzucha, to powiedział, ze to przez progesteron, żeby się nie przejmować.. także dziewczyny musimy się rozluźnić i przeczekać 🙂
 
Gratuluję! :) Czyli jednak warto było pójść wcześniej :) teraz wizyta za tydzien, znowu czekanie, ale miejmy nadzieję że szybko zleci :)Dziewczyny, a może by założyć wątek z wizytami? Żeby każda miała swój post z listą wizyt i datami i mogła edytować jak będzie dochodzić nowa wizyta, byłoby się łatwiej zorientować ile z nas w aktualnym dniu ma wizytę itp.
Albo żeby pisać posty z datami i dopisywać nicki z godzinami, tak żeby było dokładnie widać że np. jutro są też wizyty o takiej i takiej godzinie dla tej i tamtej dziewczyny.
Przyznam że całkiem sporo nas tu jest i czas się już gubię ile w danym dniu jest wizyt, czy są to wizyt pierwsze czy któreś kolejne itp...

Tak, tez się zgadzam, trzeba założyć niedługo ten wątek prywatny, ze wszystkimi informacjami co, kto, kiedy, bo ciężko się połapać, mniej więcej kojarzę, ale ciężko wszystkich spamiętać bo dużo nas tu jest 😊
 
Znazłam takie normy

Wynik pomiaru CRL jest uzależniony od wieku ciąży i jego normy prezentują się następująco:

  1. CRL w 5. tygodniu ciąży: 2 mm
  2. CRL w 6. tygodniu ciąży: 4 mm
  3. CRL w 7. tygodniu ciąży: 7-13 mm
  4. CRL w 8. tygodniu ciąży: 14-20 mm
  5. CRL w 9. tygodniu ciąży: 20-30 mm
  6. CRL w 10. tygodniu ciąży: 31-42 mm
  7. CRL w 11. tygodniu ciąży: ~50 mm
  8. CRL w 12. tygodniu ciąży: ~60 mm
  9. CRL w 13. tygodniu ciąży: 65-78 mm
  10. CRL w 14. tygodniu ciąży: 80-105 mm
  11. CRL w 15. tygodniu ciąży: 100-115 mm
  12. CRL w 16. tygodniu ciąży: 115-120 mm
  13. CRL w 17. tygodniu ciąży: 120-130 mm
  14. CRL w 18. tygodniu ciąży: 130-140 mm
  15. CRL w 19. tygodniu ciąży: ~140 mm
  16. CRL w 20. tygodniu ciąży: 140-150 mm
więcej info na Link do: Pomiar CRL, czyli jak rośnie dziecko w brzuchu mamy

Mam jeszcze pytanie, taki rozmiar zarodka jest prawidłowy ?
 
Dzień dobry ☺️ nie wiem czy dobrze robię ,ale nie puszczam dzieci do szkoły. Pokolei zamykaja u nas w szkole klasy na kwarantannie bo nauczyciele się zarażają. Jakby nas zamknęli - mój mąż jest kierowcą. Młodsza córka też dużo chorowala do 5 r ż byle co i duszności miala.Do tego ojciec po chemii niby już jest dobrze bo to jakiś czas temu było ale byle co to zaraz łapie i trochę się boimy.
Wczoraj mieliśmy gości siostrzenica moja przyjechala ze swoją gwiazda 3 miesięczną ale ja wynosilam , wybujalam. Niedługo nasze takie będą 😍🥰❤️♥️
 
Dzień dobry ☺ nie wiem czy dobrze robię ,ale nie puszczam dzieci do szkoły. Pokolei zamykaja u nas w szkole klasy na kwarantannie bo nauczyciele się zarażają. Jakby nas zamknęli - mój mąż jest kierowcą. Młodsza córka też dużo chorowala do 5 r ż byle co i duszności miala.Do tego ojciec po chemii niby już jest dobrze bo to jakiś czas temu było ale byle co to zaraz łapie i trochę się boimy.
Wczoraj mieliśmy gości siostrzenica moja przyjechala ze swoją gwiazda 3 miesięczną ale ja wynosilam , wybujalam. Niedługo nasze takie będą 😍🥰❤♥
Ta sytuacja ze szkołami to jeden wielki burdel. Licea i technika pozamykane, przynajmniej częściowo, Ale podstawowki działają normalnie - trochę bez sensu...

Ja wróciłam z ostatniej nocki przed zwolnieniem, weszłam do łazienki żeby sie przebrać i zaczęło mnie tak targać, że ledwo co kibelka dobiegłam. A że po nocy nie mam czym wymiotować, to tak mnie poszarpalo, że aż się popłakałam :( zjem lekkie śniadanie i wypije herbatę z imbirem, może trochę puści...
 
reklama
Do góry