reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Pamiętam jak już w bardzo widocznej ciąży jechałam kiedys tramwajem, siedziałam. Wszystkie miejsca zajęte i wchodzi kobieta powloczac nogami na dwóch kulach. Rozgląda się, stoi z tymi kulami, nie ma nawet jak się rurki jakiejś złapać. Nikt jej nie ustępuje. Wtedy ja wstałam z wielkim brzuchem i ja puściłam na moje miejsce. Miny innych siedzących - bezcenne😊 Ale im głupio było, niektórzy aż buzie rozdziawili.

Ja już w 8 tyg słyszałam w domu

Jaki masz ten detektor. Zastanawiam się nad kupnem. Napisz jaki masz model, bo chyba jakiś dobry.
 
reklama
Witam,
Jestem tutaj nowa, termin porodu na 17.06.2020r. Wczoraj miałam wizytę, serduszko bije. Niestety okazało się, że mam kkrwiak 16mm oraz lekarzowi nie podoba się za duży pęcherzyk ciążowy 38x28mm. Kazał się wstrzymać z robieniem 1 wyników z krwi. Kolejna wizyta w piątek 13.11... stwierdził, że jeśli ma się coś złego zadziac to do piatku powinno nastąpic. Bardzo się boję, bo 2 ciążę poroniłam 01.07.20 jeszcze przed pierwszą wizyta u ginekologa. Oczywiście od wczoraj bardzo się oszczędzam, ale również bardzo się boję. Czy ktoras z Was miała podobna sytuację i wszystko było ok? Przyjmuję luteinę dopochwową od 19.10 bo wtedy miałam 1 wizytę.
17.06 to szczęśliwy dzień, mój syn się w ten dzień urodził ♥️ u Ciebie na pewno też tak będzie.
Ja miałam krwiaka też biorę luteinę ale pod język i miałam leżeć . Krwiak zaczął się wchłaniać więc jest lepiej 🙂 pamiętaj że dobre myśli przyciągają dobre rzeczy 🙂
Ja też poroniłam ale 01.05.2020. i do tej pory się staraliśmy. Więc rozumiem Twój lęk. Ale musi być dobrze 😘
 
Umówiłam się wczoraj na prenatalne koszt 350 zł na 4 grudnia 19 listopada kolejna wizyta u ginekologa
Dziś miałam straszny sen śniło mi się że zaczęłam krwawić pojechałam do ginekologa i powiedziała że już nic nie można zrobić [emoji25] skąd się biorą te sny [emoji2356]
 
Pamiętam jak już w bardzo widocznej ciąży jechałam kiedys tramwajem, siedziałam. Wszystkie miejsca zajęte i wchodzi kobieta powloczac nogami na dwóch kulach. Rozgląda się, stoi z tymi kulami, nie ma nawet jak się rurki jakiejś złapać. Nikt jej nie ustępuje. Wtedy ja wstałam z wielkim brzuchem i ja puściłam na moje miejsce. Miny innych siedzących - bezcenne😊 Ale im głupio było, niektórzy aż buzie rozdziawili.



Jaki masz ten detektor. Zastanawiam się nad kupnem. Napisz jaki masz model, bo chyba jakiś dobry.
Rozdziawili gęby, ale jak rozumiem nikt nie ruszył leniwego dupska? Szkoda słów na takich palantów.
W zaawansowanej ciąży jechałam tramwajem, wszystkie miejsca zajęte, ale najgorsze ze stalam obok miejsc, które zajmowali matka około 30-40 lat o jej dwaj synkowie - każdy po około 12-15 lat. Też młodszy chciał wstać, mówiąc do mnie "proszę". Ta pieprzona matka go powstrzymała, łapiąc za rękaw i każąc siedzieć. Pyfnela tak, jakby zrobił coś złego. Głupia idiotka. Ustąpiła mi wtedy babka starsza, mówiąc, że i tak wychodzi zaraz. A tej babie posłała wiązanke, mówiąc z uśmiechem, że życzy jej, żeby na starość miała połamane nogi i ręce i żeby stała i nikt jej nigdy nie ustąpił.
 
Umówiłam się wczoraj na prenatalne koszt 350 zł na 4 grudnia 19 listopada kolejna wizyta u ginekologa
Dziś miałam straszny sen śniło mi się że zaczęłam krwawić pojechałam do ginekologa i powiedziała że już nic nie można zrobić [emoji25] skąd się biorą te sny [emoji2356]
Piękne ceny tych prenatalnych. Płaciłam ostatnio 460 + 180 za wizytę. Myślę, że tyle zapłacę znowu. Dobrze, się dowiedziałam, że za pappe nie muszę płacić 450 i zrobię na NFZ.
 
Bardzo mi przykro z powodu wszystkich strat... 😢 Bardzo Wam współczuję, ale nie można się poddawać, na pewno w końcu się uda!

Wczoraj wizytującym gratuluję! 🙂 A dzisiaj wizytującym powodzenia! Dawajcie koniecznie znać 🙂

Dzisiaj 3 zastrzyk przyjęty, jest coraz lepiej, ale raczej będę w to angażować męża, nie mogę nawet patrzeć na tą igłę 😒

Tak dużo jest tych wiadomości, że teraz nie znajdę, ale któraś z Was pisała, że ciekawe ile dzieci urodzi się w Dzień Ojca, dopiero sobie uświadomiłam, że termin mam dzień po Dniu Ojca, mąż miałby niezły prezent 😂
Ale fajnie by było 😁 ja chyba prędzej urodzę w dzień matki 😅bliźniaki często są wcześniakami
 
Cześć dziewczyny, dziś odebrałam swoje wyniki w kierunku trombofili. Wyszła mutacja mthfr heterozygotyczna oraz heterozygota czynnik VR2. Brak mutacji Leiden, PAI i genu protrombiny.
Czy przy takich mutacjach otrzymujecie zastrzyki z heparyny ?
Ja póki co dostaje acard, jutro kolejna wizyta i pokaże te wyniki lekarce
 
To chyba chodzi że Dopplera nie powinno się wcześniej robić niż w 10tc. Bo nagrzewa tkanki
Raczej chodzi, że te domowe mają mniejszą moc niż te w gabinetach i przez to później słychać. Nie może być przekroczona jakaś dozwolona częstotliwość fal. Bo producenci na pewno zdają sobie sprawę, że nie jedna przewrażliwiona kobieta słucha serduszka co chwilę i by mogła zaszkodzić dziecku.
 
Mnie bolą mniej po seksie 🙈 nie wiem czy to ma jakiś wpływ czy po prostu zbieg okoliczności 🤷‍♀️

Myślę, że to dlatego, że gospodarka hormonalna po seksie się zmienia :)

No i zgaga ciągle mnie męczy. Wy też macie taką zgagę? Co bym nie zjadła to czuję zgagę i nie wiem czy to z ciążą związane czy znowu mam problemy z zoladkiem

Mam zgagę, biorę Rennie, pomagają. Całą poprzednią ciążę też miałam :(
Dziewczyny chciałabym poruszyć tematy sexu ;) czy odważyłyście się już od momentu dowiedzenia się o ciąży? Ja mam te drobne plamienia i mam ogromną blokadę i obawy...jak to wygląda u Was?

Ja się nie boję, ale przy tak okropnych mdłościach tego w ogóle nie widzę...Libido milion, a nie jestem w stanie nawet zapachu męża znieść :( Czekam na drugi trymestr, mi brzuch nie przeszkadza w akrobacjach :p

Dziewczyny , które mają już dzieciaczki. Ile ważyły Wasze pociechy przy porodzie? Ja mam 3 synów i niestety ale do mikrusów nie należeli , chociaż przy każdym porodzie położne twierdziły , że dziecko nie może być duże bo mam mały brzuszek. Teraz z racji 4 ciąży na tej pierwszej wizycie kontrolnej powiedziałam lekarce, że jak 4 syn to tylko cc. Oczywiście tak się tylko pocieszam w myślach, bo znając realia jak człowiek nie zachęci odpowiednio lekarza gotówką to nic z tego nie będzie [emoji848]

Mój syn średni był, w 40t+0 3780 g, 54 cm, położna mówiła, że to bardziej o obwód głowy chodzi niż o wagę.
Za to mąż 4500 kg, największe dziecko w powiecie :D

O matko, to widzę, że mamy podobnie 🤦 Ja też nawet jak padałam na twarz, to musiałam wstawać i iść do niej, bo ona mi coś chciała na Facebooku pokazać. Współczuję Ci, bo to nic przyjemnego, w szczególności, jak właśnie byłaś po CC, a tu jeszcze rozkazy. Ja ogólnie jeszcze mojej teściowej nie mówiłam, że jestem w ciąży, bo w poprzedniej dowiedziała się w 6 tygodniu, i za chwilę wiedzieli już WSZYSCY, nawet znajomi znajomych, z którymi nie miało się kontaktu od dawna. Ogólnie to moja teściowa robi z siebie ofiarę, i jak tylko się jej zwróci uwagę, to trzaskanie drzwiami i wszystkim wokół to norma, i żalenie się później przez kilka dni koleżankom przez telefon, jak to ona ma źle, bo np. syn jej zwrócił uwagę o coś. A kłamczucha z niej taka, że nie mam pytań. Każdemu mówi coś innego, a później sama się w tym gubi i odwraca kota ogonem, żeby tylko nie było na nią. W przyszłym roku latem chcielibyśmy już się wyprowadzić, ale jak będzie jeszcze gorzej niż do tej pory, to być może wynajmiemy jakieś mieszkanie, bo już nie mamy nerwów. Czasami brak słów 🙈

Współczuję.
Ja mam teściów w porządku, raczej się nie chcą wtrącać do niczego, gdy się z nimi widzimy, to dziadkami sa na milion procent, ale mam zupełnie inne podejście do większości spraw, jak ubieranie, żywienie, leczenie dziecka itd, jednak rzadko dochodzi do spięć :)


Jak byłam kiedyś oddawać krew i nie zostałam zakwalifikowana przez zbyt niskie ciśnienie, to lekarka powiedziała, że mam spacerować i pić dużo wody, a nie kawy, bo z kawą to mit, że podnosi wyraźnie ciśnienie. Spacerowałam i czytałam o tym i rzeczywiśćie tak piszą w internecie :)

Ja się czuje fatalnie popołudniami. Pierwsza ciąże chyba lepiej znosilam. Dzisiaj na dodatek boli mnie brzuch. Mlody chory i niestety czasami każe się nosić i przytulać. Okropne mdłości zaczynają się tak od 18. Rzuć gum nie mogę bo noszę aparat :(

Nosiłam aparat i żułam gumy regularnie, ortodonta pozwalał :)

Super!😍 z takich konsolowych bardzo lubię gry przygodowe (typu Life is Strange, Detroit, Heavy Rain) chociaż nie ma ich za wiele, więc już oswoiłam się z takimi jak Wiedzmin, Uncharted 4 itp. tylko gram na najnizszym poziomie trudnosci 😀 bo nie lubię walczyć 😀 najbardziej zawsze ciekawi mnie fabuła😁

uwielbiam też planszówki, moja ulubiona to 7 cudow :)
A ty jakie lubisz??🤩

Ja bardzo lubię grać w world of worcraft, ale już dawno nie grałam, może do tego wrócę :)
Planszówki też uwielbiam i nie mogę się doczekać, kiedy z dziećmi bęziemy robić wieczory planszówek.

Mam pytanie do mam ktore mają już dzieci. Czy polecacie fotelik ten pierwszy 0-9kg z bazą? Dla córki miałam pożyczony Maxi Cosi City montowany pasem. Teraz jak mam córkę w foteliku do 36 kg na isofix wydaje mi się to bezpieczniejszą opcją. Myślę że szybciej się bedzie montować fotelik w samochodzie, ale czy on się bardzo rusza na bazie? Bo montowany na pasach jednak się przesuwa. Jedyny który miałam montowany oasem i ani drgnął to był Maxi Cosi Tobi 9-13 kg.

Ja mam Cybex Aton 5, polecam, jest cięższy niż inne, ale ja patrzyłam tylko na bezpieczeństwo. Siostra sprzedaje foteliki :)

Hej jestem już po wizycie. Tak jak. Mówiłam beta nie spadła bez powodu. Jeden z bliźniaków obumarł 💔 za to z drugim dzidziusiem wszystko w porządku

Bardzo, bardzo mi przykro.

Powiedzcie mi jak to jest z kawa w ciąży? Przed ciąża nie byłam wielkim kawoszem, od święta kubek kawy z mlekiem, teraz mnie nachodzi smak na kawę rozpuszczalna i pozwalam sobie na jedna filiżanke, ale tez nie jakoś często bo 2-3 razy w tygodniu 🤣 taki ze mnie miłośnik kawy haha

Możesz pić, jeśli Cię nie odrzuca :)

[
Dziewczyny nie wierze. serce juz nie bije.. znowu to samo, dlaczego... jutro ijedziemy do szpitala. musimy zabezpieczyc material i wyslac do genesis do badania mikromacierzy.

mam w glowie masakre.

NIesamowicie mi przykro z powodu Waszej straty :(


Powiem szczerze że ja małego rok kp więc w tym temacie najbardziej się interesowałam i na początku natrafiłam na bardzo fajna doradcę laktacyjna. Pamiętam tylko jak położna pytała się latem czy daje wodę małemu, a ja mówię że tylko kp a ona aha bo jak na butli to się przepajać woda. Moje dziecko długo nie znalo cukru i przypraw.

Mam wrażenie, że większość położnych w ogóle nie idzie z duchem czasu, nie aktualizuje wiedzy, tylko przekazują to, czego się nauczyły 30 lat temu...

Cześć dziewczyny. Podczytywałam Was już jakiś czas, jednak nie chciałam się udzielać póki nie zobaczę bijącego serduszka. I niestety nie będzie mi to dane. W sobotę zaczęło się krwawienie, dzisiaj lekarz potwierdził poronienie. Jestem w rozsypce... To była moja pierwsza ciąża.. Trzymam za Was kciuki.

Jejku, jak mi przykro :(

I ja za Was też mocno trzymam kciuki 😊😊😊
Ja za to dzisiaj byłam w laboratorium oddac krew do badań, w kolejce byłam 28 a koniec końców pobrali mi 6 probówek 😵 Strasznie mi się słabo zrobiło, bo to jeszcze człowiek na czczo i w ciąży i sytuacja też się wcale nie poprawiła jak jechalam autem 🤢 Mam do Was pytanie, bo jak tak czekałam w tej kolejce, to była kartka z informacją, że kobiety w ciąży wchodzą bez kolejki. Czy Wy korzystacie juz z tego przywileju? 🤔

Ja jeszcze nie, ale nie mam nawet karty ciąży, mam nadzieję, że w piątek mi założy, będzie końcówka 10 tygodnia.
 
reklama
Umówiłam się wczoraj na prenatalne koszt 350 zł na 4 grudnia 19 listopada kolejna wizyta u ginekologa
Dziś miałam straszny sen śniło mi się że zaczęłam krwawić pojechałam do ginekologa i powiedziała że już nic nie można zrobić [emoji25] skąd się biorą te sny [emoji2356]
Ja tez dzis mialam sen ze poronilam i wrocilam do pracy. U mnie zawsze sny są odwrotnie wiec jestem dobrej myśli :)
 
Do góry