reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Mam to samo :( nie mogę patrzeć na herbatę wodę i gazowane. Na soki tez bo za słodkie i czuje ze skacze mi cukier. Jestem odwodniona :(
Ojj, ja tak samo. Wmuszam w siebie wodę, ewentualnie soki z cytrusów. Ale już brakuje mi pomysłów, żeby uzupełnić poziom wody nie katując się
 
reklama
No to wyobraźcie sobie ze ja przez pierwsza ciąże miałam tylko usg prenatalne, połówkowe i w 3 trymestrze. Mój lekarz nie miał w gabinecie usg (na NFZ chodziłam).
Teraz mam innego lekarza (też na NFZ) i co wizytę (chwilowo były 3) robił mi USG [emoji16]
Mój lekarz też nie ma w gabinecie USG. USG u mnie wykonuje się w innym, specjalnym gabinecie i robi to zawsze inny lekarz. Mój przepisuje skierowania, recepty i bada na fotelu. Medicover
 
Strasznie się boję o fasolke. Informacji na temat wpływu wirusa na płód na początku ciąży praktycznie nigdzie nie ma.
grope_ miałaś jakieś dolegliwości? i co na to lekarz prowadzący? ja mam dopiero 1wsza wizytę w czwartek.
 
Ty pamiętasz datę pierwszej miesiączki?? :o
Ja nawet nie potrafię określić dokładnie ile lat miałam...chyba coś koło 11
Ja też pamiętam takie rzeczy 😁 mialam 9 lat i dostalam okresu 6.11 😀

@Starlights bardzo mi przykro.
Kiepsko ten poniedziałek 😨
Przykro mi z powodu każdego dzieciątka.

Ja się dzis fatalnie czuje. Ciagle mnie mdli. Czuje sie slabo. Nie wiem czy to pogoda czy Junior. Qw pewnym momencie bylo mi tak slabo, ze chcialam się w pracy przyznać szefowej,ze jestem w ciąży... ale chce powiedzieć dopiero po wizycie.


Cały dzień myślę o tym ile dzieci urodzi się w Dzień Ojca 😉
 
O kurde, dziewczyny, ale sprzeczne emocje panują dzisiaj na forum, i łzy radości i smutku...


I współczuję i gratuluję. Słyszałam, że to jest częste przy bliźniakach, że jedno z nich obumiera. Trzymaj się kochana, drugie serduszko bije 😙

Kopru się nie podaje bo jak się okazuje jest szkodliwy, a to że maluchy mają gazy, kolki itp to kwestia niedojrzałego układu pokarmowego i ewentualne kropelki trochę załagodzą ale raczej trzeba czekać aż układ pokarmowy się rozwinie.
Choćby mama była o samej wodzie to takie dziecko będzie mieć gazy.

Ja też chodzę na nfz i jak jest ok to USG w wyznaczonych tygodniach tylko.
Ostatnia ciąża to było USG przy każdej wizycie a miałam je w zasadzie co dwa, trzy tygodnie no ale krwawilam i macica się stawiała. Więc lekarz sprawdzał co z dzieckiem.

Bardzo współczuję 😔😢 nawet nie próbuje sobie wyobrazić co teraz czujesz.
Wierzę , że zbadają wszystko, wdrożą odpowiednie leczenie i się uda. Trzymam za Ciebie mocno kciuki

Zdecydowanie za dużo takich wieści.
Trzymaj się, co moge więcej napisać.
Trzymam kciuki, żeby następna ciąża zakończyła się szczęśliwie.

Który masz tydzień? Ja w ostatniej ciąży zaczęłam plamić od 12 tygodnia. Przeszło w krwawienia i trwały do 20 tygodnia.
Brak przyczyny. Byłam wiele razy w szpitalu, u ginekologa z polecenia z bardzo dobrym sprzętem...mój też jest dobry, nikt nie wiedział dlaczego, dziecko dobrze się rozwijało. Mam zdrową córkę, ale ten okres wspominam koszmarnie.
[/QUOTE

Mam początek 8tc, najlepsze że jak byłam u lekarza to czyściutko ani śladu plamienia a wróciłam do domu i znów... Na USG wszystko w porządku, żadnych krwiaków ani nic...
Brałaś jakieś leki?


A co Ci powiedział? Miałaś U
Ja płaciłam teraz w weekend, ale 1 dzień i ustało w terminie miesiączki. Słyszałam ze plamienia się zdarzają bardzo często - nawet przy 50% i dopiero jak się zacznie krwawienie (które tez nie musi oznaczać najgorszego) to warto się skonsultować.

tu masz fajny artykuł z mamy ginekolog: https://mamaginekolog.pl/krwawienie-w-pierwszym-trymestrze-czy-oznacza-poronienie/

Na USG wszystko w porządku, nie widać przyczyny. Dostałam leki ale nigdzie ich nie kupiłam bo nie ma, na jutro mam zamówione..

W ogóle dziewczyny macie jeszcze jakieś bóle brzucha takie jakby okresowe?
 
Powiedzcie mi jak to jest z kawa w ciąży? Przed ciąża nie byłam wielkim kawoszem, od święta kubek kawy z mlekiem, teraz mnie nachodzi smak na kawę rozpuszczalna i pozwalam sobie na jedna filiżanke, ale tez nie jakoś często bo 2-3 razy w tygodniu 🤣 taki ze mnie miłośnik kawy haha
Położona ni mówiła że zależy jakie sie ma cisnienie w ciazy. Jak masz niskie to śmiało możesz jedna dziennie wiadomo nie mocna :) ale jak cisnienie masz wysokie to lepiej nie. Ja jestem niskocisnieniowcem a mimo to nie pije chyba że w gościach bo źle się czuje po kawie
 
reklama
Dziewczyny nie wierze. serce juz nie bije.. znowu to samo, dlaczego... jutro ijedziemy do szpitala. musimy zabezpieczyc material i wyslac do genesis do badania mikromacierzy.

mam w glowie masakre.
Matko aż zakreciło mi się w głowie. Tak bardzo mi przykro. Nie mam słów. Może potwierdź jeszcze u innego lekarza.
 
Do góry