reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2021

Ja niestety jem dużo. Mam coraz większe mdłości-dzisiaj całodzienne. Udało m isie zapisz do endokrynologa na czwartek. Ciekawe co powie, jutro zrobię w lab pakiet tarczycowy.
 
reklama
Z mojego doświadczenia my kobiety naprawdę wiele możemy znieść. Zrobiłam dużo badań jestem teraz na lekach na dużych dawkach większych jak ostatnio. Jestem koło 9 tc i nie mam objawów. Jedynie piersi przy dotyku troszkę bolą i jestem głodna ciągle a tak to nic więcej.. W pon. wizyta i też nie wiem czego się spodziewać ale co ma być to będzie nic nie zmienię... Też sie boję ale chyba tylko spokój nas uratuje... Nie czytaj internetu bo to już całkiem człowiekowi w głowie miesza...
U mnie podobnie, ból piersi tylko przy dotyku (mam rozmiar 70A 😂), głód i czasem mnie skręca w żołądku. Ostatnio jak myje zęby to mi wszystko do góry podchodzi :/
 
Ja jestem w 10tyg i też nie mam apetytu. Jak już to chleb z dżemem truskawkowym... Schudłam od początku ciąży już prawie 5 kg😫 a należę do osób bardzo szczupłych...wyglądam okropnie. W dodatku pod serduchem mam bliźniaki. Lekarz powiedział, że zaraz przyjdzie uczucie głodu i mam być spokojna🙂
Ja też jestem szczupła ważę 48 kg teraz A jestem dość wysoka więc pewnie mam to samo. Właśnie wiem,że boróweczka jest malutka to może dużo nie potrzebuje 🙂 Teraz oprócz tego muszę leżeć bo skraca mi się szyjka macicy to może bez ruchu trochę uda mi się przytyć 😉
 
Ja niestety jem dużo. Mam coraz większe mdłości-dzisiaj całodzienne. Udało m isie zapisz do endokrynologa na czwartek. Ciekawe co powie, jutro zrobię w lab pakiet tarczycowy.
Też mam problemy z tarczycą biorę euthyrox 0,75 mg połówkę. Tylko u mnie w drugą stronę że jeść nie mogę i zawsze tak miałam.
 
A mnie zastanawia czemu na jednej piersi mam mega dużo żył, które bardzo widać, a na drugiej praktycznie wcale 🤷🏻‍♀️
 
Cześć dziewczyny jestem prawie w 9 tygodniu ciąży i dalej brak apetytu. Mdli mnie dalej na niektóre produkty. Nie wiem czy nie jem za mało i czy to nie zaszkodzi dziecku, ale po prostu nie mogę. Najbardziej to smakują mi takie neutralne rzeczy i przekąski np. Maca lub sucharki. Warzywa jem na siłę i mięso też.
ja dokładnie tak miałam w ciąży z synkiem.. cały czas miałam przy sobie chrupki kukurydziane bo tylko one mi podchodziły. Dwa miesiące nawet herbaty puc nie mogła bo mnie jej smak mdlił, potem minęło i nadrobiłam ;) przyznaje cieszę się ze teraz nie mam mdłości.. naprawdę co ciąże to inaczej się czuje :)
 
Ja mam jutro wizytę. O 8.30. Także też trzymajcie kciuki. Mam niestety złe przeczucia ale nie nakręcam się.
Mam do Was pytanie. Czy któraś z Was bądź ktoś w rodzinie jest radcą prawnym? Pani z zusu uważa, że jeśli rodze w czerwcu, umowa kończy mi się ostatniego dnia sierpnia to mogę wrócić do pracy 1 września po 2 miesiącach od porodu. I dodatkowo ZUS bd wypłacał mi zasiłek.
 
reklama
Zależy mi na powrocie bo po 1 bd miała nianie, po 2 to jest max 4-5 h dziennie poza domem. Jeśli nie wrócę to stracę pracę całkowicie.
 
Do góry