reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Ja wiem ze lekarz prywatnie moze wpisac wskazanie do cc, ale jesli ten lekarz nie pracuje w szpitalu to szpital moze odrzucic takie wskazanie. Ostatnio bylam na webinarium odnosnie cc i szpitale odrzucaja takie wskazania.np jednej dziewczynie lekarz wypisal, ze ma wskazanie bo w 1 ciazy zatrzymala sie akcja porodowa i ze jest strach ze teraz tez tak bedzie i kazdy szpital podobno taka argumentacje odrzuca... Dziewczyna chyba zadawala pytanie czy to zgodne z prawem, nikt jej nie odpowiedzial ale wiadomo ze ze szpitalem sie nie wygra. Odpowiedzieli jednak na pytanie kogos innego kto zapytal ogolnie czy szpital moze odrzucic wskazanie i okazalo sie ze tak, jak najbardziej moze.
No chyba ze lekarz sam wykonuje cc i daje wskazanie albo jest ordynatorem i ma cos do powiedzenia w szpitalu wtedy wiadomo sam swojego zaswiadczenia nie odrzuci...
Ja osobiscie nie wiem czy wole cc czy naturalnie, w obu przypadkach sa rozne ryzyka, na pewno po naturalnym sie szybciej dochodzi do siebie, no ale jest stres tez czy sie akcja nie zatrzyma, czy tetno nie zacznie spadac. Ja mam mieszane uczucia ale na webinarium wlasnie tym na ktore sie podlaczylam mega odradzali cc no chyba ze nie ma innego wyjscia.
Ja w sumie nawet nie wiem jeszcze jak sie dziecko ulozy, na razie mam dopiero 31+5 i moze sie jeszcze przekrecic. No i musze kontrolowac tez ta niedomykalnosc wiec pewnie jeszcze kilka razy bede miec usg :(
 
reklama
Ale są takie wskazania których szpital nie może zignorować, np. ułożenie miednicowe, czy uszkodzony wzrok matki etc.
A akurat tłumaczenie że wskazaniem do cc jest zatrzymanie akcji porodowej przy pierwszym dziecku to nie jest żaden argument bo każdy poród jest inny.
Ja wiem ze lekarz prywatnie moze wpisac wskazanie do cc, ale jesli ten lekarz nie pracuje w szpitalu to szpital moze odrzucic takie wskazanie. Ostatnio bylam na webinarium odnosnie cc i szpitale odrzucaja takie wskazania.np jednej dziewczynie lekarz wypisal, ze ma wskazanie bo w 1 ciazy zatrzymala sie akcja porodowa i ze jest strach ze teraz tez tak bedzie i kazdy szpital podobno taka argumentacje odrzuca... Dziewczyna chyba zadawala pytanie czy to zgodne z prawem, nikt jej nie odpowiedzial ale wiadomo ze ze szpitalem sie nie wygra. Odpowiedzieli jednak na pytanie kogos innego kto zapytal ogolnie czy szpital moze odrzucic wskazanie i okazalo sie ze tak, jak najbardziej moze.
No chyba ze lekarz sam wykonuje cc i daje wskazanie albo jest ordynatorem i ma cos do powiedzenia w szpitalu wtedy wiadomo sam swojego zaswiadczenia nie odrzuci...
Ja osobiscie nie wiem czy wole cc czy naturalnie, w obu przypadkach sa rozne ryzyka, na pewno po naturalnym sie szybciej dochodzi do siebie, no ale jest stres tez czy sie akcja nie zatrzyma, czy tetno nie zacznie spadac. Ja mam mieszane uczucia ale na webinarium wlasnie tym na ktore sie podlaczylam mega odradzali cc no chyba ze nie ma innego wyjscia.
Ja w sumie nawet nie wiem jeszcze jak sie dziecko ulozy, na razie mam dopiero 31+5 i moze sie jeszcze przekrecic. No i musze kontrolowac tez ta niedomykalnosc wiec pewnie jeszcze kilka razy bede miec usg :(
 
A czy poród mozna zaplanowac, w sensie cc/sn? Do tej pory myslalam, ze to lekarz decyduje i jak kaze tak ma byc. Chyba musza byc wskazania do cc typu ulozenie miednicowe, duze dziecko, czy sie myle? Cesarek na zyczenie raczej nie ma, ale jesli sa powazne wskazania do cc to sn raczej chyba tez nie pozwola. Czy sie myle? Ja sie nastawiam ze zrobie tak jak mi lekarz powie,nie wiem co wole bo i tu i tu sa plusy i minusy... na razie martwie sie tylko czy dziecko bedzie zdrowe. Walizki jeszcze nie mam do szpitala, ale ja na 29 czerwca mam termin dopiero i juz odlicza tygodnie, chcialabym juz wiedziec co bedzie.
Czy orientujecie sie, czy gdyby akcja porodowa sie nie zaczela do 40 tyg to mozna prosic o wywolanie? Nie wyobrazam sobie przenosic ciazy, dluzszy stres, mozliwosc zawalenia lozyska itp. Takze mam nadzieje co najwyzej tego 29 urodzic..
Położna mi mówiła, że jeśli nie urodzę wcześniej to od 41 tyg można bez skierowania stawić sie z szpitalu na wywolanie.

Z ta walizką to nie przenośnia. Mam w okolicy 2 szpitale. W jednym trzeba zabrać praktycznie wszystko dla dziecka. Wiec nie wiem czy nie wezmę tutaj średniej na kółkach. Natomiast w tym drugim dla dziecka wystarczą chusteczki nawilżane i ubranko na wyjście, resztę zapewnia szpital, tutaj pewnie wystarczylaby kabinówka
 
Ja wiem ze lekarz prywatnie moze wpisac wskazanie do cc, ale jesli ten lekarz nie pracuje w szpitalu to szpital moze odrzucic takie wskazanie. Ostatnio bylam na webinarium odnosnie cc i szpitale odrzucaja takie wskazania.np jednej dziewczynie lekarz wypisal, ze ma wskazanie bo w 1 ciazy zatrzymala sie akcja porodowa i ze jest strach ze teraz tez tak bedzie i kazdy szpital podobno taka argumentacje odrzuca... Dziewczyna chyba zadawala pytanie czy to zgodne z prawem, nikt jej nie odpowiedzial ale wiadomo ze ze szpitalem sie nie wygra. Odpowiedzieli jednak na pytanie kogos innego kto zapytal ogolnie czy szpital moze odrzucic wskazanie i okazalo sie ze tak, jak najbardziej moze.
No chyba ze lekarz sam wykonuje cc i daje wskazanie albo jest ordynatorem i ma cos do powiedzenia w szpitalu wtedy wiadomo sam swojego zaswiadczenia nie odrzuci...
Ja osobiscie nie wiem czy wole cc czy naturalnie, w obu przypadkach sa rozne ryzyka, na pewno po naturalnym sie szybciej dochodzi do siebie, no ale jest stres tez czy sie akcja nie zatrzyma, czy tetno nie zacznie spadac. Ja mam mieszane uczucia ale na webinarium wlasnie tym na ktore sie podlaczylam mega odradzali cc no chyba ze nie ma innego wyjscia.
Ja w sumie nawet nie wiem jeszcze jak sie dziecko ulozy, na razie mam dopiero 31+5 i moze sie jeszcze przekrecic. No i musze kontrolowac tez ta niedomykalnosc wiec pewnie jeszcze kilka razy bede miec usg :(
Generalnie ostateczna decyzja i tak należy do lekarza który będzie miał akurat dyżur, jeśli zacznie się akcja porodowa. Ale jak np masz zaplanowane cc bo twój gin pracuje w szpitalu i umawia cie ze sam ci je zrobi, to nie powinno być problemów w takim wypadku. A jak trafisz na wrednego lekarza to nawet z nieodpowiednim ułożeniem dziecka moze ci kazać rodzić sn, bo tacy tez sie niestety trafiają :(
 
Weź nie strasz [emoji33]
Generalnie ostateczna decyzja i tak należy do lekarza który będzie miał akurat dyżur, jeśli zacznie się akcja porodowa. Ale jak np masz zaplanowane cc bo twój gin pracuje w szpitalu i umawia cie ze sam ci je zrobi, to nie powinno być problemów w takim wypadku. A jak trafisz na wrednego lekarza to nawet z nieodpowiednim ułożeniem dziecka moze ci kazać rodzić sn, bo tacy tez sie niestety trafiają :(
 
Weź nie strasz [emoji33]
Aga, no nie mów że nie leżysz o takich historiach.... Jak lekarze debile, zmuszają kobiety do porodów sn... a boje sie ze w zapach covida tacy będą pozwalać sobie na jeszcze więcej, bo pacjentka jest sama i nie ma kto o nią walczyc :(
Wiadomo ze to są skrajne przypadki, no ale też się zdarzają :(
 
Aga, no nie mów że nie leżysz o takich historiach.... Jak lekarze debile, zmuszają kobiety do porodów sn... a boje sie ze w zapach covida tacy będą pozwalać sobie na jeszcze więcej, bo pacjentka jest sama i nie ma kto o nią walczyc :(
Wiadomo ze to są skrajne przypadki, no ale też się zdarzają :(
Tylko w przypadku pierworodki czytalam że nie ma takiej możliwości żeby rodzic sn przy ułożeniu miednicowym 🤔 Jeśli to kolejny poród to faktycznie mogą kazać rodzic sn zamiast cc
 
Tylko w przypadku pierworodki czytalam że nie ma takiej możliwości żeby rodzic sn przy ułożeniu miednicowym 🤔 Jeśli to kolejny poród to faktycznie mogą kazać rodzic sn
Ja tam nie wnikałam :p chodzi o sam fakt ze możesz trafić na konowała który bez względu na wskazania do cc każe ci rodzić naturalnie.. takie skrajne przypadki ale też się zdarzają niestety
 
O takich sytuacjach słyszałam nie raz ale wystraszyłaś mnie tym ułożeniem nieprawidłowym bo wiem tak jak @Mała.czarna mówi że u pierworódki konieczne powinno być cc [emoji85]
Ja tam nie wnikałam [emoji14] chodzi o sam fakt ze możesz trafić na konowała który bez względu na wskazania do cc każe ci rodzić naturalnie.. takie skrajne przypadki ale też się zdarzają niestety
 
reklama
Dobra to ja jednak chyba zdecyduje sie na szpital w ktorym pracuje moj lekarz, moze on bedzie mial cos tam do powiedzenia, bo rzeczywiscie jaja odchodza w tych szpitalach i jak trafie do jakiegos z ulicy to kto wie co odwala jeszcze przy covidzie :/
Jakbym miala miec cc sprobuje sie z lekarzem umowic na termin, ale teraz nie wiem bo dziecko sie kreci i np juz na ost usg mial 3 polozenia - poprzeczne miednicowe i glowkowe podczas 20 min usg... No ale i tak 13 maja ide znow ze wzgledu na ta wade zastawki i juz sie boje co tam wyjdzie...
 
Do góry