reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

A to świnie z tych pracodawców :/
No świnie... zwłaszcza że płacą tylko pierwsze 30 dni, potem i tak płaci ZUS więc to nie z ich kasy. Aaa, na koniec najlepsze. Jakby mi się skończyła w międzyczasie umowa i przesłanym pod ZUS, to miałabym płacone od całości

Ja tak miałam z antygenem HBS. Wyszedł mi dodatni, miałam to zapisane na okładce karty ciąży, córka po narodzinach dostała immunoglobulinę i dopiero mogłam ją nakarmić. Miałam się zgłosić do Poradni Chorób Zakaźnych jak skończę karmić celem leczenia. W szpitalu powtórzyli badania i keszcze szereg innych które mogły wykazać zakażenie - wszystko wyszło negatywnie. Diagnoza - błąd pierwszego laboratorium. A jest to renomowana placówka w moim mieście.
Teraz też robiłam antygen i wyszedł negatywny.
Zawsze warto powtórzyć w innym labie w takim wypadku

:))))) nie uwierzysz :)))) Nie wpadłam wczesniej na to :)))) Jezu, poważnie! Idę w następnym tygodniu do innego :))
Nie wierzę, że jestem takim debilem :p
Miałam co to samo doradzić, ale widzę że już wiesz co robić :p

Jejku dziewczyny ile wy piszecie 😂 wracałam z pracy i znalazlam sobie pare tematów na które chciałam odpowiedzieć.. poszlam na zebranie i wychodząc nie pamiętałam co mialam napisać 😂
No trudno.
Jutro wielki dzień 😍 zobacze pierwszy raz Juniora ❤ to bedzie 6t3d według OM. Trzymajcie kciuki za moje maleństwo 🥰
Dlatego ja zawsze cytuje, potem czytam jeszcze raz i odpisuje 🤣🤣🤣 powodzenia jutro :)
 
reklama
Ja też pracuje w telekomie ale całkiem inaczej to wyglada. Ma l4 dostaje 100% średniej wypłaty z roku. I do tego się wlicza prowizja jak najbardziej. Jedyna kasa, która w to nie wchodzi to konkursy wendorskie. Reszta wszystko się liczy :)
to moja pierwsza ciąża. Nie wiem jak mi to policza. Babka od kredytu o który bedziemu sie starać mowi, ze premie sie wliczaja i można je wykazac. To osobny przelew co miesiąc. Zobaczymy jak to będzie
 
@roki_1991 jak pracodawca ma pow. 20 pracowników to dalej on placi :)
Nie prawda ;) zawsze powyżej 30 dni płaci ZUS :) owszem, dostajesz przelew od pracodawcy, ale on sobie to potrąca ze składek które odprowadza do zusu. Czyli de facto idzie to z pieniędzy zusu ;) jeśli np pracodawca ma zapłacić składki w wysokości 10 000zl A wypłacił komuś zasiłek w wysokości 2000 zł to płaci do zusu tylko 8 000 ;) więc idzie z kasy zusu
 
No świnie... zwłaszcza że płacą tylko pierwsze 30 dni, potem i tak płaci ZUS więc to nie z ich kasy. Aaa, na koniec najlepsze. Jakby mi się skończyła w międzyczasie umowa i przesłanym pod ZUS, to miałabym płacone od całości


Zawsze warto powtórzyć w innym labie w takim wypadku


Miałam co to samo doradzić, ale widzę że już wiesz co robić :p


Dlatego ja zawsze cytuje, potem czytam jeszcze raz i odpisuje 🤣🤣🤣 powodzenia jutro :)
Haha dobry patent 😂 na pewno skorzystam
 
Nie prawda ;) zawsze powyżej 30 dni płaci ZUS :) owszem, dostajesz przelew od pracodawcy, ale on sobie to potrąca ze składek które odprowadza do zusu. Czyli de facto idzie to z pieniędzy zusu ;) jeśli np pracodawca ma zapłacić składki w wysokości 10 000zl A wypłacił komuś zasiłek w wysokości 2000 zł to płaci do zusu tylko 8 000 ;) więc idzie z kasy zusu
No ale to w interesie pracodawcy jest rozliczyć się z zusem :) Niestety teraz jak ktoś ma dostać bezpośrednio z zusu sa problemy i dziewczyny czekaja miesiącami na pieniądze:(
 
reklama
Co do szczepień to ja się zaszczepiłam na grypę, krztusiec również. Lekarze i naukowcy zalecają je, szczególnie kobietom w ciąży w zdecydowanej większości i choć wiem ze nie każdy w to wierzy, mimo ze ich skuteczność i bezpieczeństwo są poparte badaniami, to ja wierzę bardziej niż internetowym guru.

Surowych ryb bym nie jadła, toksoplazmoza to świństwo.
Ach z tymi naukowcami i lekarzami to tak do końca bezgranicznie bym im nie ufała. 😂 ;)

Jestem zakochana hihi :p
Piękny malutki człowieczek 🤗
Kurde, te premie to bardzo ślisko temat, bo zależy jak pracodawca ma zapisane w regulaminie. Ale teoretycznie, jeśli dostajesz to normalnie do wypłaty A nie pod stołem, to zasada jest taka - jeżeli premia nie jest wypłacana pracownikowi w momencie gdy jet na l4, to powinna się wliczac do podstawy z której obliczaja l4. Czyli teoretycznie powinnaś mieć wtedy liczone l4 razem z premiami które dostałaś w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ale mój pracodawca zrobił jakiś taki przekręt że ta premia niby jest od obrotu i coś tam, i że niby się nie wlicza..... więc zależeć może od pracodawcy, choć moim zdaniem to głupie, bo pracodawca nie może robić pracownikom gorzej niż przewiduje kodeks pracy, A w tym wypadku to ewidentnie na szkodę pracownika
U mnie też niby kwota na jaką sie umawialam ale wciągnięta jest w to premia. Także jak mnie nie ma w.pracy bo np.l4 to dostaje podstawę bez premii czyli niepełną stawkę , wkurza mnie takie kombinowanie bo potem to ja jestem stratna.
Jejku dziewczyny ile wy piszecie 😂 wracałam z pracy i znalazlam sobie pare tematów na które chciałam odpowiedzieć.. poszlam na zebranie i wychodząc nie pamiętałam co mialam napisać 😂
No trudno.
Jutro wielki dzień 😍 zobacze pierwszy raz Juniora ❤ to bedzie 6t3d według OM. Trzymajcie kciuki za moje maleństwo 🥰
To trzymam kciuki ✊
 
Do góry